Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 711v vs Amoeba Hussar yada 650 liraya en iyisi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mahmut CANER tarafından paylaşıldı.

1. Mahmut CANER

Mahmut CANER Yeni Üye

Arkadaşlar bisiklet almak istiyorum fakat 650 liram var ve almışken bu fiyata alabileceğimin en iyisini alayım diyorum 711v ye karar vermek üzereyken birkaç yerde değişik şeyler gördüm ve kafam karıştı.
    Şehirde kullanacağım boyum 1,76 çok dağ bayır çıkmam öyle.
    Teşekkürler...

2. güven şengönül

güven şengönül Üye

Seviye:
    kendi ufak araştırmamın doğrultusunda sedona 711 v aldım bu işten anlayan abilerim de o fiyata seçimimin çok isabetli olduğunu söylüyorlar

evet müthiş bir bisiklet değil ama başlangıç için oldukça tatminkar vaatkar bir bisiklet gerek bileşenleri gerek kadrosu gerek marka imajı olarak 711 v iyi bir seçim . cidden bana sorarsan salcano alma da gerisi farketmez .
    amoneba ile sedona arasında çok düşünüyorsan içindeki sesi dinle emin ol 2 modelden birine biraz daha çok ısınmışsındır . bence insanın bisikletini sevmesi o bisikletin iyi olamsından daha motive edici. dediğim gibi ben sırf adı güzel ve siyah kadro siyah jantlar şık duruyor diye kron almak istedim (bulamadım boyuma göre kadro beklemem gerekiyordu.) sedonayı seçerken biraz düz mantık seçim yaptım içime sindi seçtimm sonra baktım tesadüfen çok kötü bir seçim olmadığını gördüm.
    ancak bana söylenenleri iletiyorum "iyi bir bisiklet için 2000 lirayı gözden çıkart ileride "
    ikinci elde hangisi kaç lira ediyor hangisinin servisi iyi teknik sorunları ile alakalı en çok bilgi hangi modelde var flaan bunları da düşün. bileşenlere çok takılma yani takıl da çok takılma sırf bileşenler için salcano almam ben mesela (evet hata ederim belki ama öyle)

not: salcano yu neden hazzetmiyorum bilmiyorum castelloyu da sevmezdim ikisi atynı gibi bence
    not2: salcano da hiç sevmez beni

3. Samet Şenel

Samet Şenel Onursal Üye

Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Merhabalar,resimlere bakıyorumda ameoba hussar bana hiç çekici gelmedi ısınamadım bir türlü o bisiklete:) 711v gayet güzel bir seçimdir ancak o fiyat aralığında salcano ng303 sv modelinede bakmanı öneririm.Kadro bakımından sedonayla çokta farkının olduğunu düşünmüyorum,donanım olarakta sedonadan daha iyi bir bisiklet.Bisiklet alırken mutlaka deneyerek alın ki içiniz rahat etsin;) Hangisini tercih ederseniz edin pişman olmazsınız derim.Şimdiden hayırlı olsun bisikletiniz.

4. Oğuz Budumlu

Oğuz Budumlu Kıdemli Üye

Seviye:
    ben amoeba hussar kullanıyorum.tavsiye ederim.
    1 hafta önce 2.el olarak aldım.kesinlikle süper bir bisiklet.zaten kadro olarak bence hussar ın kadrosu hem tasarım olarak hemde dayanıklılık olarak güzel bir kadro.

"Samet Şenel" abi de hussar ın resimlerine baktım bir türlü ısınamadım demiş.

Bende hussar ı almadan önce fotolarına bakınca tasarım olarak güzel ama ölçü olarak hoşuma gitmemişti.Bütçem o kadar fazla değildi.Onun için 2.el sedona borla arıyordum.Bisikletçiye gittiğimde hiç aklımda olmayan 2.el bi hussar karşıma çıktı , aldım.

Şu andada memnunum

5. Mustafa Ozler

Mustafa Ozler Kıdemli Üye

Seviye:
    bugün karaköydeki sedonaya uğradım, bir yakınıma elimdeki fazla komponentlerle, jantlarla filan bisiklet toplamak için kadro bakıyordum... bu sene ellerinde 711 kadrosu kalmamış... her sene bir kaç tane kalırdı... toplayanlara satarlardı... yedekte tutarlardı... on tane ayırmıştık, öyle satılıyor ki onları da montaja yolladık kadro kalmadı dediler... gerçekten iyi bir bisiklet... şehirde biniyorsanız yol lastikleriyle almanızı tavsiye ederim.

6. Mahmut CANER

Mahmut CANER Yeni Üye

Sedona 711v alıyorum arkadaşlar ilgilenenlere teşekkürler

7. güven şengönül

güven şengönül Üye

Seviye:
    şimdiden hayırlı ugurlu olsun iyi günlerde kullanın ben 2 gün önce 711 v aldım çok memnunum şimdilik