Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sedona 741D mi kron xc2000 mi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında ihsanyücel26 tarafından paylaşıldı.

1. ihsanyücel26

ihsanyücel26 Yeni Üye

Seviye:
    Slm arkadaşlar yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.Mtb ye yenı başlayacağım ikisi arasında kaldım.Ayrıca doğru tercih mi başlamak için neler önerirsiniz.. Şimdiden tşk ederiM .... :) :)

2. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Aralarında fazla bir fark yok sedona da extra olarak hidrolik disk fren mevcut. :)

3. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    ikisi de güzel. Hangisi içine sinerse bence. Ama yine de fikir sorarsan ben Sedonayı tercih ederdim. Hakkında hayırlı olsun

4. Ali ERTURAN

Ali ERTURAN Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    İkiside Türkiye' de kendini ispatlamış markalar.2 bisiklette görsel olarakta gayet güzel.Her iki bisiklette aldığınızda pişman olmayacağınız bisikletler.Donanım olarak bakarsak pek fark yok aslında.Ayrıca xc2000 de hidrolik disk fren sistemine sahip.Kadro olarak Kron 7005 alu alaşım, Sedona 6061 alu alaşım kullanılıyor.Mtb bisikletlerde de araştırmalara göre 7005 alu daha uygunmuş.(6061 alu kadrolar 7005e göre daha yumuşak.Ayrıca daha ucuz ve de şekillendirmeye daha kolay olduğundan bir çok firma 6061 kullanır.)Ve bence en önemliside Kron, kadrosuna ömür boyu garanti veriyor ve bence Sedona'ya göre en önemli üstünlüğüde bu.Yani benim tercihim ikisi arasından Kron xc2000 olurdu.Karar size kalmış tabi :)

Ayrıca aldığınızda da fotoğraflarını bekleriz :) Hayırlı olması dileğiyle ;)

5. Cahit Türk

Cahit Türk Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Sedona tavsiye ediyorum. Donanım listelerini de eklerseniz daha net yorumlar alabilirsiniz. şimdiden hayırlı olsun.

6. Mustafa Acar

Mustafa Acar Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
  7. Selim Esener

Selim Esener Forum Bağımlısı

Seviye:
    bencede sedona...

8. levent çetinkaya

levent çetinkaya Aktif Üye

Seviye:
    Kafanı karıştırmak istemem çok fazla kesin karar vermediysen benim tavsiyem whistle olur göz atmanda fayda var.

9. ihsanyücel26

ihsanyücel26 Yeni Üye

Seviye:
    Tşk ederim yardımlarınız içn. :) Sayın Ali Erturan benimde aklımı karıştıran konu orası aslında kron kadro garantisi veriyor fakat bir kaç arkadaşa sorduğum zaman "Kron bu konuda sporcu düşünmek yerine daha çok kar elde etme amaçlı yapmaya başladı." bu işi dediler,bu konuda ne düşünüyorsun?

Sanırım sedona alacağım tekrar tşk ederiM :) :)

Ali ERTURAN bunu beğendi.
  10. Ali ERTURAN

Ali ERTURAN Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Öncelikle iyi akşamlar İhsan Bey.Yanlış anlaşılmasın Kron kullanıcısı değilim ama yakında kadro alacağım için araştırıyorum bende kadroları ve Kron kadrolarda tercihim.Nedeninide yukarıda yazdım zaten.

Kadro garantisi konusuna gelirsekte; bunları söyleyen arkadaşlarının Kron kullanıp kullanmadığını bilmiyorum ama eğer Kron kadrolarına güvenmiyor olsa neden "Ömür Boyu Garanti" ile satsın kadrolarını.Bu onların sattığı ürünün arkasında durduğunu, sattığı ürüne güvendiğinin göstergesidir.Elbette üretenler, satanlar bu işten kar amacı güdecek, bu onların en doğal hakkı bence.Ayrıca Kron kadroları özellikleri ile diğer kadrolara göre kıyaslarsanız diğerlerine göre daha ekonomik.Forumu biraz incelerseniz Kron kullanan arkadaşların yorumlarınıda görebilirsin.Ömür boyu garanti ile ilgili örneklerde mevcut.
    Peki neden Sedona kadrolarına ömür boyu garanti vermiyor?
    (bknz. http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=74762 )

Size "niçin Kron alınabilir?" sorusuna gerekçelerimi sundum ve Kronu tavsiye ettim.Sedonayı kötüleme gibi birşeyimde olmadı.Ayrıca Sedonayı tavsiye eden arkadaşlarda neden tercih edilmesi gerektiğini yazsalardı daha iyi bir paylaşımı olabilirdi bence.
    Ve alacağınız bisiklet hangisi olursa olsun pişman olmayacağınız bisikletler.En yakın zamanda kafanıza yatan, içinize sinen bisikleti almanı dileğiyle.Ayrıca fotoğraflarıda bekliyoruz :)

2011 de Nice sağlıklı, mutlu ve bol pedallı günlere ;) Tekrar iyi akşamlar..

11. ihsanyücel26

ihsanyücel26 Yeni Üye

Seviye:
    Hmm.. bilgilendirdiğiniz için tşk ederim Ali Bey. :) Yeni yılda sağlıklık,mutlu,sevgi dolu günler geçirmen dileğiyle.. :) :)

Ali ERTURAN bunu beğendi.