Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 711V - CORRATEC X-VERT HALCON-Kron XC500V hangisini secersiniz?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında barisyalcin tarafından paylaşıldı.

1. barisyalcin

barisyalcin Yeni Üye

arkadaslar asagidaki marka ve modellerden hangisini secersiniz? tecrubeli arkadaslardan tercih rica ediyorum.
    iyi calismalar

SEDONA 711V
    CORRATEC X-VERT HALCON
    KRON XC500V

2. okko

okko Yeni Üye

Seviye:
    Bende kron xc 500 araştırıyorum bu aralar yorumları takip edeceğim.

3. gok

gok Forum Bağımlısı

Seviye:
    Barış, dedigin bisiklet özelliklerine baktım.ilk olarak kadrolardan eleme yapabiliriz ve vites donanımlardan.sedona ve kron yerli Türk markası.Corratec Alman malıdır.En iyi yerli markalar ikiside.Kronun kadrosu 7005 aluminyum ömür boyu garantisi var diyorlar yine sorabilrsin bayiye.Sedona yı bilemem.Bisikletin agırlık cok onemlidir.13.5 normal agirlikdir.13 altı orta hafif 12 kg hafif cok hafif kadrolarda cok pahali ve saglam degildir.standart 11-12-13kg. araliklarında.14kg ve ustune kesinlikle bakma derim.agirliklarını sor.Kesinlikle cift amartisor alma cok yorar.tek amortisör olsun.Amortisörlerine bakınca corratec ve Sedona nını rst iyi.Arka vites ler yine Corratech çok çok üstün.deore.kadro olarak kron ve corratec.corratec daha üstün sistemle tasarlamis kadroyu tube sistem.kron kadrosu normal gelisi guzel sıradan ama kaliteli.sedonanın 2000 ustu modeller genelde 7005 aluminyumla basliyor.7005 aluminyum özellik çinko alaşım paslanmaya karsi rijit deforme kolay olmayan.sertdir .rublenin oturumu daha iyidir.eksi tarafı kırılgan ama ama artik alasımlar eskisi gibi degil silikon magnezyum titanyum katkılı.Corratech x vert halcon alman bence yerinde tercihimdir.Eze eze üstünlügü var hem donanım hemde kadroda.

4. Yiğit Dikici

Yiğit Dikici Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kron xc500 ü direk elerdim maşadan dolayı. Corratec derdim ben ama fiyat olarak da diğerlerinden fazla. Bunu da göz önünde bulundur