Sedona 731 // GHOST SE 2000 // Salcano Insomnıa 30

Tepki
1.364
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
Salcano alsana hacı RochShoX maşa var fıstık gibi ya donanımı da süper işte bırakın şu Ghostu filan..
Ghostun kadrosu neymiş mükemmel ula sanki gece gündüz üstüned tepinecekler te Allam ya

• Beğen
Tepkiler: ProfessionaL
Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@SerdarSarii

Bence bisiklette kadro esastır. Salcano kadrolarını beğenmiyorum, hem malzeme hem de tasarım olarak. Sağlam bir sürücü donanımları 5 yılda haşat ediyor zaten. Bisiklet değişime ihtiyaç duyuyor. Kadro güzelse sorun olmaz. O nedenle kadro bazlı bakıyorum olaya. Boyunuza uygun bir Ghost SE 2000 ya da 731 kadrosu üzerinde istediğiniz değişimi gerçekleştirebilirsiniz. Kaldırır. Ama Salcano'da yaptığınız değişikliğe değmez çünkü bence kadro vasat. Tabi bu benim görüşüm.

Tepki
1.364
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Raleigh-USA
Bisiklet türü
Katlanır
Ghost iyi kadro olabilir fakat bu sefer donanım bazında Salcano daha iyi. İnsomnia serisi yeni modeller garantisi de var zaten. Tutturmuşsunuz bir Ghos..

• Beğen
Tepkiler: ProfessionaL

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
Arkadaşlar tercihimi Ghost'tan yana kullanırsam donanım geliştirmede sıkıntı yaşayabilirim çünkü öğrenciyim :)
Ama şu da bi gerçek tipini sevmediğim bir bisiklete de binmek istemem açıkcası.

Açıklamalarınızdan anladığım şu;

donanım olarak Salcano iyi ama kadrosu kötü

Kadro olarak Ghost iyi ama donanımı kötü

Sedona ise hem donanım hem kadro olarak ikisinin ortalarında geziyor

Benim yeni sorum şu tercihimi Ghosttan veya Sedona'dan yana kullanırsam (..ki şuan sedona ağır basıyor) Salcano ile aralarında ciddi anlamda hissedilir bir fark oluşturur mu ?

Edit: Sedona 200-300TL daha ucuz örekilere göre bunu da göz önünde bulundurmak gerek diye düşündüm

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Ghost almış bir forumcu arkadaş,yeni Ghost Se 1150 almış ve memnun kalmış,ancak Sedona'lara göre biraz ağırlığından bahsedenler var,bende Sedona ile Ghost arasında kaldım,Ghost bulabilirsem almayı düşünüyorum. :)

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
@mertimtr

Ghostlar ithal olduğu için donanıma göre fiyatları biraz daha yüksek oluyor yerli bisikletlere göre.. Ama ah şu kadroları kendine çekiyor insanı :)

• Beğen
Tepkiler: Çağlayan

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
@SerdarSarii

peki bu durumda siz hangi model ve markaya karar verdiniz.. :)

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
@mertimtr

Eğer bisikletinizi zamanla geliştiririm diyorsanız Ghost almak gayet mantıklı,

Yok ben bisikleti aldığım gibi kullanırım diyorsanız da Salcano veya Sedona alabilirsiniz. Salcano diğer iki bisikletten göre donanım olarak önde bu aşikar. Eğer kadrosu sizin için sorun yaratmayacaksa Salcano alın derim. Ama dediğim gibi tasarıma çok değer veren bi insan olarak benim önceliğim Sedona 731 den yana olucak :)

Yavuz Arı

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Ghost
@SerdarSarii

merhaba,

Peki; sedona 731 mi sedona 741 mi yada ghost se 1175 mi :) ben parçalardan pek anlamam aldığım zaman iyi birşey alıp uzun süre binmek istiyorum :)

Turgay AKSOY

Aktif Üye
Tepki
68
Bisiklet
Carraro
@SerdarSarii
Bıskılet alan arkadasın bırı sram vıteslerden memnun oldugunu yazmıstı..

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
forumda öğrendiğim kadarı ile,sram arka vites attırıcıların,shimano arka vites attırıcılara göre sert olduğunu,aynı zamanda kırılmaya yatkın olduğunu öğrenmiştim..sramların avantajı ise,zinciri fazla sallamıyormuş..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mertimtr
Aynen dediğine katılıyorum mert bey, shimano arka aktarıcı özelliklerindede var bu zincir sallamama özelliği Shadow RD+ ve Direct Mount bence hezamanki gibi shimano bir adım önde :)

armgn

Üye
Tepki
12
Bisiklet
Ghost
dostum donanım olarak kötü kötü diyoruz ghost a da acera ayna kol var,acera ön,deore arka aktarıcı var.bisikleti alınca neresini yükselteceksin ki en fazla yapacağın şey ön vitesi belki aceradan deoreye cekersin,çekmesen de sıkıntı yok zaten 27vites bir bisikleti 30a cıkarmak gerekli değil gibi aşırı profesyonelliğe girilmeyecekse onun dışında ghost donanım olarak tourney kullanmamış yani adamlar wellgo pedal,sram göbek,shimano orta göbek,ritchey çatal yatağı,ryde(rigida) taurus jant çemberi,dt swiss jant telleri kullanmış =)

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
@Yavuz Arı

Sedona 731 ile Sedona 741 arasında yaptığım araştırmaya göre 741 modeli sadece 5$ daha pahalı 731'den.. Parça bazında hesaba döktüğümüz zaman hemen hemen aynı malzemeler kullanılmış.. Ama vites sisteminde falan farklılıklar mevcut 731'de Sram X5 serisi kullanılmışken diğerinde Shinamo Alivio/Acera kullanılmış.. Kimi arkadaşlar 741'i kimi arkadaşlar 731'i destekliyor..
Bana sorarsan ben Sedona 731'i öneririm sana ama ikiside aynı ayarda bisikletler aralarında çok bi fark hissediceğinizi sanmıyorum..

Ghost SE 1175'e gelirsek donanım olarak Sedona 731'den pekde bi üstün yanı yok ancak Ghost'ların kadroları çok başarılı. Yani kısaca yapmanız gereken hatta benim de yapmam gereken seçim şu kadro mu donanım mı ?
Ama şunu söylemem gerekir eğer ben bu bisikletin parçalarında değişiklik yapıp geliştiririm diye bir düşünceniz varsa Ghost daha mantıklı bir seçim olacaktır..

(tabi bence...)

edit: Ghost'un donanımı kötü diyorsak da yerden yere vurmuyoruz sadece Sedona'nın bir gömlek altı gibi duruyor

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Sram x7'den aşağı serisi önerilmiyor,umarım sizler için,yararlı bilgi paylaşımı olmuştur sevgili arkadaşlar..

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
@armgn

haklısın dostum Ghost'un üstündekiler de benim işimi uzun süre görür gibi geliyor.. Her gün fikrimi onlarca kez değiştirsem de şuanki düşüncem bulursam Ghost SE 2000 bulamazsam Sedona 731 gibi duruyor

Cagkan Dur

Forum Demirbaşı
Tepki
84
Bisiklet
Trek
ghost se 2000 kullaniyorum 8ayi gecti
su ana kadar sadece sikayet ettigim nokta hidrolik freni azda olsa skarsam eger surtunme sesi duymam oda buyuk ihtimalle artik pabuclar eskidigi icin.

bence alinabilir bir bisiklet tavsiye ederim.

Tepki
39
Bisiklet
Salcano
salcano insomnia 30 kullanıyorum gayet mennunum donanım olarak çok menunum tavsiye ederim.

Serdar Sarı

Daimi Üye
Tepki
77
Bisiklet
Cannondale
@cagkan dur

cagkan bey benim gönlümden ghost geçiyor zaten ama hakkında kafama takılan tek bişey var. Hiç bir sitede kadro boyu verilmemiş Ghost bisikletlerin (kendi sitesi dahil)
sadece bi satış sitesinde 44cm olduğu yazıyordu. merağım şu yönde kadro boyu hakkında genelde 16" - 18" - 20" opsiyonları sunuluyor bize bu Ghost bisikletler için de geçerli mi ?

1,87 boyundayım bisikletin altımda küçük kalmasından korkuyorum

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
@SerdarSarii

44 cm size küçük gelebilir Serdar bey, benim kadro boyum 50 cm boyum 1,75 ama yinede küçük geliyor