Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 761 (Yer Uçağı) :):):)

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Aytuğ Berke Arıcan tarafından paylaşıldı.

Herkese Merhaba, Sizleri yeni bisikletimle tanıştırmak için bu konuyu açtım.Öncelikle onu nasıl aldığımdan bahsetmek istiyorum.:)Forumda biraz dolaşırsanız tarafımdan açılmış bir sürü konu görebilrsiniz.:D Bisiklet seçimi konusunda hep sorular sordum.Sağolun sizde sorularıma en mantıklı şekilde cevap verdiniz.Sizler sayesinde bisiklet konusunda birçok şey öğrendim.Ancak işin içinde bir gariplik var.:D Aldığım bisiklet sizlere sorduğum bisikletler arasında yok.Yani Sedona 761'i almayı hiç düşünmedim nerdeyse.Ama 761'i yakından görünce resmen aşık oldum ona.:D Neyse fazla uzatmadan bisikleti nasıl aldığımı anlatmaya başlayayım.
    Ben Tekirdağ/Malkara'da oturduğum için bisikleti buradan alma şansım yok.Bu yüzden 2 hafta önce İstanbul sirkeciye gittim.Başladım sokakları gezmeye.İlk gördüğüm bisikletçi Yurt Bisiklet oldu.Salcanolar vardı.Sordum NG030 SLX var mı? diye.Ellerinde Ng020 olduğunu söylediler.Neyse sonra uğrarım dedim çıktım.İkinci durak Efor Bisiklet oldu.Hemen xc4000 var mı? diye sordum.Ama adam hemen yeni gelmiş olan xc3000'i gösterdi.U6 kadrosu olduğundan çok hafif olduğundan falan bahsetti.Fiyatta da baya indirim yaptı sağolsun.Ama Benim aklımda Merida TFS 200 D vardı.Onu görmek istedim.Hemen karşıda bulunan Aslı Bisiklete gittim.Merida'yı sordum,gösterdiler.Birde Sedonaya bakalım dedik.761'İ görünce neye uğradığımı şaşırdım.İnternette gördüğüm gibi değildi yakından, süperdi.Almaya karar verdik.Yanında Sedona kask,eldiven,suluk ve Sigma X Quadro ışık ,1609 km saati aldık.Yanında da Sedona forma hediye ettiler sağolsunlar.Parçalar dahil 1800 tl'ye aldık bisikleti.Yükledik arababın arkasına çıktık yola.Yol boyunca sürekli bisikleti izledim.:D İnanamıyordum böyle bir bisikletim olduğuna.:) Eve vardık.Bindim bisiklete tur attım biraz resmen uçak.Eski bisikletimden sonra mükemmeldi.İlk gün böyle geçti.Ertesi gün Keşan'a gittim.Gidiş geliş 51km.Kollarımda biraz ağrı oldu.Başta kadro boyunu bana biraz büyük olduğunu düşündüm.Hatta konu bile açtım değiştiriyim mi? diye.Birkaç gün daha gezdim bisikletimle.Alıştım bisikletime çok rahat.:) Fotoğraflardan önce özellikleri yazıyorum.Daha sonra fotoğraflar.Bisikletimi inşallah beğenirsiniz.Beğenmediğniz yada eksik bulduğun şeyler olursa söylerseniz çok mutlu olurum.
    Özellikler: Kadro 6069 Trıpple Butted

Maşa Suntour Radion RL 100 mm

Furş Neco CC146

Gidon Race Face Ride XC 31.8

Boğaz Race Face Ride XC 31.8

Sele Borusu Race Face Ride XC 31.6

Sele selle ıtalıa Q-BIK

Vites Kolu Shimano Deore 590

Ön Vites Shimano Deore 590 34.9

Arka Vites Shimano Deore 590

Aynakol Shimano Deore 590

Pedal Wellgo LUC-24

Ruble Shimano Deore 11-34

Zincir Shimano HG-53

Fren Kolu Shimano Deore 595

Fren Shimano Deore 595

Jant Alex Rıms SX44

Ön Hazne Shimano Deore 590

Arka Hazne Shimano Deore 590

Jant Teli Siyah

Lastik Schwalbe Smart Sam

İç Lastik CST

1. Bu hafta Tekirdağ'a taşınıyoruz.Tekirdağda turlara katılmak istiyorum.Tekirdağda tur oluyor mu? Bilgilendirirseniz çok sevinirim.Herkese teşekkürler...

2. Taner Yamalı

Taner Yamalı Yeni Üye

Seviye:
    Hayırlı olsun güle güle kullan güzel bisiklet. Ama şunu soracaktım sol elliğin rengi mavi mi yoksa resimden dolayı mı öyle? Ayrıca kopyala-yapıştır yaparken dikkat et fazladan iki seçeneği daha almışsın. (kadro ölçüsü, fiyat) :D

3. Elcikler normalde beyazdı.Ama aldığım eldivenler nedense mavi yaptı.:D Sonra sildim ama çıkmadı.:D Kadro boyunu ve fiyatıda almışım bende yeni dikkat ettim.Hemen değiştiriyim.:D Yorumunuz için teşekkürler..:)

4. Taner Yamalı

Taner Yamalı Yeni Üye

Seviye:
    Bende diyorum ''kırmızı-siyah ağırlıklı bisiklete ne diye mavi ellik takarlar üstelik sadece bir tanesi mavi'', cifle silmeyi denedin mi bembeyaz yapıyor. :D

5. ibrahim m yaradilmis

ibrahim m yaradilmis Kıdemli Üye

Seviye:
    hayırlı olsun aslında ben de araştırırken 761i sevmiştim ama rakamı çıkaramadım netten aldım pazarlık yapmadılar 741e.üstüne ışığı kaskı km saati nerdeyse 100 lirada o olsa 500 lira fark varki donanımın gayet iyileşiyor.daha ucuza alan var mı bilmiyorm ama bana çok uygun geldi

6. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    aşık olunacak makina cidden hayırlı olsun.

7. dalyan öner

dalyan öner Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Güzel bisiklet, güle güle kullanın:)

8. :D Çamaşır suyu dednedim ama cifi denemedim.Bide onu deneyim bakalım inşallah çıkar.:D

9. Evet fiyat konusunda gerçekten iyi indirim yaptılar.Sedona kask.eldiven,pompa,suluk,forma ve Sigma ışık ve km saati ile beraber 1800 tl.

10. Tamer KAMIŞLI

Tamer KAMIŞLI Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hayırlı olsun gerçekten harika bisiklet :) Güle güle kullanın :)

11. özençekçen

özençekçen Kıdemli Üye

Seviye:
    hayırlı olsun çok güzel bisiklet ayıptır sorması günahı nedir acaba bu bisikletin.

12. Samet Horasan

Samet Horasan Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Hayırlı olsun, bol pedallar.:)
    Net ağırlığı ne kadar acaba?

13. Serhan Çeki

Serhan Çeki Aktif Üye

Seviye:
    güle güle kullan hocam

14. steqpage

steqpage Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Güzel bisiklet kazasız ve sorunsuz pedallamalar.

15. Kaan Bayhan

Kaan Bayhan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Çok güzel ve kaliteli.. Güle güle kullanın

16. Serdal Doğan

Serdal Doğan Aktif Üye

Seviye:
    hayırlı olsun güle güle kullanın, aklımdaki bisikleti almışsın...

17. Herkese teşekkürler.Bundan iyisi sizlerin olsun inşallah.Ağırlık konusuna gelince ölçmek için aletim olmadığından ölçemedim.Ama ölçersem muhakkak buraya yazarım.İyi pedallamalar...:)

18. Taner Yamalı

Taner Yamalı Yeni Üye

Seviye:
    Şiddetle öneririm çok işe yarıyor, beyaz ayakkabıda vs. olsun istenilen sonucu alıyorsun. ;)

19. kadircan daglar

kadircan daglar Aktif Üye

Seviye:
    hayırlı olsun güle güle kullanın. Çok Güzel Görünüyor.