Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 781 vs Kron XC4000

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mustall165 tarafından paylaşıldı.

1. mustall165

mustall165 Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.
    Yeni bisiklet almaya karar verdim.Aklımda Carraro 476z vardı.476 ararken biryerde 476 parçalarını kullanıp farklı kadroyla bisikleti aynı fiyata sattıklarını duydum.Bugün gidip bu yerle görüştüm.Şimdi kadro ve aynakol (yeri burası değil biliyorum ama yeni başlık açmaya değmez) konusunda aklımda ufak tefek sorular var.

Kadro konusunda 2 altarnatif sunuldu.1. si sedona 781.2. ise Kron xc4000.Bildiğim kadarıyla kron biraz daha hafif.Ama benim için önemli olan hafiflikten ziyade sağlamlık.Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Aynakol için ise deore dendi.Full slx set ve xt attırıcıların olduğu bisiklette deore aynakol sizce nasıl olur?Slx aynakol a geçmelimiyim?

Yardımlarınızı bekliyorum.476z 11.4 kg idi.Benim taktırmayı düşündüğüm maşa axon.Bu haliyle bisikletin 11 kg ye yaklaşacağını umuyorum.Yani ortaya güzel birşeyler çıkacak.Çorbada tuzunuz olsun:D

Kazasız pedallamalar.

2. Mert KURT

Mert KURT Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bence;

Yeni başlıyorsan çokta bütçemi aşmayım diyorsan ayna-kol için uygun fiyatlı olanı tercih et derim.

Ben izmir'de çokça 781 gördüm tanıştığım kişilerden de memnuniyetsiz birini görmedim. Kadro renkleri de tasarımı da gerçekten çok hoş.

Ayrıca sıfır sedona 781'in fiyatlarına bir gözgezdir derim.

3. mustall165

mustall165 Aktif Üye

Seviye:
    Cevap için teşekkürler.Pek yeni başladığım söylenemez.Şimdiye kadar aynakoldan çok sıkıntı çektim.Sanırım tercihimi slx den yana kullanacağım.

Kadroya gelince.Evet tasarım ve renkleri (özellikle mavi beyaz) çok hoş.Ancak kron xc 4000 le kıyaslama yapamıyorum lakin kronlar hakkında pek bilgim yok.

Ekleme
    Bu bisiklet 2000lira ya mal olucak.Orj 781 beni biraz aşıyor.

4. mustall165

mustall165 Aktif Üye

Seviye:
  5. A.Kadir Ünal

A.Kadir Ünal Forum Demirbaşı

Seviye:
    Kadro bisikletin en önemli parçasıdır. En iyi kadro = En iyi bisiklet,bence.Bu 2 tercihinden de 781 almanı tavsiye ediyorum.Sedonadan onumuzdeki sene çıkış bekliyorum istersenız biraz bekleyin Belki güzel bişiler yapabilirler.Hemde paranızı biriktirirsiniz.

6. mustall165

mustall165 Aktif Üye

Seviye:
    Cevap için teşekkürler.781 hakkında,daha doğrusu sedonanın garanti hizmeti hakkında hiç olumlu şeyler okumadım.30 dk lik araştırmada 5 kişinin çatlamış ve değiştirilemeyen kadrodan muzdarip olduğunu gördüm.Bu nedenle sedonadan soğudum.Öte yandan Gürkan Genç bile xc4000 kullanıyorsa (ki çöl dahil 17 000 km yol yapmış) kadro sağlam demektir.

781 i önerme sebebinizi merak ettim.Kadro hakkında bilmediğim bir şey varsa bilmek isterim.Bekleme işine gelince,hazır bisiklet fiyatları aşağı inmişken fırsatı kaçırmak istemiyorum.Sedona istediği çıkışı yapabilir.Servis anlayışını düzeltmezlerse sedonaya yanaşmam.Ve bisikletsizlikten öldüm bittim:D Net kararımı vermiş olsam şimdi gidip bisikletimi alacağım:D

suleyman gundoğdu bunu beğendi.
  7. A.Kadir Ünal

A.Kadir Ünal Forum Demirbaşı

Seviye:
    Haklısınız sedona kadrosu çatlamış kırılmış olabilir.Şuana kadar kıralmaz denen Trek Çatlamaz denen cannondale leride Resimlerde görüyoruz.O yüzden Birazda kullanıma bağlı bence.Ama neden trek'i herkez kadro kalitesinde tercih ediyor oda verdiği servis ve ömür boyu garanti iledir.Forum da araştırırsanız bi arkadaşımızın xc4000 kadrosu sanırsam daha yenı toplamıştı Arka disk fren bağlantısı yerınden kopmuştu. Benım önerim Paranızı biriktirip 2012 model bir üst düzey kadro almanız olucaktır.

8. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Servis konusunda Efor Bisiklet'e güveniyorum ne yalan söyleyeyim.. Ne zaman bir sorunla gitsem çokça ilgilenip, hemen hallediyorlar ki muhabbetleri de çok güzel, hatta bir keresinde ayran bile ısmarladılar=))
    Normalde kadroları iki yıl garantili ama dedikleri şey şu oluyor; "bir şey olursa sen getir, isterse 5yıl geçmiş olsun, onu garantiye sokarız."
    Bilginize..

9. Ali ERTURAN

Ali ERTURAN Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    O bahsettiğiniz arkadaş ben oluyorum sanırım :)

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=90443

Ben bu kadro çatlamaz diyenlerden değilim fakat sizin de dediğiniz gibi; ömür boyu garanti olayı.Ürünü satana kadar değil de sattıktan sonra bile en iyi şekilde müşteri memnuniyeti sağlayabilmek, işte tüm olay bu...

Sedona'nın kadroları, Kron'dan daha çok hoşuma gitse de Kron tercih etme sebebim verdiği ömür boyu garanti, sınırsız müşteri memnuniyeti.

Kadrom disk fren bağlantı yerlerinin oradan kırıldı, doğru ama aldığım yere durumu bildirdiğimde bana sorun olmadığını, halledeceklerii söylediler.Kadroyu verdikten 3-5 gün sonra da arayıp yeni kadromu alabileceğimi söylediler.Bakıyorum da verdiği garanti haklı bir tercih sebebi.

Bu arada 7-8 ayda elimden 3 tane Xc4000 geçti.Oldukça kaliteli ve mükemmel hafiflikteler :)

Haa şimdi yine kadro arıyorum ve bi süre daha bekledikten sonra aradığım kadroyu bulamazsam Sedona 781 almayı düşünüyorum.O da 2 yıl garantili.Kadroda sorun olmazsa 2 yıl kullanmam herhalde, o yüzden 781i de denemek lazım ;)

Ama bencee siz içinize hangisi siniyorsa onu alın.Takılmayın garantiye falan.Yüzlerce kişi kullanıyor bu kadrolardan, siz de hangisi hoşunuza gidiyorsa onu alın; deneyin ve görün ;)

Selamlar ;)

A.Kadir Ünal bunu beğendi.
  10. mustall165

mustall165 Aktif Üye

Seviye:
    Merhabalar.
    Cevaplar için çok teşekkür ederim.Aklımda hiçbir soru işareti kalmadı.Haftasonu bisikleti alıyorum :)

Herkese teşekkür ederim.

11. Emre Yıldız

Emre Yıldız Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Benım sedona 741 im vardı Üzerindeki kadro değil ama maşada sorun çıktı(boşluk)Aslı bisikleti aradım maşamı gönderdim 1 hafta içinde aynı maşanın sıfırını yolladılar.Eğer kadroyu kullanım alanına uygun kullandığınız halde kırılırsa değiştiriler kolay kolay kırılacağınıza sanmıyorum bız denızlıde 2009 ve 2010 model 741 lere yapmadığımız kalmadı :)