Sedona 721 hd,carraro 436 daytona

Tepki
1
Merhabalar ben yeni bisiklet almayı düşünüyorum.Ankara'da öğrenciyim.nereden alacağımı da bilmiyorum aslında.Öncelikle uzun zamandır araştırıyorum bütçe olarak 600 700 gibi bir rakam vardı aklımda ama o fiyata alabileceğim bisikletler hoşuma gitmedi.Araştırdıkça yükseklere çıktım şuan 900 1000 gibi bir rakama ulaştım :) sorum şu karşılaştırma yapamadığım için (tecrübe eksikliğinden dolayı) Sedona 721 hd , Carraro 436 Daytona arasında kaldım ve o fiyat aralığında iyi model varsa onlarada bakacağım sizce bu ikisinden hangisini almalıyım ve bana yardımcı olabilecek biri var mı bu konuda ?

(link)

(link)

Scudo

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
900
Bisiklet
Merida
Görüntü olarak Carraro daha iyi :) sedonaların gidonları çok geniş geliyor bana.. Carraro daha çevik duruyor bence :)

• Beğen
Tepkiler: gok

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Sedona'nın vites grubu dışında donanımı daha iyi. Görünüm o kadar önemli değilse Sedona'yı tercih edin derim...

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
244
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
daytona kesinlikle daha üstün ama daha ağır ama ağırlık (1-2 kg)çok önemli değil yarışlara katılmayacaksanız:)

Zaten cararro da arka attırıcı deore ön alıvıo kollar alıvıo fren konusunda sanırım sedonadaki frenler daha iyi sram elixır 1 var ama çok farkedeceğini sanmıyorum kısaca carraro alın:D

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Tek tek parça karşılaştırması yapabilirsiniz. Dediğim gibi vites grubu dışında Sedona'nın donanımı daha iyi. Aynı bisiklete sahip bir arkadaşın yorumlarına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz...
(link)

Koray06

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Sedona
eğer Aktarıcı sistemi daha sonra(mevcut sistemi kullanarak parçaladıktan sonra) değiştirip Xt ya da XTR yapma gibi bir düşünceniz varsa kesinlikle Sedona. Gerek kadro hafifliği gerek kullanılan donanımın kalitesi(aktarıcı-vites dışında) çok doğru bir tercih olur. ben de 721 Hd kullanıyorum. ilerleyen zamanlarda Xt yapıcam tüm aktarıcı sistemi hem görsel hem de diger donanımlar konusunda çok iyi. Fren konusuna değinmeme gerek yok Sram Elixir1(2012) 'i belki beğenmeyenler çıkar ama inanılmaz güçlü ve konforlu bir fren. Maşası kilitlenebilir ayrıca yumuşaklık ayarı yapılabiliyor.(kamyoncu gibiyim diybilirim tıss tıss yaylanarak gidiyorum :D ) RST gila TNL. sele - gidon borusu falan RaceFace kullanılmış bir bisiklet. Tavsiye edebilirim Carraro daytona yı inceleyip Sedona demiştim zamanında (kadroya aşık oldum :) )

Tepki
1
yorumlarınız için teşekkür ederim bende tercihimi sedona 721 hd olarak kullanıcam sanırım. Halil bey verdiğiniz linkteki konuyu yazan arkadaşla zaten 2 gün önce konuştum şuan arka attırıcıyla ilgili sıkıntısı varmış fakat bisikletle ilgisi yok diye düşünüyorum dedi. :) umarım yoktur zaten :) Koray bey siz memnun musunuz vites sisteminden haricen tutuyorsunuz beğenilerinizi çünkü.bende yavaş yavaş tadına vardıkça pedallamanın değiştiririm sanırım.Şuan babamda salcano mtb var zaten izmire geldiğimde kaçırıp sürüyorum :) ama sedona farklı diye düşünüyorum (fiyatta daytonadan ucuza gelicek)

Tepki
1
@Koray06

bu arada ankaradamı oturuyorsunuz alırsam beraber pedallamak isterim :)

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Bisikletlerde en çok huzur kaçıran donanım viteslerdir. Frenler dahi sonra gelir bu konuda. Hele ki arka vitesler yok mu. Ayarı kaçar, tık tık ses verir, zincir atmaz vs. vs. Ama(!) bunlar en basit sistemlerde sık olur, kalitelilerde değil! Deore iyi sayılabilecek bir sistemdir fakat Sedona'da da acera var, bu tourney de olabilirdi. Sistemi temiz tutar ve gerekli bakımları zamanında yaparsanız sizi uzun yıllar mahçup etmez. Sonra paranız olursa xt'ye geçersiniz arkadaşın dediği gibi ki şimdilik gerek duyacağınızı sanmıyorum...

Tepki
1
tabiki oğlum gibi bakıcam onu aldığımda eylül sonunda elimde olacak inşallah çok hor kullancağımıda sanmıyorum PAB a katılmak istiyorum Ankara'da zaten onun dışındada hep turlucam

Koray06

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Sedona
Vites konusu'nda en ufak sıkıntı çekmedim. Ne ayar kaçırma ne de bozulma dagılma vs. ama şunu da belirteyim, asla yağsız bırakmam çekiş sistemini. Ağır azari yaparsam toz ve pisliği fırçalayıp temizler tekrar yağlarım. Bisiklet kullanım konusuna gelirsem . Köylerde eşeğe nasıl binip kullanırlarsa öyle kullandığımı söylebilirim. Kaldırım atlamaları, merdiven atlamaları. Arka kaldırmalar, arka kaldırırken takla atmalar :) Ön kaldırmalar, yokuş yukarı vites değiştirip zorlayarak test etme. Çekiş sistemi konusunda hiç sıkıntı çekmedim(mahcup etmedi) diyebilirim rahatlıkla tek çektiğim sıkıntı yaklaşık 20 yıl V fren ve kare fren kullandıktan sonra hidrolik aşırı hassas geliyor :)

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
@Koray06

Bisiklete aramızda en genç başlayan arkadaş sensin herhalde. 3 yaşında...

Koray06

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Sedona
3,5 - 4 yaşında'yken başladığımı söyler ailem. ilk bisikletim Dolgu lastikli minicik orta göbekli bir şeydi. 1 gün 4 teker yan desteklerle sürdüm 2. gün 3. teker dördüncü gün iki teker üzerinde dengede durup dönüyordum ama tabi yokuş falan çıkmaya gelince çıkacak güç yoktu o zamanlar.

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Ben kendi bisikletimi henüz bu sene aldım. Daha önce bisikletim yoktu ama binmişliğim çoktu. Hobiyle başladı, sevdaya dönüştü, öldürmezse iyi ;)

• Beğen
Tepkiler: Koray06

Koray06

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Sedona
üstad Yaklaşık 20 yıl dedim hadi küsüratı atayım 19 olsun. Bunca zamanda bir kamyon kazam(yakuş aşağı yüksek hız ve sinyal vermeden dönen tüp kamyonu 95sonrası), bir halk otobüsü(yandan sıkıştırdı viraj dönüşünde dışarı attı hala unutmam :) 97-98olması gerek ) bir otomobil e yandan çarpma. 1999 - 2008 in ortasına doğru sabah kırağı düşmüş yolda kırmızıda duramayıp otomobile arkadan çarpma dışında ciddi kazam olmadı. :) halen hayatta ve pedallıyorsam (şans da var belki) kimseye kolay kolay bir şey olmaz. :)

Konuyu epey saptırdık, konu sahibi arkadaşım kusura bakma lütfen. :)

• Beğen
Tepkiler: Halil EROĞLU