Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 751-Sedona 761 Yardim...

Konu, 'Sedona' kısmında ByBrS tarafından paylaşıldı.

1. ByBrS

ByBrS Yeni Üye

Merhaba Arkadaslar;
    Foruma yeni katildim,oncelikle hepinize iyi pedallar diliyorum.Antalya'da Persembe Aksami Bisikletcileri ile birlikte cok guzel turlar yapiyoruz,su anda askerdeyim ama donunce bisikletime kavusucam.Antalyadan
    arkadaslarda varsa mutlaka katilsinlar.
    Arkadaslar bisikletimi degistirmek istiyorum ve max.1250 tl ayirabiliyorum.Cep telefonundan inceleyebildigim kadariyla Sedona 751 cok hosuma gitti ancak gozum 761'de de kalmadi degil.Size sormak istedigim konular sunlar;

1-Bu bisikletleri en ucuza nerden bulabilirim?
    2-751 ile 761 arasinda ne fark var?
    3-2 bisiklet arasindaki fark,fiyat farkina deger mi?
    4-Bu bisikletlerle kiyaslanabilecek,tercih edilebilecek farkli marka ve model onerileriniz var mi?
    5-Bisiklette aradigim ozelliklerde baslica sunlar. 19-20'' saglam bir kadro diger parcalari degistirebilirim ilerde.Pazar gunleri yagmurda camurda kullaniyorum,hidrolik disk fren mutlaka olmali ve hafiflik baslica onem verdiklerim,belki de vites sistemleri hakkinda pek bilgim olmadigi icin o konuda tavsiyelerinize ihtiyacim var.
    Simdilik aklima gelenler bunlar ve gercekten fikirlerinize ve onerilerinize ihtiyacim var arkadaslar.Herkese iyi pedallar....

2. Emre Yıldız

Emre Yıldız Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    761 in kadrosu bambaşkadır zamanında bende kadro almak ıcın araştırdığımda 761 ı bulmustum kadroda kaynak izleri azaltılmış.mart-nisan gibi 2012 modellerı çıkacak eğer 2011 almak ısterım dersenız sedona şubelerını teker teker arayın fıyat sorun onlarda 2011lerı ellerınden çıkarmak ısteyecektır cunku. Hayırlı Teskereler :)

3. ByBrS

ByBrS Yeni Üye

1-2 tane bayiyi aradim,ellerinde cok secenek kalmadigini Asli bisikletle gorusmemi soylediler.Asli bisiklette de 2010m model 761 oldugunu ve fiyatin 1150 dolar oldugunu soyledirler.Bana biraz cok geldi,sizce nasil?

4. Emre Yıldız

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    1150 doları ona alıcağınıza bekleyın 2012 alın adamlar eski model bisikleti aynı fıyata satmaya çalışıyorlar hala

5. ByBrS

ByBrS Yeni Üye

Tok satici olmak boyle bir sey sanirim.2012 modeller cikinca fiyat dusuruceklerini de hic sanmiyorum.Soyle bir durum daha var ki,bir arkadasim Merida Tfs 500'u de bir dusun istersen dedi.Sizce Sedona sevdasindan vaz mi gecmeliyim?

6. Emre Yıldız

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Meridaya baktım sedona 761 e göremaşası daha kötü 761 de raidon var merıdada xcr ,meridanın arka aktarıcı xt 761 ınkı deore,761 in frenler deore meridanın kı daha düşük seviye benım fark edebildiğim farklılıklar bunlar Yalnız unutmayın merida,trek,scott markıaları çok ıyıdır ve bu bısıkletlerde sedonanın aksıne nmarkayada para verırsınız.Eğer sonradan parçaları yukselteceğim kesın dersenız beğendığınız kadro bısıkletı alın.

7. ByBrS

ByBrS Yeni Üye

yeni modeller ne zaman cikicak acaba,mart'a kadar beklesem bu sefer dolar cok yukselmesin :D sunu farkettim ki bu isler askerde arastirilmiyor,ne kadar zormus bisiklet secimi yapmak.

8. Emre Yıldız

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    mart-nısan gıbı bisikletcılerde gorebılırız bısıkletlerı herhalde :)