Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 759 29'' mi yoksa 751 26'' mi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında mesut yalcin tarafından paylaşıldı.

1. mesut yalcin

mesut yalcin Yeni Üye

Seviye:
    Uzun yol için hangisi uygun olur kararsız kaldım. 29'' ile 26'' farkı ne boyum 1.70 yardımcı olursanız sevinirim.Başka marka önerileriniz varsa da paylaşabilirsiniz.su anki bütcem 1500 ama 200 TL artırabilirim.

2. Emre Kalyoncuoğlu

Emre Kalyoncuoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Hem uzun yol hem dağ için Kesinlikle 759, Uzun yol için boyuna göre 19" al, ileride lastikleri değiştirip şehir lastiği takarsan bisikletin boyu biraz düşer. 26"-29er aşamasına geldiysen kesinlikle 29er al, bana dua et :)

3. mesut yalcin

mesut yalcin Yeni Üye

Seviye:
    teşekkür ederim cevapladıgın için :) ben 26 düşünüyordum ama forumları faln okudukça 29 uda düşünmeye başladım.bisikletçi boyuma göre small yani 16'' olacagını söyledi.dostum merida ve carraro nasıl sence insan bu bisikletleri görüncede aklı karışıyor :)

4. Emre Kalyoncuoğlu

Emre Kalyoncuoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Asfalt kullanımı için MTB alacaksanız ve lastiğini buna göre şehir lastiği ile değiştirecekseniz boyunuza göre kesinlikle 18" altında almayın, bisikletin boyu yeni lastikte biraz düşüyor zaten. Fakat imkanınız varsa deneyin. Merida çok iyi bir kadro, Carraro da iyi bir kadro, fakat riske girmeyin ve 1500 TL civarına kadar muhtemelen bulursunuz 759 alın, aynı ayardaki Merida Big Nine TFS 300 gereksiz pahalı. Ben de Carraro 929 ile Sedona 729 arasında kalmıştım ve 729 aldım, çok memnunum bisikletten. 29er olması ise tarifsiz güzellik, arada oğlumun 26" Kron xc750'sine biniyorum da, garip geliyor bana, 26" defteri kapandı benim için. En güzeli her kategori için ayrı bisiklet kullanmak lazım ama maliyet çok çıkıyor o zaman, 3-4 bisiklete 6-7.000Tl verecekceksen eğer bilemem ama 1000-1500 TL aralığında alacağın 29er bisikleti, 200-300 TL aralığında ufak değişimlerle Uzun Yol, Şehir, MTB kategorilerinin hepsinde kullanabilirsin.

5. mesut yalcin

mesut yalcin Yeni Üye

Seviye:
    Bu hafta sonuna kadar karar vermeliyim.sezon başladı geciyor bile :) merida TFs 300 ün görünüşü cok güzel ve kadrosuda iyi diyorlar.evet pahalı biraz ama pazarlıkla düşer herhalde fiyatı bi de peşin ödeyeceğim.Benim Baktıgım bisikletci bunların hepsinin bayisi o da direk sedonayı al git dedi.Su an 29er de karar kıldım ama markada hala kararsızım

6. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Uzun yol için city tour,arazi-asfalt(hybrid),29'' mtblerin 28'' jant olmasından dolayı değişimli lastik kullanarak çok yönlü kullanılmasından dolayıda iyi tercih olabilir.Fazla çanta gereksimine hitap eden kadrolar seçilirse iyi olur.29'' mtblerin kadroları takmaya müsait gözüküyor.29'' aslında 28'' jant ebatı var.Üzerindeki özel lastikle 1'' olarak 29'' mtb olarak geçiyor.Boyuna göre bisiklet kadrosu seçmeyi çok özen göstermelisin.Sele-bacak ayarını iyi yapmalısın.26'' jantlı bisikletlerin kadroları 4 heybe çanta takmaya müsait pek olmuyor.Bunu iyi değerlendirmelisin.29'' mtb bisiklet için Trek marka tavsiye ederim.29'' mtbnin tasarımcısı Gary Fisher'dir.Özellikle Trek'in 29'' mtb lastikleri ince-kalın asfalt ve arazide akıcı çok iyidir.Diğer markalardaki 29'' kalın balon lastikler uzun yolda inanılmaz rahatsız edici ve efor kaybı çok olur.Bisiklet lastiği için patlamaya dirençli lastik veya bant şeridine mutlaka ihtiyacın olacaktır.

7. Kaan Şenadım

Kaan Şenadım Yeni Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ben Sedona 729 29'' kullanıyorum, boyut olarak gayet memnunum. 26 alsaydım pişman olurdum büyük ihtimalle. Ama bunda boyumun da etkisi oldu(1.95)

8. FATIHERDİNÇ

FATIHERDİNÇ Aktif Üye

Seviye:
    Bisiklette hakimiyet diyorsan 26"

9. mesut yalcin

mesut yalcin Yeni Üye

Seviye:
    verdiğin bilgiler için sağol trek mamba ya baktım fiyatı yüksek geldi wahoo da vardı ama sanki donanımı zayıf geldi sedona ve meridaya göre