Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sedona 741d

Konu, 'Sedona' kısmında Baran Özkan tarafından paylaşıldı.

1. Baran Özkan

Baran Özkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    başlıktada belirttiğim gibi sedona 741d ile ilgili bilgisi olan, bu bisiklete sahip olan veya kullanmış olanlar varsa görüşlerini bekliyorum
    şimdiden teşekkür ederim:) fotoğraf varsa fotoğrafta koyabilirseniz sevinirim:)

2. grideniz

grideniz Aktif Üye

Seviye:
    Ben de bu modeli almayı düşünüyordum ta ki cannondale f9 u görene kadar şimdi kafam çok karışık hala karar veremedim mercedes a160 ile honda civic full arasında kaldım gibi hissettim kendimi sizce hangisini almalıyım?

3. Baran Özkan

Seviye:
    aslında sizin kafanızı karıştırmak istemem ama kron xc2000 de çok güzel ama sedona daha ucuz olduğu için onu tercih ediyorum.. mercedes ile honda arasında gelirsek uzun ömür ve daha rahat seyahat ediyim diyorsaniz tabikide mercedes:)
    741 d yi yakından gördüm fakat hiç kullanma şansım olmadı bu bisikleti alıcağım ben ama yinede sorayım dedim eğer kullanıp memnun kalmayan varsa almadan önce değerlendiririm diye düşündüm:)

4. grideniz

grideniz Aktif Üye

Seviye:
    tabi aynı koşullarda her zaman mercedes(cannondale) ama handikapı düşük donanım diğeri ise yüksek donanım sedona(honda civic) ama mercedes adı gibi akan sular durmuyor

5. Baran Özkan

Seviye:
    sizin dediğiniz cannondale yede baktım fakat ben hidrolik frenli alıcağım için direk 741'e yöneldim şiparişte verdim artık dönüşüm yok :) umarım memnun kalırım
    bu arada cannondae alıp onu ilerleyen zamanlarda donanımınıda yükseltebilirsiniz bunuda unutmamak gerekli

6. grideniz

grideniz Aktif Üye

Seviye:
    ben de sedona 741 düşünüyorum hidrolik frenle birlikte ne kadara geliyor?Bir de sedona 741 in ağırlığını biliyor musunuz?

7. Baran Özkan

Seviye:
    900tl civarı oluyor ağırlığıda 15kg den fazla değildir ( borlaya göre hafif olmalı diye düşünüyorum borla 15 kg) tam olarak ağırlığını bulursanız eğer benide bilgilendirirseniz sevinirim:)

8. Baran Özkan

Seviye:
    ve birde eğer 781 ile aynı kadro almak isterseniz 751 v fren var
    fiyatıda 800 dolar
    v freni kullanırsınız değiştirceğiniz zaman disk frenle değiştirirsiniz en mantıklısı bu şuan büyük ihtimalle fikrimi değiştirim bunu alıcam tabi maddi duruma göre :)

9. grideniz

grideniz Aktif Üye

Seviye:
    bugün sedona 741 satan bir yere uğradım bisiklet resimlerdeki gördüğümden daha büyük geldi fiyatına v fren için peşin 711 taksitli 790 dedi ve ağırlığını 12,5 kg dedi eğer 12,5 kg ise çok mükemmel bence alacaklar için bir de fiyatlar eskiden euro ydu dolar daha da artınca bir baktık tüm fiyatlar dolar olmuş internette bu fiyatlardan daha ucuz bir yer biliyor musun

10. Baran Özkan

Seviye:
    ben aslı bisiklete sordum 620 dolar dedi disk fren için ama internette daha ucuz bi yer varmı bilmiyorum..:(

11. grideniz

grideniz Aktif Üye

Seviye:
    sedona bisikletlerin ağırlıklarını öğrendim açıkçası 741 in borla ve 711 den ağır olması beni hem şaşırttı hem de tereddüt etmeme neden oldu sonuçta 100 gr bile uzun süre kullanınca ciddi fark edeceğini tahmin ediyorum
    Sedonaların agırlıkları

741 16 inç 13.680
    751 16 inç 12.500
    711 V 16 inç 13.490
    711 D 16 inç 14.200
    BORLA 16 inç 13.250
    761 18 inç 11.420

12. grideniz

grideniz Aktif Üye

Seviye:
    Zaten bugün bisikleti gördüğümde çok devasa gelmişti 741, at gibi bir bisikletti ama kadrosu çok güzel diğer 751 12,5 kg ama kadroları ayın herhalde maşa ve gidon farklılığından dolayı 2-3 kg lık bir fark var

13. barış harmancı

barış harmancı Yeni Üye

Seviye:
    istediğiniz bisikletlerde yardım cı olurum erdoğanlar bisiklet barış

14. grideniz

grideniz Aktif Üye

Seviye:
    yardımcı olurum derken bilgi konusunda mı fiyat :) konusunda mı?
    Benim merak ettiğim ilerde komponent değişikliği yapacağımızı düşünerek sedona 711 mi 741 mi tavsiye edersiniz ikinci sorum ise bisiklete bagaj koyma ile ilgili 2010 modellerde bir sorun olduğunu duymuştum ne derece doğru
    son sorum 741 ile 711 in kadro olarak ağırlıkları 741 daha mı fazla

15. Baran Özkan

Seviye:
    741 ile 751 aynı kadroya sahip fakat 751 v fren olduğu için direk bi hafifliği var buna ek olarakta tabikide daha hafif şeyler kullanılmış

erdoğanlar bisiklet te 751 varmı acaba varsa ne kadar örenebilirmiyim?

16. Baran Özkan

Seviye:
    ve ek olarak 751 e disk fren taktırmak istesem ne tür değişiklikler yapmam gerekir acaba?

17. İlker ELLİDOKUZOĞLU

İlker ELLİDOKUZOĞLU Aktif Üye

Seviye:
    merhaba kardeşim. bende senin gibi yapacağım tam 1,5 aydır sedona 751 bekliyorum desem inanır mısın bilmem. gelir gelmez deore 595 disk fren takımı taktırcam. bunun için teker göbekleri değişecek öncelikle. disk fren uyumlu göbek takılacak ön ve arkaya yani. ön ve arkaya rotor takılacak. ve fren kolu ile fren takımı eklenecek. frenler anlayacağın komple değişecek. deore 595 in kolu ve takımı 200 usd + göbekler + rotorlar var.

18. Baran Özkan

Seviye:
    evet ya bende 1.5 aydır bekliyorum 741 alıcaktım ama 751 daha iyi fikrimi değiştirdim.. zaten her şekilde 761den daha ucuza geliyor.. 300 dolar etse hepsi arada zaten 400 dolar var 761 ile göbek ve rotlar ada tavsiye verebilirmisiniz acaba bende sizinki gibi yapıyım pek bi bilgim olmadıpı için parça konusunda... şimdiden teşekkür ederim:)

19. Baran Özkan

Seviye:
    birşey daha ekliycem yazmayı unuttum:)
    vites kolları ile fren kolları ayrı dimi bu bisiklette birde vites kolu almak zorunda kalmam umarım:)

20. İlker ELLİDOKUZOĞLU

İlker ELLİDOKUZOĞLU Aktif Üye

Seviye:
    kardeşim ben biraz sordum soruşturdum elimden geldiğince yardımcı olayım.
    -vites ve fren kolları ayrı. vitesler deore. frenler tektro zaten.
    -761 ile 751 arasında 370 usd var. elbette 761 in kompenantları daha üst seviye ama istediğim hem hafif olsun hemde uygun bi deore set olsun dersen doğru tercih bence 751 olur.
    -eğer bisikleti almaya düşündüğün bir bisikletçi varsa alırken bisikletçinle görüşüp ben buna deore 595 set taktırmak istiyorum diyebilirsin. ve üzerindeki fren setini ona vererek kalanını bisikletin fiyatına ekletebilirsin. tahmini 210 usd gibi birşey çıkıyor benim hesabım. toplam 1010 oluyor yani.
    -google da deore 595 yaz, görsellere tıkla görüntüsü gayet güzel bir fren kolu göreceksin. bu model bildiğim kadarı ile 2010 model bi set. daha uygunlarıda var diye biliyorum. örn/ shimano 486. ama sen bilirsin bu aşamada. vereceğin para ile ilgili birazda.
    bu arada eğer yaptırabilirsen jantlarıda siyah yaptır. tahminim güzel birşeyler çıkacak ortaya. bu hafta gelirse bayiye. ben zaten yüklerim fotoları:))

Baran Özkan bunu beğendi.