Sedona 731 ile Sedona 741 arasında öneri?

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
ikisinin arasındaki farklar

birinin 5dolar daha ucuz olması

birde birinin sram ve elixir kullanması diğeri ise shimano kullanıyor

ben fazla bakımla uğraşamam yani iki günde bi' yağ değişimi veya vites ayarı yapamam

bana uzun ömürlü ve kaliteli olan hangisi ise o lazım :in:;)

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
donanım olarak 731 öne çıkıyor ama 741 in cazibeside insanı gerçekten cezbediyo ayrıca 741 in donanımı kötü anlamına gelmiyor bu ben 741 diyorum ;)

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Ben bakımla uğraşamam, bisikletin ayarlarını falan yapamam diyorsanız hiç bulaşmayın. Size tavsiyem bisiklet almamanız.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
ikide bi bakımdan bahsediyorum yani her gün değil :)

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
İki günde bir yağ değiştirilmez zaten düzgün kullanırsanız da vites ayarı gerektirmez :) Tavsiyem 731

• Beğen
Tepkiler: enes savaş

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
sedona 771 olabilir diye düşündüm : (link) havalı maşa falan x7 sram elixir frenler flan

bundan daha üst donanıma sahip 3000tl ye bisiklet var ise önerilerinizi bekliyorum

not: ayın 12 sinde para elime geçecek

neden şu forum üyeleri sorularıma cevap vermiyor

Ozan Güner

Forum Bağımlısı
Tepki
379
Bisiklet
Diğer
Bence eğer downhill yapmayacaksanız veya dağ tepe gezmeyecekseniz,bu kadar para mtb ye vermeyin.Güzel bir yol bisikleti alın.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
izmirdeyim bisikleti çiçekliköy ün ormanlık arazisinde kullanmayı düşünüyorum

-not: ghost se8000 nasıldır

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhaba enes, konuyu yeni gördüm. bende sedona 771 almayı düşünüyordum fakat, sırf sram dananım kullandığı için vazgeçtim, sram'ı hiç bir zaman sevemedim, hantal ve sorun çıkartan bir donanım olarak gördüm, oyüzden salcano assos 50 SLX almaya karar verdim, full SLX sramdan daha sağlam olduğunu düşünüyorum, havalı maşa ve sram için o parayı hakettiğini düşünmüyorum. Salcano ondan daha uygun fiyatlı, şimdi çoğu insan salcanonun kadrosu şöyle, şurası böyle gibi yorumlar yazacaklar ama çoğu bilginin kulaktan dolma bazı bilgilerin ise okadar abartılı olmadığı bir gerçek var.
Ghost se8000 modeli ise o donanımlarla o parayı haketmiyor bence, kadro kadar üstündeki donanımın kaliteli ve markalı olması bisiklet seçerken önce bakılacak kriterlerden olmalı bence, kadro ve donanım birbirini tamamlamalı eğreti durmamalı.
Benim yorumum bu şekilde yanlış veya doğru ama bu böyle :) iyi forumlar.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Yanlış bilmiyorsam Assos 50 SLX'teki maşada havalı maşa, 771'deki havalı maşa ile kalitesi aynıdır :)
Havalı veya yaylı maşa zevke kalmış birşey, kimi havalı sever kimi yaylı :)

(link)

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Sedona da iyidir Salcano da. Srammiş,shimanoymuş çok takılmayın derim..

Orhanalkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
172
Bisiklet
Merida
@BF Okuru

siz sram kullandığınıza eminmisiniz,hantal diyorsunuz ve gidip slx kullanıyorsunuz bence kullanmadan yorum yapmayın sram hafif malzeme ürettiğinden dolayı yarışçılar tarafından tercih edilir,shimano daha dayanıklıdır ve ömrü sramdan uzundur bu benim açımdan dogrudur ama kesinlikle sram hantal değildir.geçişleri shimanodan daha hızlı ve serttir vites geçiş sesi tak diye değil höşürt diye duyulur.

aklında bulunsun doruk bisiklete gidebilirsin izmirde çok güzel modeller var ellerinde

• Beğen
Tepkiler: enes savaş

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Başlıktaki gibi 1000 TL'yi geçmesse iyi olur...Hidrolik disk frenli,en az vites seviyesi shimano acera olan bir dağ bisikleti arıyorum.Yorumlarınızı bekliyorum..

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
Bu fiyata alınacak en güzel bisiklet Carraro CRP 700. Pazarlık ile 1000 TL'ye alabilirsin yada Sedona 721'e de bakabilirsin 2. seçenek olarak.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Carraro CRP 700 alabileceğin güzel bir bisiklet bakmanı tavsiye ederim...

@Gokalp Gokmenler

Bisan Xty 5600 bundan daha üstün bir bisiklet......
Cevap için teşekkürler.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Şu bisikleti bir incele derim:
(link)
Butceni belki sarsar ama pazarlikla 900 TL ye buldugunu soyleyenler var. Internetten alirsan 1090 TL'ye 11 taksite kadar veriyorlar. Ama once stokta var mi ogrensen iyi olur. Gelistirilebilir bir kadrosu var 1810 gram 7005 aluminyum alasim triple butted. Bu da linki:
(link)

• Beğen
Tepkiler: gok

cem bice

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Beldeyama
(link)
Burdaki bisikletle ilgili forumda tartışmalar vardı. Fiyat iyi yönündeydi genel fikir.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Cem Bice'nin onerdigi bisiklet hakkında:
(link)
Boyunuza uygunsa düşünün ama 29" jant şehir ve tur tipi bir bisiklet. Acera vites set, avid elixir 1 alt seviye hidrolik fren sistemi var. Krank suntour mtb uygun. Jant boyundan dolayı dagda kullanmak isterseniz fazla zorlamamak lazim. Ayrıca kadro secenegi sadece 19" boyunuza uygun olup olmadigini hesaplayin.