sedona 741D mi kron xc2000 mi?

Tepki
5
Slm arkadaşlar yardımcı olabilirseniz çok mutlu olurum.Mtb ye yenı başlayacağım ikisi arasında kaldım.Ayrıca doğru tercih mi başlamak için neler önerirsiniz.. Şimdiden tşk ederiM .... :) :)

Scudo

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
ikisi de güzel. Hangisi içine sinerse bence. Ama yine de fikir sorarsan ben Sedonayı tercih ederdim. Hakkında hayırlı olsun

Ali ERTURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
354
Bisiklet
Whistle
İkiside Türkiye' de kendini ispatlamış markalar.2 bisiklette görsel olarakta gayet güzel.Her iki bisiklette aldığınızda pişman olmayacağınız bisikletler.Donanım olarak bakarsak pek fark yok aslında.Ayrıca xc2000 de hidrolik disk fren sistemine sahip.Kadro olarak Kron 7005 alu alaşım, Sedona 6061 alu alaşım kullanılıyor.Mtb bisikletlerde de araştırmalara göre 7005 alu daha uygunmuş.(6061 alu kadrolar 7005e göre daha yumuşak.Ayrıca daha ucuz ve de şekillendirmeye daha kolay olduğundan bir çok firma 6061 kullanır.)Ve bence en önemliside Kron, kadrosuna ömür boyu garanti veriyor ve bence Sedona'ya göre en önemli üstünlüğüde bu.Yani benim tercihim ikisi arasından Kron xc2000 olurdu.Karar size kalmış tabi :)

Ayrıca aldığınızda da fotoğraflarını bekleriz :) Hayırlı olması dileğiyle ;)

Cahit Türk

Daimi Üye
Tepki
128
Bisiklet
Salcano
Sedona tavsiye ediyorum. Donanım listelerini de eklerseniz daha net yorumlar alabilirsiniz. şimdiden hayırlı olsun.

Mustafa Acar

Keep going...
Tepki
548
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
xc 2000 derim bende..Donanım olarak yenileri ne bilemiyorum ama kronlar biraz daha güzel geliyor bana..bendede 2006 xc2000 var resimleride burada
(link)

levent çetinkaya

Aktif Üye
Tepki
60
Kafanı karıştırmak istemem çok fazla kesin karar vermediysen benim tavsiyem whistle olur göz atmanda fayda var.

Tepki
5
Tşk ederim yardımlarınız içn. :) Sayın Ali Erturan benimde aklımı karıştıran konu orası aslında kron kadro garantisi veriyor fakat bir kaç arkadaşa sorduğum zaman "Kron bu konuda sporcu düşünmek yerine daha çok kar elde etme amaçlı yapmaya başladı." bu işi dediler,bu konuda ne düşünüyorsun?

Sanırım sedona alacağım tekrar tşk ederiM :) :)

• Beğen
Tepkiler: Ali ERTURAN

Ali ERTURAN

Forum Demirbaşı
Tepki
354
Bisiklet
Whistle
@ihsanyücel26

Öncelikle iyi akşamlar İhsan Bey.Yanlış anlaşılmasın Kron kullanıcısı değilim ama yakında kadro alacağım için araştırıyorum bende kadroları ve Kron kadrolarda tercihim.Nedeninide yukarıda yazdım zaten.

Kadro garantisi konusuna gelirsekte; bunları söyleyen arkadaşlarının Kron kullanıp kullanmadığını bilmiyorum ama eğer Kron kadrolarına güvenmiyor olsa neden "Ömür Boyu Garanti" ile satsın kadrolarını.Bu onların sattığı ürünün arkasında durduğunu, sattığı ürüne güvendiğinin göstergesidir.Elbette üretenler, satanlar bu işten kar amacı güdecek, bu onların en doğal hakkı bence.Ayrıca Kron kadroları özellikleri ile diğer kadrolara göre kıyaslarsanız diğerlerine göre daha ekonomik.Forumu biraz incelerseniz Kron kullanan arkadaşların yorumlarınıda görebilirsin.Ömür boyu garanti ile ilgili örneklerde mevcut.
Peki neden Sedona kadrolarına ömür boyu garanti vermiyor?
(bknz. (link) )

Size "niçin Kron alınabilir?" sorusuna gerekçelerimi sundum ve Kronu tavsiye ettim.Sedonayı kötüleme gibi birşeyimde olmadı.Ayrıca Sedonayı tavsiye eden arkadaşlarda neden tercih edilmesi gerektiğini yazsalardı daha iyi bir paylaşımı olabilirdi bence.
Ve alacağınız bisiklet hangisi olursa olsun pişman olmayacağınız bisikletler.En yakın zamanda kafanıza yatan, içinize sinen bisikleti almanı dileğiyle.Ayrıca fotoğraflarıda bekliyoruz :)

2011 de Nice sağlıklı, mutlu ve bol pedallı günlere ;) Tekrar iyi akşamlar..