Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 751 , Kron XC 500 , Carraro Grunge 419 Hngisini seçsem kararsızım...

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında kmlsnmz tarafından paylaşıldı.

1. kmlsnmz

kmlsnmz Yeni Üye

iyi günler arkadaşkar. eski günlerdeki bisiklet hastalığım nüksetti. iyi bir bisiklet düşünüyorum forumda çok baktım ve bu 3 modele odaklandım
    Kron XC 500 , Carraro Grunge 419 carraro daha ağır basıyor şu anda kafamda ama karar veremedim çünkü hangisi daha uygun olur bilmiyorum
    Yada bildiğiniz başka bir model bu fiyatlara yakın en son 700TL düşünüyorum...

27 yaşındayım 1.77 boy 74 kilodayım şehir içi turlara katılıp gerektiğinde 40Km sürüş yapmayı düşündüğüm bi bisikle istiyorum.

Hangisini tavsiye edersiniz ...

2. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Şehir içi kullanıcaksanız, şehir bisikletlerine bakmanızı tercih ederim.

Yok MTB istiyorum derseniz, Carraro 419. Fiyatı arttırabilirseniz, 420 öneririm. :)

Edit : Gerçi 420'nin fiyatı tutarınıza yetişiyor. Hidrolik fren de aldınız mı güzel olur.

Dediğim gibi sadece şehir içerisinde ve düz yolda gideceğim derseniz, önceliğiniz şehir bisikletleri olsun.

Edit 2: Konunuzun başlığında Sedona 751 gördüm. Sıfır için üstüne 800-900 TL koymanız gerekir. ikinci el arıyorsanız orasını bilemem. Umarım biraz fikir vermişimdir.

3. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    kendiniz hakkında ve bisikleti nasıl , ne amacla ve hangi koşullarda kullanacağınızı yazarsanız daha fazla ve yapıcı yorum alırsınız :in:
    Anladığım kadarıyla şehir içi kullanacaksanız , o nedenle V frenli şehir bisikleti size uygun olacaktır ben Kron kullanıyorum tavsiye ederim bir arkadaşım carraro kullanıyor o da memnun

gok bunu beğendi.
  4. Mutlu Köksal

Mutlu Köksal Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kron tavsiye ederim ben

5. Koroglu

Koroglu Yeni Üye

Seviye:
    1 haftadır nerede ise kron xc500 ve carraro 419 karşılaştırmalarını araştırdım diyebilirim ve şu sonuca vardım.Carraro ve kron karşılaştırmasında 10 kişiden 8 i Carraroyu öneriyor.Kronun Donanımından memnun değiller. Bende kron alacaktım ama forumda gezindikten sonra fikirlerim değişti. 419 almayı düşünüyorum bende. bir ara 420 ye heves ettim disk almak istedim ama disktende gerçekten kimse memnun değil gibi V - Frenden kimse vazgeçemiyor.

Mutlu Köksal bunu beğendi.
  6. GoMMeS

GoMMeS xrs040 2015

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bende arkadaslarım için araştırıyorum. Dediğiniz gibi carraro ön plana çıkıyor. 419 için 2011 modeli diyorlar

7. kmlsnmz

kmlsnmz Yeni Üye

Sağol mesut Can sedona'yı başlığa yanlışlıkla yazdım sonra silemedim onu seçimlerim arasında sayma...
    Carraro 419 ile 420 arasındaki tek fark fren sistemi mi...

8. kmlsnmz

kmlsnmz Yeni Üye

bende carraro alacağım ama disk fren sistemi konusunda kararsız kaldım

9. kmlsnmz

kmlsnmz Yeni Üye

teşekkürler. Kendi hakkımda kısa bilgileri yazdım üstte.
    MTB alsam şehir içinde beni çok yorar mı.

10. Bülent Akdağ

Bülent Akdağ Yeni Üye

Seviye:
    Carraro 419 ile 420 arasındaki tek fark frenler. Diğer herşey aynı. Carraro 419 aldım, memnunum. Forumdaki yorumlar kararımda oldukça etkili oldu. Boy 1.77 yazmışsınız. Size uygun olanı Carraro 419 un M (18.5 inch) kadrosu. Bende bu boyu aradım ama bulamadığım için L aldım. Yorma konusuna gelince. Bisikletde yeniyim ve şehir içi bisiklet de kullanmadım. 4 gündür kullanıyorum. Benim için oldukça uygun bir model olduğunu anladım. Ulaşım amacıyla ya da uzun turlar için kullanıcaksanız şehir içi bisiklet için söylenenler doğru olabilir. Ama amacınız sadece spor yapmak ve eğlenmek ise bence mtb daha iyi.

11. kmlsnmz

kmlsnmz Yeni Üye

Teşekkürler bülent.
    evet bende şimdi carraro kesinleşti ama 419 mu 420 mi

--420de
    SUNTOUR 26"SF11-XCT DİSK MLO 100mm1.1/8"
    ALLOY DİSK SİYAH 32H

--419da
    SUNTOUR 26"SF11-XCT MLO 100mm1.1/8"
    ALLOY SİYAH 32H

420de disk yazmasının nedeni frenle mi alakalı kalite farketmiyor değil mi ikisi arasında...

12. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Evet disk fren olması 420'yi ayırt ediyor. 419'u aldıktan sonra diyorum, iyi ki kitlemeli maşa almışım. Düz yola çıkana kadar, kaldırımdan kaldırıma dağı aratmayan yollardan gidiyorum.

Düz yola çıktığımda maşayı kitliyorum çok fark ediyor. Bizim orada dümdüz yol, girintili çıkıntılı asfalt yok, kaldırıma çıkmak için enerji sarfetmiyecem dersen, önceliğin şehir bisikletleri olsun.

Yorumumda da yazdığım gibi sonradan hidroliğe geçmiyeceksen, disk fren almanın anlamı yok. ( disk kullanmadım ama yorumlar yeterli sanırım )

Diyelim 419 aldın. Bisikletçiye hemen söyle. Baradine abs veya 3 renk fren pabuçu var mı ? Pabuçlar çok dandik. :) Pabuçlarıda yeniledin mi, fark kalmıyacaktır.

Aklına takılan başka soruların varsa, özelden veya konu altına yazabilirsin.

13. Bülent Akdağ

Bülent Akdağ Yeni Üye

Seviye:
    Mesut Bey merhaba,

Sanırım sizde de 419 var. Ne kadar süredir kullanıyorsunuz, memnun musunuz? Bir de maşanın üzerince sağda ve solda iki düğme var. Sağdaki maşayı kilitliyor. Soldaki sertlik ayarı mı? Frenleri haricinde beğenmediğiniz yeri var mı?

14. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bir haftadır kullanıyorum. Soldaki hassasiyet ayarı sağdaki ise kitleme. Tek sıkıntım fren pabuçları. Bayağı bayağı kötü. Az daha kaza yapacaktım ve acilen fren pabuçları arıyorum. Bu bir sorun mudur bilemeyeceğim kişiye göre değişebilir. :D

15-20 TL verip bu sorundan kurtulabiliriz. :) Başka bir sıkıntım yok. Tekrar ediyorum. Sadece düz yol gidecekseniz, ilk tercihiniz şehir bisikletleri olsun.

Ben karışık kullanıcağım diyorsanız, 500-650 TL arası alınabilecek bir bisiklettir. İlk bakım 13 gün sonra. Bakımdan sonra tam anlamıyla yorum yazabilirim.

1-2 gündür hava yağışlı fazla vakit geçiremedim. Bakıma götüreceğim zamana kadar, kısmet olursa hem binmiş olurum hem de ne kadar bakıma ihtiyaç olduğunu görmüş olurum.

Aklıma gelmişken, bir adet de park ayaklığına ihtiyacınız olacak. :D

Edit : Kron XC 500'e karşı tercih ettiğim özelliklerinde bir tanesi de, dış görünüşü. Kron çok afilli. Yanından geçenlerin %99'u bisiklete bakarak geçer. Bundan eminim.

İlk gördüğüm de çok hoşuma gitmişti. Biraz düşününce sadelik daha önemlidir dedim. Bakanların %100'ü a ne güzel bi'bisikletmiş diyeceğini zannetmiyorum. İllaki arada kanı bozuklar çıkacaktır. Hem dikkat çekmesin hem de Kron'a göre biraz daha iyi olduğu için tercih sebebim oldu. BU BİR KİŞİSEL BAKIŞTIR. GENELLEME BANA AİTTİR.

Son olarak Kron 50 TL daha fazla. :) 1 kuruş inmiyorlar... :D

15. kmlsnmz

kmlsnmz Yeni Üye

Sağol mesut açıklamaların için hidrolik taktırma işi pahalıya mal olur diyorlar o yüzden v alabilirim...

16. İsa Öcel

İsa Öcel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

şahşen kronun üstündeki yazılar bana itici geliyor.

17. kmlsnmz

kmlsnmz Yeni Üye

Hangi yazılar ??

18. Bülent Akdağ

Bülent Akdağ Yeni Üye

Seviye:
    Mesut bey,

Sakıncası yoksa 419 u kaça (peşin/vadeli) aldığınızı öğrenebilir miyim?

19. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Rica ederim. :) İstanbul'dan 600 TL peşin aldım.

Sanırım İzmir'de oturuyorsunuz. http://www.carrarobisiklet.com/satisnoktalari.aspx size en yakın şubeyi bulup ararsanız, bilgi alabilirsiniz.

Peşin ödediğiniz taktir de, çoğu yer 600 TL verecektir. Yalnız, 600 TL'den de bir kuruş inmiyorlar. :D

20. Bülent Akdağ

Bülent Akdağ Yeni Üye

Seviye:
    Evet İzmirdeyim. Bende 5 gün önce peşin 600 e aldım. Bayağı zorladım, aşağı indiremedim.