Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sedona 741 aldım, başladım..:))

Konu, 'İstanbul Avrupa' kısmında ozan baydar tarafından paylaşıldı.

1. ozan baydar

ozan baydar Yeni Üye

Merhabalar,ben de bisiklet yarışçısı bir iş arkadaşıma heveslenerek sedona 741 aldım. Aslında ara sıra,vardiyalı çalışmamdan arta kalan zamanlarımda binmeyi ve çok iyi bir bisiklete(pahalı) gerek olmadığını düşünüyordum. Aldıktan sonra daha iyi modellere bakmak cazip geliyor nedense..:) Bu arada daha 3. günüm yeni bisikletimle ve aldığım gün ve sonrasında 20+30 km gibi yol yaptım.

Gerçi sağolsun arkadaşım elinden geleni yapıyor ,her konuda yardımcı oluyor fakat aklıma takılan bir iki soru var..

1) Boyum 172 cm ve 70 kg kilom. Araziye şimdilik çıkmayı düşünmüorum ,şehirde binicem ve lastilerim buna uygun ama 16" değil de 18" lik bir bisiklet bu. Acaba yanlış mı aldım. Uygun denk geldiği için yeni almış birinden aldım fakat yeterli araştırma yapmamıştım. 18" olması sorun yaratır mı?

2) Henüz kask almadım ama en kısa zamanda almayı düşünüyorum. Çok pahalı olmamak kaydıyla kırmızı beyaz bir bisiklete uygun marka ,model kask tavsiyeniz nedir?

3) Kıyafet olarak tayta alışabilir miyim bilmiyorum fakat ,şort düşünüyorum. Avrupa yakasında küçükçekmece civarında oturmaktayım. Bisiklet mağazası önerebilir misiniz?
    Teşekkürler..

2. oğuz tüm

oğuz tüm Kıdemli Üye

Adı:
    Oğuz
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    öncelikle hayırlı olsun güle güle kullan aramızada hoşgeldin o taraflara yolumuz düşerse turlarız artık birlikte sorun içinse ben pek yardımcı olamıyıcam daha iyi anlıyan arkadaslar var onlar olurlar

3. Ferhat Şener

Ferhat Şener Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hayırlısı olsun bol pedallı gunler dılerım.Kadro boyu eger kı devamlı asvaltta kullnacaksan kontrolunu saglarsın ama arazı alanda kontrolunde zorlanabılırsın senın için 16''uygun cunku;)KAsk ve eldıven mutlaka kullan derım ornek kazalar var sıtede kımsenın basına gelmesın...Kıyafetıde tayt alıp ustune sort gıyebılırsın tayt rahat kullnamanı saglar;)

4. Onur Berberci

Onur Berberci Bisikletkolik

Seviye:
    Bisikletiniz hayırlı olsun iyi bir seçim bol pedallamalar. Yerel bölgesel bisiklet grupları başlığı altında Küçükçekmece bisiklet grubu topiğine bekleriz. Her çarşamba ve cuma akşamları çıkıyoruz. Hem turluyoruz hemde bol muhabbet yeme içme eğleniyoruz. Şimdi de turdan döndüm hem eğlendik hem de antreman yaptık. Sizi de bekleriz bir dahaki sefere. Bisiklet mağazası olarak da buralarda öyle profesyonel mağaza yok. Beşiktaş'da bike and outdoor var karşıda Kızıltoprak'da delta bisiklet var karşıda çalıştığım için oradan da alışveriş yapıyorum. İnşallah bunlar forum kurallarına aykırı değildir. :)

5. mudilli

mudilli Kıdemli Üye

Seviye:
    hayırlı olsun

6. semih59

semih59 Forum Bağımlısı

Adı:
    Semih Saygın
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Sana en yakın metin bisiklet mağazası var bakırköy sahil yolu gelik karşısındaki sokak içinde. Benzin istasyonu ara sokak .En önemlisi önce kask alman kasksız yola çıkma kış için uzun tayt üzerine şort giyebilirsin.Bol pedallar,