Sedona 781 Toplamak

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhabalar,

Yakın zamanda bisiklet alacağım. Bütçem 1.000 tl civarında ve ikinci el alacaktım . Ancak forumda ki ilanlarda Sedona 781 ilanını görünce çok etkilendim bisikletten :) Çok güzel bir bisiklet, bir anda şehir/tur bisikleti almaktan vazgeçip onu satın almak istedim. Topladığımda yaklaşık 2.000 tl harcamış olacağım, ve bu nedenle yaklaşık 2 ay boyunca diğer parçaları almak için beklemem gerekecek.

Sorum şu, bisiklet toplamak zor bir iş mi ? Yani ufak tefek sorunlarla uğraşmak istemiyorum. Devamlı ayarlamalar için bisikletçilere gitmek istemiyorum. Ve bisiklet tamamlandığında hiç sorun çıkarmasın istiyorum, sıfır bisiklet gibi sorunsuz olmasını istiyorum. Ne dersiniz, 781 kadro, gidon, çekiş sistemini 1.000 liraya alıp maşa, fren seti, lastik-jant,pedallar için de 2 ay bekleyeyim mi ? Yoksa ikinci el satılan Sedona 341 ya da Scott Sportster 30 dan ikinci el alıp rahat rahat kullanayım mı ?

Kullanım alanım olarak aslında şehir/tur bisikleti uygun. Ancak mtb alırsam da mtb'e uygun koşullarda kullanırım, sık sık Belgrad'a giderim
Önerilerinizi bekliyorum
Teşekkürler

Scudo

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bisikleti alırken ilk önce kullanım alanını belirlemeniz gerekir. Eğer MTB aldığım zaman Belgrad Ormanına giderim diyorsan MTB al ayrıca MTB sadece dağda bayırda değil normal şehir içinde kullananlar da var.

Toplama mevzusuna gelirsek çeşitli yerlerde fiyatları düşmüş uygun setler var. Delta Bisiklet ya da Erdoğanlar gibi sitelere bakabilirsiniz. oralarda istediğinizi bulabilirsiniz

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bisiklet toplama konusunda hiç fikir veren çıkmadı. Fikir veren bile yoksa toplarken sorularımın yanıtını bulmam daha zor olacaktır. Bu sebeple 781 toplamaktan vazgeçtim. Scott yada Sedona alacağım.