Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 741 aldım hafta sonu elimde....

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Ekrem Özhan TUNÇOK tarafından paylaşıldı.

1. Ekrem Özhan TUNÇOK

Ekrem Özhan TUNÇOK Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    arkadaşlar Kron XC 750, Bianchi Afx 7001, 9001, Carraro, Sedona 711, Sedona 721 derken Sedona 741 aldım.
    bisiklet hakkında hiç bir fikrim yok sadece iyi araştırdığımı düşünüyorum. 1000 tl lik bütcemi biraz aştım ama umarım doğru karar vermişimdir.
    bu bisikleti kullananlar veya kullananları tanıyanlar var ise bana görüşlerini bildirebilirler mi acaba?
    şimdiden teşekkür ederim. vereceğiniz her türlü bilgiye açığım. yapabileceği her türlü aksesuar bilgilendirmesi için önerilerinizi bekliyorum.
    özellikle kilit olarak ne alabilirim. teşekkür ederim...

2. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Kilit almayın, yazık o kadar para verip almışsınız o bisiklet kilitlenir mi? 2 gün sonra kayıp çalınıt bölümüne 'bisikletim çalındı' diye yazmak zorunda kalırsınız Allah korusun. Çalınmasa bile geliş geiçiş kurlalarlar bozarlar bisikleti. Sakın kilitlemeyin bisikletinizi.

gok bunu beğendi.
  3. Nikola.gulucan

Nikola.gulucan Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Görsel olarak çok beğendiğim bir bisiklet hayırlı olsun. İnşallah ben de almayı düşünüyorum. Bisikletin fotoğrafları bekliyorumm. :)
    Ayrıca 2013 model mi aldınız? evetse ne kadara aldınız. Teşekkür ederim.

4. Ekrem Özhan TUNÇOK

Ekrem Özhan TUNÇOK Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    gelir gelmez montajını yapıp resimlerini koyacağım teşekkür ederim.

5. FATIHERDİNÇ

FATIHERDİNÇ Aktif Üye

Seviye:
    hayırlı olsun arkadaşım bende 2013 751 alma arefesindeyim kısmetse ..

6. erciyess

erciyess Yeni Üye

Bisiklet:
    Castello
    Hayırlı olsun forumdaş. bende aynı bisikleti almayı düşünüyorum. Bisiklet hakkında yorumlarını bekliyorum. 2013 mü ? kaça aldın ???

7. Oğuz22

Oğuz22 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Hayırlı olsun.bende alırken çok gidip gelmiştim ama sonunda afx 9001 karar kılıp bulamadığım için 7001 e razı olmuştum .Kask,km saati ,eldiven bunlara öncelik verin lütfen kazasız belasız pedallamalar

8. F.Yıldırım

F.Yıldırım Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    3 hafta önce 741 almıştık arkadaşıma. Ben de arada bir bisikletleri değiştirip onun bisikletinde seyehat ediyorum. Gayet kaliteli bir bisiklet. Frenlemesi ve fren mesafesi kısa bir bisiklet. Ön 1. dişlisi benim bisikletten daha küçük olduğundan yokuşları hiç zorlanmadan çıktım.Hayırlı olsun :)

9. MuhammedAAA

MuhammedAAA Kıdemli Üye

Adı:
    Muhammed
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kısmetse 771 alacağım ben de. Hayırlı olsun. Kazasız pedallar :)

10. Erdem Ş.

Erdem Ş. Misafir

Gayet güzel bir bisiklet almışsınız. Hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler dilerim. Aksesuar olarak ise almanız gereken ilk şeyler ise tabii ki kask, gece sürüşleri için aydınlatma aksesuarları, uzun sürüşler için eldiven, canınız isterse km saati, mutlaka zil yada uygun bir korna başta gelir. Haricen yetersiz bulursanız, elcik ve seleyi yenilemek isteyebilirsiniz. Ama ilk önce bir deneyin, memnun kalırsanız gerek yok. Saygılar.

11. Erdal Ceylan

Erdal Ceylan Üye

Seviye:
    Güle güle kullanın.

12. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Nasıl bir yorum bu?

13. Cengiz.Bulut

Cengiz.Bulut Yeni Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Arkadaşın demek istediği o bisiklet açık alana bırakılmaz. Direkt odana alacaksın ^___^

14. zanaatkar

zanaatkar Kıdemli Üye

Adı:
    İbrahim Ç.
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yorumu anlamayacak kadar cahil değilim de, bu böyle anlatılmaz, ayrıca bisiklete odada binilmeyecek ya, bu adam hiç mi dışarı çıktığında 3-5 dakikalığına da olsa bisikletinin başından ayrılmayacak, markete tuvalete falan da mı bisikletini sokacak?

15. kubilay tüney

kubilay tüney Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Öncelikle bisikletin hayırlı - uğurlu olsun :)

Çeşitli aksesuarları çevrendeki veya internet üzerinde ki bir çok adresden temin edebilirsin , benim tavsiyem hepsini toplu bir yerden almaya bak ki daha ucuza gelsin :)

Kilit konusunda da mümkün oldukça odanızdan , evinizden ... kısacası gözünün önünden ayırma :) Geçen yıl her gün 5.kata kadar (asansörde yok) sabah ve akşam olmak üzere indirir çıkarırdım :)) Benim gibi her işini bisiklet ile halleden biri isen ; mesela okula giderken , işe giderken mecburen dışarı kilitlemek zorunda kalabiliyorsun bende bu konuda (amacım kesinlikle reklam değil) tchibo.com'dan kilit almıştım . Bir abimin önerisi ile açıkcası biraz ağır ve taşıması zor ama sırt çantanız varsa onun içerisine yada alternatif çözüm yolu ile gidona sabitleyebilirsiniz ,en azından ben öyle yapıyorum :) En azından biraz daha gözleri korkar insanların!! İnternet adresinde ki resim de kilit biraz küçük durabilir ama epey de büyüktür :) Çektiğim tam net bir resmini şu an bulamadım ama şuna bir göz at istersen ; Selametle ! Mutlu Pedallara!

[​IMG][/url][/IMG]

16. Olcayyılmaz

Olcayyılmaz Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Çok güzel bi bisiklet arkadaşımda var 1 kere bindim vitesleri falan çok iyi Tercih ederim.