Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 751 , Scott Aspect 50 , Trek 4500 sizce hangisi ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında gatila tarafından paylaşıldı.

1. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    Amaç turlamak ise kesinlikle Aspect 50
    Kadro yapısı bunun için daha uygun. Ayrıca bagaj bağlama yerleri var.

Hepsi aynı tarz bisikletler olsa idi, fiyat-performans açısından 751 öne çıkardı.
    Ben geçen yıl 761 aldım. Memnunum ama şimdiki aklım olsa Aspect alırdım.
    Yalnızzz... amortisörün kilitlenebilir olması önemlidir. Buna dikkat etmekte fayda var. Özellikle rampa çıkarken farkı hissedersiniz.
    761'inki kilitlenebilir. Diğerlerini bilmiyorum.

Selcuk ASLAN bunu beğendi.
  2. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    Erdoğanlar bisikletin yanında bana laf düşmez ama :)
    yine de kelam edeyim, hatamı düzeltirse ben de öğrenmiş olurum.

Bence bir turcunun 24-27 vites farkına veya o komponent detaylarına değil de, kadro açılarına daha çok önem vermesi lazım.
    Bu nedenle benim tercihim (kilitli amortisör dışında) Aspect olurdu.
    Tabi kilitli amortisör önemli olduğu için... O noktada kendimi -zaten 751'in donanım canavar gibi- diye gaza getirerek 751'e yönlendiriverirdim :)

Bu arada siz "araziye çıkmak" ile kastınızı açıklarsanız daha iyi olur. Köy yollarında uzun turlar mı? Yoksa orman içi patikalar mı?
    B şıkkı ise kesinlikle 751 derim zaten.

Selcuk ASLAN bunu beğendi.
  3. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sedona'ların fiyat/performans oranı bariz farklı. Kadro dışındaki komponentlerde daha üst model bir bisiklete sahip olacaksınız.

Ama diğer taraftaki de bir Scott :)
    Bunun ötesinde Aspect'in kadro açıları bence tam sizin kullanım alanınıza uygun. Hem uzun turlarda daha uygun olacaktır, hem araziye de girebilirsiniz.

Diğer iki modelin Scott'daki karşılığı Aspect değil, Scale'dir. Ve bunlar daha ziyade yarışlar için veya sert arazide sportif kullanım için tasarlanmış modeller. Gerçi çekici görüntüleri nedeniyle Türkiye'de herkesin en çok kullandığı tarz haline gelmiş durumda ama aslında burada bir yanlış yapılıyor.

Siz belki 28" hybrid bisikletleri bile düşünebilirsiniz. Scott Sportster gibi. Ama ben olsam Aspect alırdım. İçimde kalmış bir modeldir kendisi :)
    Sportster günler süren çok uzun turlarda daha iyi olacaktır. Ama arazide keyfi düşer.

Baktım, Aspect 50'nin amortisörü kilitlenebilir ama gidondan değil. Gidondan olsa daha keyifli ama çok da önemli değil.
    Bütçeyi artırma imkanı varsa, Aspect 40 ve hatta 30 modeline çıkabilmek çok daha iyi olacaktır. Böylece donanımı Sedona 751 seviyesine çekmiş olacaksın ama 300 eur fark ile. Artık bu noktada karar senin: Daha iyi bir marka ve biraz daha uygun bir kadro tipi için aynı donanıma 300 eur fazla verir misin?
    Yok, 300 eur benim için önemli, onunla da ekipman alırım dersen, 751 ile de gayet keyifli sürüşler yapacağın kesin elbet. Herkesin yapmakta olduğu gibi.

Selcuk ASLAN ve Tobugo bunu beğendi.
  4. aslan deniz

aslan deniz Yeni Üye

Seviye:
    bence trek in hiç bir modelini yabana atma..özellikle kadro bakımından

5. Server Yıldırım

Server Yıldırım Yeni Üye

Meridaların fiyatlarıda oldukça düşmüş. Bir tfs 300 V 445 euro ki sedona 751 'den bile daha ucuz. bu fiyattaki bir meridayı düşünmenizi öneririm.

6. ozan ulutaş

ozan ulutaş Aktif Üye

Seviye:
    Ben o paraya Trek 4500 almıştım. Bazı arkadaşlar yanlış bilgi vermiş. 24 değil 27 vites. Maşası kilitlenebilir, sertlik ve rebound ayarı var. Arka arttırıcı deore ön arttırıcı alivio. Aynakol alivio. Vites kolları deore. Bana sorarsan 4500 oldukça mantıklı bir seçim olur.

7. tolgayalcin

tolgayalcin Forum Bağımlısı

Seviye:
    benim şahsi fikrim scoot al. kadrosundan çok memnun kalırsın.ilerdede paran oldukça vites fren maşa değiştirirsin canavar gibi bisikletin olur.

saygılar.

8. eyup ensar

eyup ensar Aktif Üye

Seviye:
    scott aspect 50 yi normalde bende bugün alıyordum ama vazgeçtim. scott ağır bir bisiklet 14 kg, kadro ağırlığıda 1900 gr. maşa suntour xcm maşa, o da ağır.
    ayrıca altus seti hiç tavsiye etmiyorlar.

9. Ahmet Zerman

Ahmet Zerman Üye

Seviye:
    bence sedona 761 i bi incele derim bende kullanıyorum çok ta memnunum