Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 731 mi 741 mi ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında EbrarMelisa tarafından paylaşıldı.

?

Sedona 731 mi 741 mi?

1. Sedona 731

52,9%
  2. Sedona 741

47,1%
  1. EbrarMelisa

EbrarMelisa Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    [​IMG][/URL][/IMG]
    Merhaba Arkadaşlar,

Forum sitenize yeni üye oldum. Dağ bisikleti almayı düşünüyorum ve Haftasonu fuara da gittim. Tabi fuara bisiklet adına katılım pek fazla yoktu. Sedona standını inceledim ve Sedona 731 ile 741 arasında kaldım. Ancak yine de bir türlü karar veremedim. Yukarıda tablodaki verileri sedonanın resmi sitesinden aldım. Her iki bisiklet arasında 5 usd fark var. Bu farkları biraz araştırdım. Ağırlıklı olarak fiyatları da Erdoğanlar bisikletten aldım. Fiyatlara baktığımda aralarında liste fiyatları baz aldığımda 100 euro oynuyor.

Hangisini önerirsiniz? Siz tercih etmek zorunda kalsanız oyunuz hangisinden yana olur?

Amatör biri olarak bana olumlu ve olumsuz yanlarını yorumlayarak yardımcı olursanız çok sevinirim :)

2. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    aralarındaki tek fark setleri, farklı olduğu bile çok zor anlaşılır 731 size yetecektir bence. ama neden dağ bisikleti alıyorsunuz ilk onu düşünün bence aynı ayarda daha ucuz tur bisikletleri var.

3. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    aralarındaki tek fark setleri, farklı olduğu bile çok zor anlaşılır 731 size yetecektir bence. ama neden dağ bisikleti alıyorsunuz ilk onu düşünün bence aynı ayarda daha ucuz tur bisikletleri var.

4. Oguzhan.Pilgir

Oguzhan.Pilgir Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Sram setin daha verimli olacağını düşünüyorum..o yüzden bence 731..

5. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    kesinlikle 731 sramdan şaşmamak lazım

6. Cem Korkmaz

Cem Korkmaz Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bende 731 diyorum. bu setlerden hem sramı hemde shimanoyu kullanmış biri olarak elixir frenler shimanoyu katlıyor ne kadar 1. model olsada kesinlikle sram set olandan yana tercihim

7. EbrarMelisa

EbrarMelisa Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona

Emre, yorumun için teşekkür ederim. Bende aralarındaki en büyük farkı fren ve vites sistemi olarak gözlemledim.

*731 de vites sistemi sram X5, 741 de ise shimano new acera
    *731 de fren sistemi avid elixir 1, 741 de ise shimano m445

Dağ bisikleti seçme sebebim öncelikli olarak işe gidip gelirken kullanmak olsa da, biraz tecrübe edindikten sonra mtb turlarına da katılmayı düşünüyorum. Dolayısı ile dağlık ve ormanlık yerlerde de antreman yapmayı düşünüyorum.

Yorumlardan 731 ağırlıklı gözüküyor, sram X5 vites sistemini kullanan arkadaşlar varsa önerirler mi, dayanıklı mıdır?

8. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bencede 731'i almalısın gerek vites, gerek fren sistemi olarak 741'den daha üstün 731.

9. veli gülseren

veli gülseren Yeni Üye

Bisiklet:
    Focus
    2011 741 kullanan birisi olarak bu soruyu cevaplayabilirm.Shimano ve sram arasındaki farkı çok bilmiyorum ama 741 shimano acera kullanmış yeni model 731 sram denemeye değer bence.Ama şunu söyleyebilirm ben ağır olan maşamı epicon havalı maşayla değiştirdim sele gidon maratonplus ince lastik vs...En sonunda şuna varıyorum bu iş bütçe ve kullanım şekline çok bağlı bir heyecan ve hevesle satıcınında teşvikiyle almak yerine iyi düşün .sedona 751 e baktınmı mesela...maşa ,vites vs farkı var.Kullanım amacın ve fiyat buna dikkat etmelisin sonradan yapılan değişimler daha masraflı oluyor.

M. Yılmaz ve Oguzhan.Pilgir bunu beğendi.