Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 910, salcano astro 29 hd, xc250 29 hd, salcano ng450 29 hd, ng550 29 hd

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Onur YCL tarafından paylaşıldı.

1. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Merhaba sadece başlıkta belirttiğim bisikletler hakkında yorumlarınızı bekliyorum. Bütçem maksimum 1000tl. Aradığım özellikler 29 jant , hidrolik fren ve kaliteli bir maşa. Jant ve fren hepsinde istediğim gibi. Maşa konusunda astro ve 910 sanırım 1 tık daha önde ayrıca astroda race king , 910da schwalbe smart sam lastikler mevcut.
    Sızce bu modeller arasında bariz fark var mı? Ortalama 780 ile 1200lira civarında internet fiyatları var. Mesela astro alırsam sedona çok mu aşağı kalır ya da xc250 alırsam keşke astro alsaymışım der miyim? 2. Mtb olacak bu nedenle bütçem dahilinde en iyi seçimi bu modeller arasında yapmak istiyorum. Yorumlarınızı direkt bu modeller üzerinden bekliyorum. Başka marka söylemeyin lütfen çünkü çoğaldikca kafa karışıyor :) :bira:

2. Emre Ce.

Emre Ce. Yeni Üye

Seviye:
    Aynı kararsızlıklar bendede var yakında almaktan vazgeçicem sanki.
    yalnız hidrolik değil v fren ve 29" olması taraftarıyım bi frene 150tl fark vermek, uzun yolda lastik patlarsa hidrolikle uğraşmak bana zor geliyor çok yağmurlu havada dışarı çıkmam olur biter çok gerekli bişey değil bence frene o kadar para harcamaktansa diğer donanımları daha iyi bi bisiklet almak daha mantıklı madem krona baktın xc250hd ye bakacağına xc500v ye bak xc500ün arka vitesi sedona 910 ile aynı xc250ninki ise tourney pek övülen bi vites değil salcano astro v 850tl nette aynı fiyata daha iyi vitesli xc500 almak daha mantıklı yani sıralama (29" şartsa):
    1- sedona 910 v = 600dolar(fiyat pahalı)
    2- kron xc500 v = 850tl
    3- salcano astro 29 v = 850tl
    4- kron xc250 29 v = 700tl
    benden bu kadar... umarım yardımcı olabilmişimdir.

3. Onur YCL

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    V frenin değişimi kullanımı vs kolay ama bir kac kez büyük tehlike atlattigim icin artik riske etmek istemiyorum. O yüzden dediğim gibi hd fren şart maşa olarak da giriş seviyesi için bildiğim kadarıyla suntour xct maşalar yeterli. Ben kronun maşalarını anlamış değilim ne kadar yaglatsam da takılıyor inerken. Ama bunun dışında kullanımı bence çok rahat. Tourney artırıcı biraz kalitesiz evet ama altusla arasında pek fark olmadigi söyleniyor. Anlayacağınız kararsızlık diz boyu :) sanırım astro alacağım. Ama gönlüm 910dan yana. Xc500ü v frenle almak çok içime sinmiyor

4. Emre Ce.

Emre Ce. Yeni Üye

Seviye:
    Xc500 hd ye bak bide istersen yinede 910dan daha uygun fiyata alırsın emin ol maşa sorun olursa bildigim kadarıyla 80 tl falanmis istediğin gibi kaliteli bi maşa alırsın ama kronun kadro kalitesi hiçbirinde yok xc500 910a göre hem aynı vites gurubu ve daha uygun fiyatla önde bence

5. Onur YCL

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Kronun havası ayrı :) yani kasası öyle ya da böyle daha çok dikkat çekiyor yakışıklı bir bisiklet fiyatlar da biraz uçuk xc250 nin 29 jant hd modeli dahi 900 küsür civarında. Baktığımda salcano astro daha donanımlı olmasına rağmen hemen hemen ayni fiyat bunun sebebini merak ediyorum

6. Emre Ce.

Emre Ce. Yeni Üye

Seviye:
    Aradaki fark mi bu fark aynı pejo wv gibi bence : )

7. Onur YCL

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Bir kron kullanıcısı olarak salcanoları da bisikletçimde sık sık gördüğüm için pek vw Peugeot ilişkisi göremedim ben :) kron biraz şekilden yürüyor sanki

8. Emre Ce.

Emre Ce. Yeni Üye

Seviye:
    Benzetmeler abartiyla olur kastım dışarıdan bakan biri amaan salcano der ama kron öyle değil ayrıca 2014kron xc500 arka vites acera salcano altus diye biliyorum yani kaliteyse eğer 7005 alaşımlı (scott tada 7005 kullanılıyor) daha sağlam daha hafif kadroya sahip xc500 yine tercih edilir bence hersey bi tarafa birşeyle zaman geçirmekten zevk alacaksan önce tipi çok hoşuma gidecek bence sadece bunun için bile kron xc500 :)

9. hsnbykkls

hsnbykkls Dağda Asfaltta Karda Güneşte, 4 x Derrace

Adı:
    Hasan Büyükkeleş
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    salcano NG serisini bence bosverin. Astro kullancisi olarak 29 hd cok memnunum

10. abdulkadir bostanoglu

abdulkadir bostanoglu Üye

Adı:
    Abdulkadir Bostanoğlu
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Öncelikle hepinize merhaba arkadaslar benimde aklımda 2 model var astron27,5 jant Yada kron xc 750 27.5 jant sizce hangisini tercih etmeliyim yardımcı olursanız cok sevinirim

11. Emre Ce.

Emre Ce. Yeni Üye

Seviye:
    27.5 jant almak neden ara sınıf olduğu için parça bulmak zor 29 alın zaten 29 28demek aslında ama ben çok arada kalıp bir ay araştırdım xc500u kafaya takmistim rockrider 500 aldım acaip memnunum 540 bulamadim yoksa 540 alacaktım

12. abdulkadir bostanoglu

Adı:
    Abdulkadir Bostanoğlu
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sizce kron xc750 almalımıyım

13. OguzTML

OguzTML Aktif Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Eğer sürekli dağ ve bozuk yollarda sürmeyecekseniz mtb almayın hocam

14. abdulkadir bostanoglu

Adı:
    Abdulkadir Bostanoğlu
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hem dağ bayır sürücem hemde uzun yol yapıcam xc750 güzel görünüşü oldugu için istiyorumm uzun yol yapıcagım zaman yol lastiği takıcam zaten hani benim sizden yardımım kron xc750 ekipman olarak vites grubu olarak kadro olarak maşa olarak fren olarak sizde iyimi donanım olarak önerirmisiniz

15. Emre Ce.

Emre Ce. Yeni Üye

Seviye:
    Yol lastiği takarim yolda da kullanırım diyorsan 29"lastik kullanan bisikletlere bakmani tavsiye ederim bence almanız gereken model sedona 920, carraro 829 bence....

16. abdulkadir bostanoglu

Adı:
    Abdulkadir Bostanoğlu
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Fiyatı zorlar beni o modeller bütçem uygun degil

17. Emre Ce.

Emre Ce. Yeni Üye

Seviye:
    Sedona 910a bakın bide o zaman ya da xc750 29" xc500 29" e bakın ama tavsiyem 29 olması bende bu kararsizliklari yaşadım en sonunda rr500 aldim 200tl civarida ekipman aldım yani bisiklet almakla masraf bitti sanmayın giriş seviyesinde hepsi hemen hemen aynı kron güzel ama maşa sorunlu diyo herkes yorum okudukça soğudum sedona beni aştı merida da çok pahalı geldi rockrider 500 799tl cok uygun ve vitesi sedona 720ile ayniyken daha fazla paraya gerek yok ileride masayı degistiricem sadece bide lastiği degistirdimmi uzun yolda da idare eder beni

18. Onur YCL

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Konu sahibi olarak 29 Astro aldım yakın zamanda fotoğraflarını paylaşacağım :)

19. hsnbykkls

hsnbykkls Dağda Asfaltta Karda Güneşte, 4 x Derrace

Adı:
    Hasan Büyükkeleş
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Renk seciminiz nedir

20. abdulkadir bostanoglu

Adı:
    Abdulkadir Bostanoğlu
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kesinlikle 29 jant al diyosun kardeşim anladım ilerde maşa değişikliği yapsam yeterli diye düşünüyorum birde ön aktarıcı onun haricinde bi sıkıntısı yok diye biliyorum teşekkür ederim kardeşim cok yardımcı oldun kesin karar kıldım xc 750 . Aslında xc500 alırım diyorum ama vites farkı var o yüzden kesinlikle xc750 29" teşekkür ederim kardeşim . Onur kardeşim hayırlı olsun bende astro diye dolandım durdum kadro olarak kronun iyi olduguna kanaat getirdim o yüzden kron diyorum astroyuda sırf lastikleri için istiyordum lastiklerini tek geçerim hayırlı olsun