Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sedona 711V mi Whistle 1052V mi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında coskunk tarafından paylaşıldı.

1. coskunk

coskunk Üye

Seviye:
    o bu şu derken 350 liralık bişey bakarken gelinen nokta bu işte :) artısı eksisi nedir ne değildir bahsedelim sonra ben gidip alip geliyim.
    ve de bunları istanbulda nereden peşin kaça alırız onuda bi deyiverin tam olsun..

2. muher

muher Üye

Seviye:
    Hoca bende 711 V düşünüyorum , sen hiç sordun mu 12 ay taksitli fiyatını ? bide güvenebileceğimiz en iyi yer neresi acaba ? İzmirde ikamet ediyorun ben . ücretsiz kargo bi çok yer ama . nasıl yapcaz bilmiyorum valla. Yardımcı olan olsa bir kaç gün içinde bende alcam bakalım .

3. coskunk

coskunk Üye

Seviye:
    dün sirkeci aslı bisiklete (sedona imalatcısı) gittim ellerinde olmadıgını fiyatınında liste fiyatı oldugunu iskonto olmadıgını soyledı.

4. Emre GEÇKİN

Emre GEÇKİN Yeni Üye

5. Günay Savaş

Günay Savaş Kıdemli Üye

Seviye:
    yaklaşık 15 gün önce izmir seda bisiklet ve doruk bisikletin elinde 15-16 adet vardı, 711V ve 711D toplamı. isterseniz oraya bir sorun.

6. coskunk

coskunk Üye

Seviye:
    doğrudur benıde bayılerine yonlendirmişlerdi zaten. gittigim gun sonuncusunu sattığını soyledi. peynir ekmek gibi gidiyo demek :) ayrıca whistle 1052 v olsun 1052 d olsun kalmamış piyasada (kendi arastırmalarıma gore) dahada gelmez diyolar. elinde whistle 1053 olan bazı yerlerde sitesindeki liste fiyatının bile üstünde fiyat veriyorlar. o yuzden karşılaştırma yapmanın bi manası kalmadı.

ama bu 711v de tam olarak içime sinmiyor. kadrosu pek gösterişli (etli) gelmedi bana bide fren ve vites kolları shimano st-ef 50 kullanması. salcano astro m de st-ef 60 var ve daha yakışıklı duruyo. ek olarak elcikler çok yalan. hicbi cazibesi, ergonomisi yok. bunun yanında beğendiğim noktalarıda jel olan selesi, pedalları ve hidrolik kilitlemeli maşası oldu.

kullanan arastıran arkadaslarda aynı dusuncedemi merak ediyorum..

7. Günay Savaş

Günay Savaş Kıdemli Üye

Seviye:
    eğer içine sinmediyse bence hiç düşünme artık 711'i. sonuçta bu bir zevk meselesi ve birileri iyi diyor diye herhangi birini alır ve içine sinmezse bisikletten soğursun. benimde ilk araştırmam 1053V yönünde oldu ama senin de dediğin gibi piyasada bulmak zor, bulunsada ya renk boy uymuyor, yada fiyat alakasız. sonuç olarak söyleyeceğim, içine sinen hangisiyse onu al. alınca da acaba bunu mu alsaydım, doğru tercih mi acaba gibi konulara hiç girme, tadını çıkarmaya bak.

8. coskunk

coskunk Üye

Seviye:
    evt söyledigin gibi aldıktan sonra düşünmemek gerekiyor, zamanla üzerinde yapılacak iyileştirmelerle daha zevkli olur diye dusunuyorum bende.

9. Mert dogudatekgezener

Mert dogudatekgezener Yeni Üye

Seviye:
    Whistle 1052d Eskişehir'de 1052v aldığım yerde mevcut,sonuncusu galiba. Ben donanım olarak daha iyi diyerek v versiyonunu aldım. 690 taksitli fiyatı idi, muratoğlu bisiklet Google'dan bulabilirsin. Ben whistle'dan memnunum, ama her ikisine de binip karar vermek en dogrusu. Şimdiden hayırlı olsun