Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 711v-Kron xc1000-Geotech Ascent Hangisini seçmeliyim ?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Buse Evren tarafından paylaşıldı.

1. Buse Evren

Buse Evren Üye

Seviye:
    Son zamanlarda bisiklet aşkım kabardı :DBende ilk başta hata edip ümit bisikletten bir demir yığını almışım ama 7yıl oldu nerdeyse.Bu site sayesinde birçok şeyi öğrendim.Tekrar bisiklet alıcaktım bizim dükkanın karşısında demir yığını bisiklet satan yere gidip utanmadan onların fiyatlarını sormuştum her düşündüğümde gülerim :D markaları bile belli değildi henüz :)Tesadüfen bu siteyi buldum iyi ki bulmuşum :p Önceden de başlık açmıştım ama adını unuttuğum için tekrar açıyorum kusura bakmayın :)
    Neyse konumuza gelelim başlıkta belirttiğimi gibi 3 bisikletten birini alıcağım çoğunuz kron xc 1000 diyeceksiniz eminim ama sedonanın kadrosu çok hoşuma gidiyor :) yardımlarınızı bekliyorum.Lütfen 4ncü bir seçenek çıkarmayın nerdeyse 3 haftadır araştırıyorum en çok bunlar hoşuma gitti para biriktiriyorum 2011 model mi alsam yoksa biraz daha bekleyip 2012 modelini mi alsam ??Yardım edin delirmek üzereyim :D Bu arada söylemeyi unuttum İzmirde oturuyorum.Doruk bisikletten alıcağım.

2. Cyclist999

Cyclist999 Bisikletkolik

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Sedona 711V 2010 kullanıyorum ve gayet memnunum kadro anlamında, Sedona kadrolarıyla Kron kadroları arasında ki temel fark, sedona 6061 kullandığı için daha az rijit fakat daha fazla esner yapıya sahip ki ben şu ana kadar birkere bile çok esnediğine şahit olmadım tasarımdan kaynaklanan birşey. Kron da ise 7005 alü kullanıldığı için daha rijit daha az esnerdir dolayısıyla. Bunun dışında kronun kadrosunun alü dışında temel farkı 3 kez dipçilenmiş olduğu için daha hafif ve toplam dayanımı daha fazladır. 711de 2 kez dipçikleme mevcuttur. Ama dediğim gibi bende bir Sedona kullanıcısı olarak memnun olduğumu söylemeliyim. Aralarında aslına bakarsanız 4-5 metreden atlamayacaksanız :D ikisinide çatlatamazsınız :D Yani size tavsiyem gözünüze hoş geleni almanızdır. Geotech kullanmadım.

3. emin tak

emin tak Aktif Üye

Seviye:
    İçine ne siniyorsa onu al derim...

4. Buse Evren

Buse Evren Üye

Seviye:
    Peki herhangi bi sorunla karşılaştınız mı?

5. Anıl Aşkın

Anıl Aşkın Aktif Üye

Seviye:
    Merhabalar Mtb olarak xc 1000 kullanıyorum 1 seneden fazla süredir. İkinci el aldım ve 2007 model. Yanlış hatırlamıyorsam yeni Kron xc 1000'lerde eskilerinden farklı olarak 8'li sistem yerine 9'lu sistem kullanılmış. Bu da genel sürüş keyfi için avantaj olur diye düşünüyorum.

Tavsiye konusunda çok net bir ayrım yapmak zor olur diye düşünüyorum sedona ve kron arasında. Yalnız eğer daha çok asfaltta kullanacaksanız mtb yerine bir city bike da düşünebilirsiniz bence.

İyi akşamlar!

6. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    711v kullanıyorum. bayagıda hor kullanıyorum. bisiklette sorun sıkıntı cıkmadı. kron xc1000 ile 711v arasında cok gittim geldim ama en güzeli sedona geldi gözüme. 711v yi tavsiye ederim.

7. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bence sedona ... en alt seviye kadrosu bile düzgün ölçülere sahip..görüntü olarak diğerlerinden kat kat iyi...geotechte sadece arka aktarıcı vites kolları filan alivio gerisi sallama ağır malzemelerden oluşuyor..kron desen bir kere baktığınız zaman sanki kadro sulu boya ile tasarlanmış gibi duruyor...en azından baktığınız zaman bisiklet birazda olsa güzel olmalı ama değilmi :) bence sedona alın pişman olmayın...bolllllcaa pedallar :)

8. Mehmet Ergene

Mehmet Ergene Forum Demirbaşı

Seviye:
    sedona kullanıcısı olarak ben de sedona öneririm. kron un bikaç artısı var ama ikisi arasında gözle görülecek ciddi bi fark yok. gözünüze hangisi hoş gidiyorsa onu alın.

9. ibrahim m yaradilmis

ibrahim m yaradilmis Kıdemli Üye

Seviye:
    sedona kullanıyorum 741d 2011 sanırım sizin baktığınız sedona da kadro kalitesi olarak benzerdir.kardeş 90 kiloyum bugün beya bi bayırdan indim hızlandım hala yaşıyorum :D ama bi daa töbe bayırda elimle indircem.sakın citybike alma bence kaldırımdan felan ineceksin elin mahkum ön maşada süspansiyon inanılmaz etkiliyor.bi de asıl olan gönlüne yatanı al pişman olma.artı aldığın yere naz et kask eldiven kap.

10. Buse Evren

Buse Evren Üye

Seviye:
    mtb alıcam ama yanına da daha sonradan ince lastik alıcam.hepinize teşekkür ediyorum o zaman sedona 711vde karar kıldım büyük ihtimal onu alıcam ama 2011 modeli mi alsam yoksa dişimi biraz sıkıp 2012 model mi alsam :)

11. İRŞAD ÇETİN

İRŞAD ÇETİN Kıdemli Üye

Seviye:
    2012 lerin cıkmasını bekleyip 2011 model al bence. 2011 modeller azda olsa ucuzlar yenileri cıkınca :) aradaki farkla kask eldiven vs alınabilir.

12. Ali Gençtürk

Ali Gençtürk Aktif Üye

Seviye:
    Ben de 711V kullanıyorum. Alırken bi önceki yıldan alsam fiyat farkı olur mu acaba diye düşünmüştüm. Bisikletçi (Aydın Motobike) böyle bir şeyin sözkonusu olmayacağını, eskilerde indirim yapmadıklarını söylemişti. Ben de 2011 aldım. Ve inanılmaz memnunum, 9/10 veriyorum ;)

13. Buse Evren

Buse Evren Üye

Seviye:
    Hepinize teşekkür ediyorum bugün arkadaşımla kordonda geziyorduk tesadüfen delta bisikleti gördüm ve girdim 2012 modeller gelmiş sanırım ascent alıcam üzerindeki parçalar sedonadan 1üst kademe :)

14. Cihat Özinan

Cihat Özinan Aktif Üye

Seviye:
    2012 beklemeni öneririm.zira bende alacağım ve bekliyorum.aynı fiyata daha üst donanım alma fırsatı yaratacaktır.ancak önümüzdeki dönemde dolarda yükselme beklentin varsa şimdi al.

15. Refik Çetin

Refik Çetin Yeni Üye

Adı:
    Refik Çetin
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşım kullanacağın yol koşulları bence seçiminde çok önemli. Dağ bayır dolaşacaksan tabii ki mtb al ama asfalt yol yapacaksan ben hibrid bisikletleri çok seviyorum. Ben alırken Sedona 321 ile Whistle Guipago arasında kalmıştım. Benim açımdan en çok yol yaptığım yer Bostanlı Kuş Cenneti yolunda amortisörlü bisikletin ağırlığını taşımanın çok anlamlı olduğunu düşünmüyorum. 28 inch ince tekerler üzerinde 60- 80 PSI basınçla 27 vitesle gitmenin keyfi inanılmaz..

16. atakan tosunoğlu

atakan tosunoğlu Kıdemli Üye

Seviye:
    711 v iyidir :) karşıyaka da seda bisiklete bakın derim

17. başar akten

başar akten Kıdemli Üye

Seviye:
    2012 modellerin bayilere gelmesi rahat nisanı bulur.. 9 ay beklemeye hiç gerek yok bence de :)

18. Buse Evren

Buse Evren Üye

Seviye:
    En son yazdığımı okumadınız heralde :D Seda bisikleti 2 hafta önce aramıştım 711v için ama sadece kırmızı kaldığını söyledi sonra doruk bisiklete baktım orda vardı fakat tesadüfen karşıma ascent çıktı ve sanırım bunu alıcam ,dağa da çıkacağım için en iyisi adam da öyle söyledi zaten :)