Sedona 731

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
@Serkan Emir

Çok güzel bir davranış,mağduriyetiniz giderilmesi sevindirici,

Firmaların bisikletlerinin arkasında durması,bisikletçiye verdiği değeri ortaya koyuyor,birde dolar üzerinden satış yapmasalar 10 numara olacak..

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Serkan Bey, öncelikle bisikletiniz hayırlı olsun ALLAH kaza bela vermesin iyi günlerde kullanın.

Ben şunu sormak istiyorum; sedona güzel bisikletler çıkarıyo ve her sene dahada geliştiriyo kendini fakat aklımı karıştıran bişeyler var. Sedonanın Türk malı olduğu söyleniyo ama kadrosunun tamamen çin malı olup çinde üretildiği vede buna dayanak olarak sedonaların kadrosunda çıkan problemler Serkan Beyinkinde de olduğu gibi yaşanılan kadro sorunları beni bu markadan soğuttu. Sizce bu kadro nerenin malı ?

Tepki
13
Bisiklet
Scott
@mustafa genç

Herhangi bir şekilde fark söz konusu değil. Bugün servise teslim ettim 1 hafta içerisinde 761 kadro ya da 771 kadro gelecek denildi.

@Çağlayan

Maalesef , türk malı olmasına rağmen dolar üzerinden neden satış yaparlar anlam veremiyorum... Kadro değişince ileri ki zamanlarda maşa ve ayna kolu da değiştirmek istiyorum...

@Abdülsamed AKBULUT

Öncelikle teşekkür ederim. Bana özellikle bahsettiler bende sordum çünkü buna benzer bir soru... Sedona gibi titiz bir firmanın nasıl olurda kadrosunda sorun çıkar neden gözden kaçar vs gibisinden... Firma yetkilisi daha doğrusu teknik sorumlu ve onay veren kişi , yılda bir elin parmağını geçmez dedi ve çok nadir karşılaştıklarını söylediler. Ne kadar doğru bilemiyorum tabii ki de...

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bilemiyoruz artık ama benimde sedona 741 e içim gitti doğrusu almayıda çook istiyorum fakat bu olaylardan sonra soğudum

Tepki
13
Bisiklet
Scott
@Abdülsamed AKBULUT

Muhakak bilinmez ama , firma her zaman her sorunda müşterisinin arkasında... Arka göbek arıza yaptı hemen değişim yapıldı bekletilmeden. Çevremde ki kişilerden buna benzer çok olumlu şeyler duymaktayım. Gönül rahatlığı ile alabilirsiniz...

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Serkan Emir
Pekala Serkan Bey tekrardan güle güle kullanın umarım bende 741 i me en kısa zamanda kavuşurum :(

Ramazan ÖZDEK

Aktif Üye
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
Hocam merhabalar yeni kadron şimdiden hayırlı uğurlu kazasız sorunsuz olur inşallah bende 741 kullanıyorum serviste bakımda şuan ama kadronuzda ne gibi bir sorun oldu sanırım kadrolar tamamen aynı renkler ve donanım farklı 731 aynı soruna kronik ise dikkat edeyim yokuş çıkarken çat çat diye bir ses geliyor ayna kolun ordan bir yerden bende de ama nedenini bilmiyorum açıkcası

Tepki
13
Bisiklet
Scott
@Rmzn
Arka kısımdan cat cut diye gelen ses arka göbekten gelmektedir bende de aynı sorun olduğu için göbek degisimi oldu... Orta göbekten de gelebilir, servis te iletti iseniz mutlaka çözülür.
Kadroda ki kronik sorunluk bir durum degil , kolay kolay da önemsenecek bir durum degil ama sinek küçüktür mide bulandırır hesabı yetkili kişilere detaylı resimleri göndererek degisim kararı çıktı. Fren kablolarının geçtiği orta üst kısımda yüzük seklinde deliklerden geçtiği yerde çatlak fark ettim daha dogrusu kaynak yapılması unutulmuş fabrikasyon. Nasıl dikkatlerinden kaçtı anlam veremedim sonuçta bilgisayarli sistemler var o kadar kalite kontrolü var var oglu var ;)

Ayrıca Sedona firması , Ariza yapan herhangi bir parçanın bir üst modelini gönderdiğini öğrenmiş oldum...

Ramazan ÖZDEK

Aktif Üye
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
@Serkan Emir

Imm.. vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim alınca kadroyu kontrol edeyim ama kadromda sorun yok sanırım ama orta göbeğin ordan bariz hafif zorlamada dışardan duyulacak kadar çat çut ediyor özellikle istem dışı pedal çevirirken kol sağa sola oynarya yokuş yukarı o esnada çok fazla oluyor servisden bir haber gelsin bakalım ne diyecekler. Sizinde yeni kadronuz tekrardan hayırlı olsun

Tepki
13
Bisiklet
Scott
@Rmzn

Tekrardan teşekkür ederim kadro kazasız belasız bir gelsin de bakalım ilk önce...

• Beğen
Tepkiler: Ramazan ÖZDEK

bahtiyar közen

Forum Bağımlısı
Tepki
663
İsim
Bahtiyar Közen
Bisiklet
Mosso
kazasız bol pedallar

Tepki
13
Bisiklet
Scott
@bahtiyar közen

Teşekkürler , arıza yüzünden kaç gündür bisiklet süremiyorum resmen boşlukta gibiyim...

EmreK.

Üye
Tepki
36
Bisiklet
Sedona
@Rmzn
aynı ses bende de başladı konunun takipçisiyim ;)

Tepki
13
Bisiklet
Scott
@EmreK.

Sramların birkaç modelinde kronik sorun var sanırım...Buna benzer sorunların olduğunu şahsen bizzat duydum.

Ramazan ÖZDEK

Aktif Üye
Tepki
25
Bisiklet
Sedona
@EmreK.
Hocam gelir gelmez sonuçu yazıcam servisdekiler sıkıntı olmaz 2 güne çıkar demişlerdi 1 hafta olacak sandıklarından yada benim tahminimden daha kötü sanırım durumu gelsin hemen yazarım hemen sonucu

Tepki
13
Bisiklet
Scott
771 kadrom ambara dün teslim edilmiş sanırım bu hafta içi montajı tamamlanır herhangi bir problem çıkmazsa...
İleri ki zamanlarda ayna kol ve maşa havalı olarak değişecek...
[URL="(link)

Tepki
13
Bisiklet
Scott
Sedona firması 18 kadro göndermesi gerekirken 16 kadro göndermiş yani fiyasko oldu... 18 kadro gönderilecek 4-5 gün daha serviste kalacak bisiklet... 16 kadronun montajlanmış hali... Kalite olarak kendisini belirgin şekilde fark ettiriyor yalnız 731 kadro üst bölümü çok mu basit anlamadım en ufak darbe de eğiliyor. Bayide daha sıfır bisiklet dahi üst bölümde yamukluk fark ettim. Diğer modellerde böyle bir sorun yok.
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)