Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 840 2014 model

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında celikozgur tarafından paylaşıldı.

1. celikozgur

celikozgur Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaslar oncelikle sunu belirtmek isterim ki cocukken kullandigim bisikletlerin disinda hic bisiklet tecrubem olmadi yani yillar sonra bu zevk tekrar sardi beni neyse uzatmatayim arastirmalarim sonucunda sedona 840 ta karar kildim fakat boyum 1.88 kadro tercihim nasil olmali selesi, oturus pozisyonum nasil olmali kisaca bana sizler gibi tecrubeli arkadaslardan tavsiyeler lazim hem sedona 840 a dair hemde genel olarak bisiklet kullanimina dair simdiden tesekkur ederim.

HTC One cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Oğuzhan Y.

Oğuzhan Y. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Zaten 2 seçeneği var modelin. Tabii ki 19" almanız sizin için uygun olacaktır.

3. GLN

GLN Onursal Üye

Seviye:
    Sedonanın sitesinde 17/19 kadro yazıyor. Sade bunların ikisi varsa sizin boyunuzda sıkıntı olabilir. Çünkü ben 1.85 im 19'' kullanıyorum tam oluyor bana. Sizinde deneme şansınız varsa deneyerek almanızı öneririm. Tahminen size 19 yada 20 kadro uygun olacaktır.

4. celikozgur

celikozgur Yeni Üye

Seviye:
    Yani 19 ve 20 kadro denemeliyim anladim peki sedona 840 ebatlarindan dolayi bana uymaz ise max. 1.500 / 1.700 tl arasi sole donanimi guzel hemde benim ebatlara uyabilecek guzel mtb tavsiyeleriniz varmidir arkadaslar ?

5. celikozgur

celikozgur Yeni Üye

Seviye:
    Yardim edebilecek yokmu arkadaslar ? Bisiklet alabilmek icin sizlerden gelecek yorumlari bekliyorum.

6. Faruk ONUK

Faruk ONUK Kıdemli Üye

Seviye:
    O fiyata rockrider 8.1 öneriyorum ben hep.Boy olarak 19 civarı size uygun.18 yada 20 hangisi size uygunsa deneyerek alın.

7. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşların dediği gibi deneyerek almanızı öneririm. Alırken 19 ve 20 kadro boylarını deneyin. Hatta imkan olursa bir iki dakka sürme imkanı tanınırsa çok daha iyi olur.

8. celikozgur

celikozgur Yeni Üye

Seviye:
    Karar degistirdim arkadaslar btwin rockrider 8.1 dusunuyorum ne dersiniz ?

9. celikozgur

celikozgur Yeni Üye

Seviye:
    Btwin rockrider 500 aldim arkadaslar decathlon merterdeki batuhan isimli arkadas cok yardimci oldu sagolsun onun yonlendirmesiyle 8.1den vazgecip 500 aldim nedeni ise amator baslangic seviyesi olarak 8.1 in fazla gelecegini bildirmesi oldu. Yardimlariniz icin tesekkur ederim.

10. İ.Deniz

İ.Deniz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Emre abi hazır yakalamisken bir şey soracağım sana :) benim boy 1:87 yaşım 15 sedona 920 alacağım gittim denedim 19 tam geldi 3 parmak mesafeyle 21 de ise 0,5 parmak kaliyor hatta deyiyordu kadroya ilerde daha da uzayacagimi düşünürsek sence ne yapmalıyım ben? Ayrica abi sedona 920 mi yok sa merida big nine 70 mi onerirsin teşekkür ederim şimdiden celikozgur abimden de özür dilerim konuya girdim böyle :/