Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 751 - Trek 3700

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Rıdvan Altuntaş tarafından paylaşıldı.

1. Rıdvan Altuntaş

Rıdvan Altuntaş Yeni Üye

Seviye:
    Sedona 751 fiyatı 1140 lira
    Trek 3700 fiyatı 1070 lira

Bu iki bisikleti karşılaştırmak Trek kadrosu için ayıp olur ama bu gün ortaköye gittim bisiklet mağazalarını gezerken Trek satan yere girmiş bulundum. oradaki abi bi anlattı bi anlattı donanımı düşük olsada 3700 alıyordum az daha.

Karşılaştırma yapamıyorum ben birinde kadro diğerinde donanım. işi profesyonellere ve kullanıcılarına bırakıyorum lütfen karşılaştırma yapın.

2. Egemen Tunc

Egemen Tunc Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    donanım bence daha iyidir isterseniz kadroyu sıfır olarak satıp 100-200ekleyerek gayet güzel bir kadro alabilirsiniz.bu benim tercihim :)

Samet Horasan bunu beğendi.
  3. Alkan Koç

Alkan Koç Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ileride nasıll olsa geliştiririm diyosanız trek alın yoksa öbür türlü sedonada kötü marka değil size daha fazla keyif vericekdir

4. Alkan Koç

Alkan Koç Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    egemen beyin dediğide doğru ama o durumda sedona değilde salcanolara bakmanızı öneririm cok ucuza max donanım alırsınız ilerdede kadroyu değiştirirsiniz
    buyrun full x7 avid elixir5 fren 1130 lira
    http://www.salcano.com/d05.asp

5. ARJİN

ARJİN Aktif Üye

Seviye:
    trek candır. ben adada sürekli bisiklet turu yapan biriyim. giant, sedona, kron, trek vs her şeyi sürdüm nerdeyse. trek'in enteresan bi sürüç zevki var. mesela kron xc 250 alıcaktım bi ara, xc500 sürdüm adada, kalas gibi bisiklet. büyük ihtimal geometrisiyle alakalı, lakin trek derim başka bi şey demem. biri çıkar fanatiksin kardeşim der, öteki reklamın yapıyorsun der... pek umurumda değil, ben sürdüğüm bisikletten aldığım zevki, beğeniyi aktarıyorum.

6. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Şahsi tercihime bağlı olsaydı,ben sedonayı alırdım.Donanıma vereceğim para benim için daha önemli

7. Rıdvan Altuntaş

Rıdvan Altuntaş Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar KADRO / MAŞA / JANT bu 3lüye göre bisiklet almak mantıklı bunu çoğu kişi bilir zaten.

Trek mağazasına gittim bakım için geldiğinde hiçbir ücret ödemezsin dediler. Kadronun nasanın uzay mekiklerinin geri dönüşümünden yapılıyor dediler. Pedal kısmı için diğer markalarda pedala yapılan itişin bir kısmının kadro tarafından yalıtıldığından bahsetti. Yani kadro olarak iyi olduklarını anlattı.

2012 modellerde fren sistemi geliştirilmiş! Normalde tek taraftan fren yapıldığı için arka jant yalpalar kontrolü kaybetmene neden olabilir 2012 modellerde bu sorunu çözmüşler vs. baya övdü ürünlerini...

Sedona almakta ısrarcıyım ama bike&outdoor da bana göre kadro boyu yoktu ortaköt kaçkarda 2010 var disk değil yani. depoya soracaklardı ama depo kapanmış vs.

Araştırma fırsatım varken bu konuyu açtım. Sedona kadro olarak ne kadar iyi ? Hiç sedonası olup ta kadrodan dolayı dili yanan oldu mu ? şu an için şehir için ve istanbul arazisinde kullanacağım ama zamanı gelince dağlarda da kullanacağım.

Kilom 70 Boy 182

8. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bence Sirkeci ve Saraçhane'ye bakarsan aradığın bisikleti daha ucuza bulabilirsin. Ben senin yerinde olsam Trek 3700'ü alıp zaman içinde vites ve maşa'dan başlayarak upgrade ederdim.

9. A.Kadir Ünal

A.Kadir Ünal Forum Demirbaşı

Seviye:
    Rıdvan bey düşünün Full xtr donanımlı bir bisan bisiklet herşeyi en üst seviye bir donanım. Ve giant xtc serisi bir kadrolu tourney setli bir bisiklet :) Aradaki kalite farkını şurdanda anlıyabilirsiniz Giant,Scott,Trek v.b büyük firmaların ömür boyu garantileri var.Şimdi eğer sedonayı aldınız ve kadroyu daha üst modelle değiştireceksiniz üst model kadrolar 1000 tlden başlıyor fiyatları.Ama trek alıp arka aktarıcıya 150 tl verip slx taktırırsınız paranız oluncada öne taktırırsınız.

naim sarıcalı bunu beğendi.
  10. Rıdvan Altuntaş

Rıdvan Altuntaş Yeni Üye

Seviye:
    Peki bu alpha aluminyum trek kadrolar da serisine göre kalite de farkediyor mu?

11. ARJİN

ARJİN Aktif Üye

Seviye:
    white ve black alpha aluminyum olarak ikiye ayrılıyor kadro çeşitleri. black alpha yüksek performans sınıfı diye geçiyor, white da performans sınıfı. ama her iki kadro da ömür boyu garantili.

12. Adem Gül

Adem Gül Forum Demirbaşı

Seviye:
    Her zaman kadroya öncelik vermek daha mantıklıdır benim fikrimce. Kadroyu sağlam bir zemin olarak düşünün. Diğer parçaların değişmesi çok kolaydır. Ama sizi her zaman taşıyan kadrodur. Seçiminizi bunu düşünerek yaparsanız daha kısa sürede karar vereceğinizden eminim.

13. Koray Oral

Koray Oral Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Eski bir Trek kullanıcısı olarak hiç düşünmeyin Trek alın derim . Şu an Corratec kullanıyorum ama Trek'te ki sürüş zevki yok :))