Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 729 ve 759

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Erdem Ş. tarafından paylaşıldı.

1. Erdem Ş.

Erdem Ş. Misafir

Merhaba arkadaşlar,

Sedona 729 ya da 759 modellerini tecrü eden arkadaşlar bilgilerini,düşüncelerini ve yorumlarını paylaşırlarsa çok memnun olurum.

Saygılar.

2. Erdem Ş.

Erdem Ş. Misafir

Hiç kimse yok mu? Bari 29" kullanan arkadaşlar tecrübelerini paylaşssınlar. Saygılar.

3. Erdem Ş.

Erdem Ş. Misafir

4. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    29'' bisikletlerin jant ebatı normalde 28'' janttır.Özel etli lastik sayesinde 1' lik ölçüye sahip oluyor.Toplamda 29'' olarak geçiyor.29'' bisikletlerin özellikleri tümsek ve çukurlarda rahatlık ve konfor sağlıyor.Kalkışları hantal oluyor.2.00+ kalın lastikler bu tarza hiç gitmiyor.Trek 29'' lerin lastikleri arazi ve asfalt için ince yapıda.1.75 oranındadır.Trek markanın 29'' leri lastikler sayesinde gayet güzeldir.Garry Fisher'e ait tasarımdır.Eğer daha rahat ve konforlu sürüş isteyenlere iyi seçenek olur.Bana göre pekte ilgi çekici gelmedi.Trek wahoo 29'' kullanmıştım.Fakat trek wahoo lastik seçimi güzel olduğu için asfalt ve arazide akıcıydı.

5. Osman D.

Osman D. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Ne amaçla alacaksınız? Kullanan arkadaşımın dediğine göre 29er bisikletler kalkışta hantal ve kolay yavaşlıyorlar. Eğer arazide kullanacaksanız, avantajlıdır. . Bir büyüğümün dediğin göre antreman için uygun bisiklerler ;)

6. Erdem Ş.

Erdem Ş. Misafir

Benim boyun 1,85 ve kilom 100 üstünde. Bacak boyum da uzun. Kadro boyumu yanlış seçim aldığımdan işkence çekiyorum resmen. Şu an aklımda hem dağ bisikleti olarak kullanmak hem de şehirde her türlü kaldırım çıkma ve inme,araçlardan kaçma,bayır tırmanma gibi durumlar için 29" düşündüm. Hem boy olarak rahat ederim diye düşündüm.

Ama en son Bike and Outdoor Bekiştaş'a gittiğimde orada Murat Bey var. Bana oldukça yardımcı oldu. Benim için 20" kadro ve 26" tekerin çok rahat olacağını, sadece malzeme olarak iyi malzeme seçmemi önerdi. Hatta bisikletler üzerinde uygulamalı olarak anlattı, sağolsun. Eğey kafama yattı ama aklım hava kadro boyunu küçük tutup lastikleri büyütmeye gitmiyor değil. O nedenle bilen arkadaşlardan tavsiyeler almaya çalışıyorum.

Aklımdaki modellerin başını Sedona 759 çekiyor. Ama 26" almaya karar verirsem Merida'nın üst donanımlarını tercih ederim.