Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 721 Alıcam Yardım Veya Başka bir MTB???

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Berat Öztürk tarafından paylaşıldı.

1. Berat Öztürk

Berat Öztürk Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
  2. yasinduran

yasinduran Kıdemli Üye

Seviye:
    kardeş ben bir aydır eşşek gibi biniyorum kaldırım maldırım halt etmiş :D hiç bir sıkıntı çıkarmadı dün bir aylık bakımınıda yaptırdım hala bomba gibi devam maşallah tavsiye ederim :D güzel alet :d

3. Berat Öztürk

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Eyvallah Kadeşim Maşanın kaç ayarı var Yoksa tek ayarmı?

4. yasinduran

yasinduran Kıdemli Üye

Seviye:
    yok kardeş açma kapama kademeli ve yumuşaklık sertlik ayarı var :D

5. Berat Öztürk

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Peki vites ayarında sıkıntı oluyomu 1 atmama 8 atmama falan filan:)

6. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    olmaz ama 741 al derim ben eğer imkanın varsa. İmkanın varsa 781 e kadar yolu var hangine paran yetiosa :D

7. Berat Öztürk

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    :) 741 almak istiyorum ama renkleri güzel değil birde bundada acera var neden deore alivio falan kohymuyorlar onu anlamıyorum...
    Hocam bu arada ne 781 i 2.100USD DİYO :)Oralara çıkabilsem biraz daha çıkıp carbon alırım ne yapıyim 721 i 741i
    :):)

8. yasinduran

yasinduran Kıdemli Üye

Seviye:
    kardeş viteslerinde ben hiç bir sıkıntı yaşamadım sert inişler sonucu sadece ayarı kaçtı biraz dediğim gibi dün bakıma götürdüm hiç bir şeyi kalmadı :D

9. Samet Koç

Samet Koç Bisikletkolik

Seviye:
    Carraro race lere bak. slx-deore 30 vites bisikletler var. Peşin 1500 lira civarına bulabilirsin zorlarsan.

10. orkunçetin

orkunçetin Yeni Üye

merhaba bende sedona 721 almayı düşünüyorum 1ay içinde diskli fakat hd mi md mi yazmıyor kataloğunda ayrıca maşa havalı mı ? kron xc 250 alıcaktım fakat soğudum hakkında çok kötü yazılar var.carraro 420 grunge ise sedonadan altta gibi sizce ?

11. Berat Öztürk

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Kardeşim bu limitlere çıkabiliyorsan carraro 436 dan sonra en iyi bisiklet bu frenleri hidrolik disc fren bu arada bu fiyata havalı maşalı bir bisiklet alamazsın.BiSİkletin maşası yaylı kilitlenebilen sertliği ayarlanabilen bir maşadır ayrıca kalitelidir ama bnce bu maşanın tek eksiği gidondan kilitlenmemesi:)O kadar da olsun donanım olarak carraro daha iyi ama onlardan piyasada kalmadı anca 2.el bulursun ama carraronun kadro sedonaya göre ağırmış aklında olsun ama bulursan carraro olmazsa 721 gözün kapalı al derim:)

12. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    711 var bende. gayet güzel bisiklet. duruşu filan çok hoş. genel olarak sedona kaliteli bisiklettir. ayarı kaçıyor arka attırıcının arada. yani örneğin 5.viteste giderken birden 4'e inip tekrar 5'e çıkma gibi. onu da arkasındaki telin ayar şeysi var hemen onu sıkıp veya gererek anında halledebiliyorsun. bendeki de acera. sorunsuz bisikletler. her yola uygun. tavsiye ederim :in:

not: yuh yeni konu sandım meğer hortlak konuymuş :ci::10::vroam:

13. Koray06

Koray06 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    bir 721 kullanıcı olarak tavsiye edebilirim. Aynı fiyat aralıgındaki bisikletlerden hem hafif hem de zorlu şartlara dayanıklı bir bisiklet. hemen hemen her haftasonu araziye çıkarım. Söylemesi pek hoş olmasa da kendi malımmış gibi değilde yer yer resmen gavur malı gibi kullanıyorum.kaldırım atlaması falan fıstık hikaye :) merdivenlerden atlıyorum artık. Tek gördüğüm sorun bir arkadaşın da söylediği gibi bu kadar ağır kullanınca vites 1 deyse 2 ye geçip geri 1 e atlayabiliyor onu da aktarının tel girişindeki vidayı sıkıp geçşeterek(aktarıcı aşşağı çekiyorsa, küçük dişliye atlatıyorsa sıkılır-büyük dişliye yani yukarı çekiyorsa aktarıcı gevşetilir ) hepsi o kadar. Acera yeterli midir yetersiz midir ? Eğer yarışlara girecekseniz yetersiz kalabilir ama bunun dışında tepe teoe kullanırsınız. Ben aktarıcı dağılana kadar kullanıp daha sonra deore ya da Xt yapmayı düşünüyorum sırayla. Siz de öyle yapabilirsiniz kendisi ömrünü doldurana kadar da tepe tepe binersiniz ki aceralar da kolay kolay dağılmaz. çatır çutur ses çıkarabilir(bakımsızsa) yine de kolay kolay kırılmaz.