Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 741v sizce iyibir seçimmi?

Konu, 'Sedona' kısmında Gokmen On tarafından paylaşıldı.

1. Gokmen On

Gokmen On Yeni Üye

Arkadaşlar 1000 TL bir bütçe ayırdım bisiklet için. günlerdir bisiklet bakıyorum artık kafam karıştı. Yaşadığım yerden dolayı internetten almak zorunda kalacağım.
    Fazla teknik bilgim yoktur fakat elden geldikçe uğraşırım.

Günde ortalama 30 Km çelik kadro bisikletlen asfalt yol yapıyorum. Ki kendisi istanbuldan iran sınırına bir yolculuk yaptı.:) Durumu hiç iyi değil onu şehir içinde kullanmaya devam edeceğim. zaten ola bildiğince ağır:):)

Şimdi İstiyorum ki bir bisiklet alayım dağ lastiklerini dağa giderken yol lastiklerini yola giderken takayım gönül rahatlığıyla kullanayım. Mesleğim dağcılık fakat düşüncem ağrı dağına bisikletlen zirve yapmak değil yada kayadan kayaya zıplamak. dağlık araziye gider gelirim. Burada serrvis yok bu nedenle V fren bana daha avantajlı yoksa çok masrafım çıkar buraya bir zarf kargo bile 10 TL geliyor.
    Sonuç olarak Sedona 741 V bana cazip göründü 800 TL fiyatı var. artan paramla heybe falan alırım diye düşünüyorum. Sizce yukarıya yazdıklarım için 741 iyi bir seçimmidir.?
    Boyum 1.65 bilginiz varmıdır 741 bu ölçüye uyarmı?

Emektarım :cenix altix
    Dünkü yolculukta çektim. Artık fotoğraf makinamı eksik etmeyecem cep işe yaramıyor. Sonra şahane birşey çıkıncada üzülüyor insan.

KaanDurgut bunu beğendi.
  2. KaanDurgut

KaanDurgut Kıdemli Üye

Seviye:
    741 gayet iyi bir seçim.Bahsettiğiniz şeyler zaten pek uç şeyler değil.Borla bile yeterli gelir aslında size.

Ama o fiyata Carraro'nun çok daha üst donanımlı bisikletleri var.Bir araştırmanızı öneririm.

3. cyilmaz

cyilmaz Aktif Üye

Seviye:
    Şimdi herkes birşey yazacak gene kafanız karışacak biliyorum ama bende birkaç yorum yapayım.

Öncelikle bisikletleri genel olarak değil donanım ve kadro olarak karşılaştırmak daha doğru olur diye düşünüyorum. Çünkü o fiyatlarda çok model var ve her modelin artı ve eski yönleri olabilir.
    İki tane bisikletim var birisi 2010 model Kron XC1000 diğeri 2010 model Sedona 741. İsterseniz ikisini size kıyaslayayım.
    Kadro: Kron Alu 7005, Sedona Alu 6061. Alu 7005 malzeme daha sert Alu 6061 daha yumuşaktır. Biri diğerine göre daha iyidir denemiyor genelde. Benim tercihim Kron'un kadrosu daha güzel sağlam duruyor.
    Detaylı bilgi için:
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=63176bence kadro açısından

Malzemeler: Bu konuda da birbirlerine çok yakınlar ancak Sedona ya daha iyi ya aynı kalitede Kron ile malzeme karşılaştırmasında

Göründüğü gibi karar zor. Carraro'ya gelince Kadro kalitesini bilmiyorum fakat malzeme kalitesi daha iyi ikisinden de. ancak V frenli bisiklet almanız kendi bakımını kendiniz yapmak açısından daha iyi olur diye ben de düşünüyorum. Ayrıca carraronun her modelleri bulmakta zorlanan kişiler (ara modelleri var f lan çok çıkıyormuş piyasana) olduğunu okumuştum forumda.

4. Emre Yıldız

Emre Yıldız Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bugun 2010 741-V ile 155 km yol yaptım.Bisiklet parasının hakkını fazlasıyla veriyor.

5. Gokmen On

Gokmen On Yeni Üye

Çok teşekkür ederim bu gün yazdıklarınıza yönelik biraz daha inceleme yaptım. hatta kalkıp 800$ bir giant lite trekking ve tüm yedek ekipman ve taşıma çantalarıda dahil almak üzereydim test ettim yol için çok başarılıydı fakat sonra tekrar bir servis ve yedek parça sorununu hesapladım :( arada kalmıştım ki karşıtaraf bisikletle yola devam etme kararı aldı olmadı zaten:) Hayırlısı. Halla sedona bana serviv ve elde etme bakımından en yakın duran markaların başında. Sonunda bir sabah kalkıp memeleketimin yollarında aylarca rüzgarla dolaşacağım bakayım o gün ne zaman olacak.

6. KaanDurgut

KaanDurgut Kıdemli Üye

Seviye:
    SD-741 alın gitsin :)

7. ismail cemal çakır

ismail cemal çakır Yeni Üye

Kesinlikle mükemmel bir bisiklet, bir arkadaşıma 740 tl ye aldık.

8. sorgunalp

sorgunalp Yeni Üye

tamamiyle amatörüm. daha dün e kadar binachi hero almayı düşünürken, şimdi senoda 741 d almayı düşünüyorum:) teşekkür ederim. süper bi hatadan döndüm:)

9. Abdullah Güngör

Abdullah Güngör Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bencede 741 çok doğru bir şeçim.

10. Ömer aydogan

Ömer aydogan Yeni Üye

Seviye:
    bende yeni 741 aldım, çok güzel tavsiye ederim. keyfine doyulmuyor...

ibrahim m yaradilmis bunu beğendi.
  11. ibrahim m yaradilmis

ibrahim m yaradilmis Kıdemli Üye

Seviye:
    kardeşler bana da gelicek inşallah da bu bisikletin kurulumu için neler lazım nolur bilen biri yazsın :)) ön teker diskli nasıl takılır felan direksiyon nasıl düzeltilir ?

12. burhan alfatlı

burhan alfatlı Aktif Üye

Seviye:
    741v iyi bir seçim....
    ben 711v aldım çok memnunum...