Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 711v Vites Sıkıntıları

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Ercan Topalak tarafından paylaşıldı.

1. Ercan Topalak

Ercan Topalak Üye

Seviye:
    Selamlar,

Yaklaşık bir hafta önce Sedona 711v bisikletimi aldım. Herşey iyi hoş fakat arka vites sürekli sıkıntı çıkarıyor. Önceden 1 e atmıyor ve koldan 5 e almama rağmen ruble 6 oluyor... ayarlarttırdım fakat yine aynı...

Ön vites de yokuş tırmanmaya başlarken arkayı 4-5 arasına alıp önü 1 e attığımda ya zor geçiyor yada zincir atıyor.

Alışma döneminden kaynaklanıyor bu kadar vites sorunu yoksa ciddi anlamda çekiş sisteminde bir sorun mu var anlamadım...

Yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler..

2. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    Alışma dönemindendir arkadaşım. bendede 711v var ilk 1 hafta zincirsiz sürdüm resmen :) uygun vites kullanımı diye bir başlık var forumda ordan bakabilirsin. ön ve arka dişliler arasında zincir çapraz durmamalı paralel durmalı diye resimli bir anlatım vardı. bir göz atmanı tavsiye ederim. bir süre bindikten sonra aldığın yere yada harhangi bir bisikletciye goturup ince ayarlamalarını yaptırırsan iyi olur. (Vites teli gerginligi frek teli gerginligi vs)

Ercan Topalak bunu beğendi.
  3. Ercan Topalak

Ercan Topalak Üye

Seviye:
    Genel olarak zinciri çaprazlamaya özen gösteriyorum... Hatta ön vites değişimlerinde arkaya 4-5 arasına alıp attırmaya özen gösteriyorum..

Bakalım yarın yine bi bisikletçiye uğracağım... şu alışma döneminde ruble ve zinciri hırpalamaktan korkuyorum tek derdim o

4. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    zinciri çaprazlamaman lazım. bir yanlış anlaşılma olmasın. paralel olması lazım dişlilerin. aksi takdirde dişliler zinciri çok zorlar ve kopartabilir. Forumda resimli anlatım bulamadım o yüzden http://www.pisiklet.net/2011/05/dogru-vites-kullanimi/ bu linki veriyorum.