Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 731 mi 729 mu?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Eren Çalışkan tarafından paylaşıldı.

1. Eren Çalışkan

Eren Çalışkan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Arkadaşlar sizinde bildiğiniz gibi 731 26er sramx5, 729 29er sramx3 hangisi avantajlı olur?

2. Mert Berber

Mert Berber Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sa ben geçen cuma 731 aldım çok memnumun aşırı derecede tavsiye ederim

3. Ahmet.KOÇ

Ahmet.KOÇ KOM

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Boyun çok uzunsa 29er tercih edebilirsin. Ama 731 donanımsal olarak her halükarda 729'dan daha üstün bir bisiklettir.

4. Eren Çalışkan

Eren Çalışkan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Boyum 175 29er boyut olarak gerekli değil hem 29 lastik bulmak, hadi bulduk diyelim fiyatları da dezavantaj.Çoğunlukla yolda sürecek biri için hangisi daha uygun olur o zaman?

5. Ahmet.KOÇ

Ahmet.KOÇ KOM

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    İki bisiklet de MTB kategorisinde. Eğer çoğunlukla yolda kullanacaksan, daha akıcı ve yol sürüşü için tasarlanmış olan şehir bisikletlerine bakmanı öneririm. Kesin olarak MTB'de karar kılmış isen, bu bisikletlerin yolda verecekleri performanslar birbirine yakın olur. 29er bisiklet daha hantaldır yalnız. Boyun 1.75 olduğuna göre sana 26er bisiklet gider.

6. Onur Ali İmren

Onur Ali İmren Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Yolda sürecek isen çoğunluk ile neden dağ bisikleti?

7. Emre Kalyoncuoğlu

Emre Kalyoncuoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    731'in donanımı daha iyi.

Kadro boyunu kendi boyuna göre aldıktan sonra istersen 36er al farketmez. Boyunla 29er'nin bir alakası yok yani. Yolda kullanacağın lastikler zaten 29er'nin kullandığı 28" ebatında çıkıyor, ayrıca bu ebattaki tur latikleri diğer ebatlara göre daha ucuz oluyor. Yurtiçini konuşmuyoru.

Ayrıca

8. alper buber

alper buber Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    bizim ailede yaklaşık 15 tane bisiklet var ve aralarında sedona 731 de var harika bir bisiklet tavsiye ediyorum yanlız disk sizi daha iyi

9. Eren Çalışkan

Eren Çalışkan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Neden dağ bisikleti? Daha çok yolda süreceğim ama atlamayı zıplamayı seven biriyim yani kaldırımdan atladığımda merdivenlerden indiğimde problem yaşamak istemiyorum, mecbur kaldığımda çukurlardan stabilize yollardan gidebilmek istiyorum yani asfaltın beni sınırlamasına karşıyım bunun içinde yolda mtb sürmeyi göze aldım ha derseniz ki bunların hepsini şu bisikletlede yapabilirsin onada açığım.

10. jawenk

jawenk Yeni Üye

Seviye:
    bu mtb lere yol lastiği takınca bir fark oluyormu yol bisikletlerinden. bilen varmı çünkü şekil olarak oldukça yakınlar birbirlerine.

11. Eren Çalışkan

Eren Çalışkan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Arkadaşlar 331 ile 731 arasında ne fark var 731e lastik takınca şehir bisikleti olmaz mi asfaltta gitmek için mecbur 331 mi almam lazım?

12. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Sedona 321, 331, 341 modellerine bakmanı öneririm. Hoplayıp zıplamakla bir şey olmaz bu bisikletlere de. Ayrıca şehirde kullandığın zamanlarda 731 gibi modelleri aramazsın hiçbir şekilde. Bilakis, çok büyük keyif alırsın.

MTB'ye yol lastiği takmak da akıl, mantık işi değil. O iş için var zaten şehir bisikletleri.

13. Mr. Potato

Mr. Potato Giggity

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Kadro yol bisikletine göre hantal kalıyor, bir de yol bisikletinin sürüş tarzı birazcık daha farklı olduğundan hava direncini daha iyi kırıyordur diye düşünüyorum. Ben de mtb'ye bir kaç aya düz lastik takıcam gibi duruyor bu gidişle.

14. Ahmet.KOÇ

Ahmet.KOÇ KOM

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    731 26er tekere sahiptir. 331 ise 28er tekere sahiptir. Asfaltta gitmek için istediğin bisikleti alabilirsin tabi ki. Ama ne kadar iyi gidersin orası önemli. 331 28er tekerlek olmasından dolayı daha hızlı gidersin. En büyük avantajı budur. 731'e bir slick lastik takınca da kaydadeğer bir performans artışı görürsün. Lakin, yolda yine 331 üstün olur 28er teker olmasından dolayı.

Bundan dolayı 29er tekerli hantal bir dağ bisikleti almak yerine 331 gibi tam bir asfalt bisikleti alırsan senin için daha iyi olur kanaatindeyim.