Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sedona 761 - amoeba scud..??

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında spidro tarafından paylaşıldı.

1. spidro

spidro Üye

Seviye:
    herkese selamlar,

arkadaşlar kadro olarak sedona 761 i mi önerirsiniz yoksa amoeba scud mu?
    ayrıca bir de amoeba hussar var..?bu üçü arasında tercihiniz hangisi olurdu?olumlu olumsuz yönlerini de belirtebilirseniz..

kullanım amacımsa yol ve arazi yarı yarıya diyebilirim..kullanım sıklıgı oldukca yogun olacak ama..şimdiden teşekkürler.. :)

2. ertekincan

ertekincan Yeni Üye

Scud'un kadrosu sedona 761 e göre daha gelişmiş ve dayanıklı, ancak sedona nın üzerindeki deore-lx set scud un üzerindeki setten kat kat üstün. Kısacası kadro dersen scud, kadro üzerindeki takım dersen sedona, seçim senindir, istersen scud kadro üzerine parça parça takım satın alıp düzebilirsin, ancak deore-lx setli kalite jant-lastik ve kalite amortisör ile toplam 1500YTL. civarında bir harcama yapman gerekecek. Ancak böyle bir sete sahip bisiklet de keyifli ve ömürlük olur derim, hele üzerinde XT veya XTR set olursa:)))

suskun bunu beğendi.
  3. Firochromis

Firochromis Kıdemli Üye

Adı:
    Fırat Çıngı
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Kullanım özelliklerinize göretavsiye bulunacaksak, sanırım Sedona'yla bereber gelen 9lu vites sizi daha çok tatmin edecektir. İleride giriş seviyesi olan deoreyi geliştirmek isterseniz kritik parçaları XT'ye çeviririniz olur biter. Fakat aynı işlemi 8li sistem olan Scud'da bu kadar kolay (ve ucuz) yapamazsınız.

Benim kadrolarla ilgili bir tecrübem yok, ancak Scud'un methini duydum. Eğer alacağınız bisikletçi 8li vites sistemi yerine 9lu sistemle vermesini teklif edebilirsiniz.

4. bicycle16

bicycle16 Forum Demirbaşı

Seviye:
    hiç düşünmeden sedona sd_761 al derim arkadaşım...
    ben 8 aydır kullanıyorum çok memnunum.!
    fiyat performans kalitesi husardan çok daha üstün :in: saygılar...