Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 711v 751v veya denk fiyata bir Scott?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Fausst tarafından paylaşıldı.

1. Fausst

Fausst Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,
    Aranızda yeniyim. Daha 1 hafta oncesinde sedona kron vs markalı bisikletler olduğunu bilmiyordum. Şimdi ise sedona veya bir scott almak için can atıyorum. Çift amartösörlü bir bisikletim var bundan 7 yıl once yurtdışından almıştım. Ama 24 kilo ve çok fazla yoruyor. Yormanın azalması için üstüne ne var ne yok aldım heralde 300 milyonu geçmiştir upgrade ama bi türlü istediğim zevki alamıyorum. Kadro deişmekte istemiyorum. Aldığım parçalarda iyi. bisikleti de satmak istemiyorum.Ölece duruyor o :p
    Şimdi yardım etmenizi rica edeceğim konuya geliyim. Dediğim gibi beni yormucak şehir içinde kaldırımlara çıkabileceğim (kaykay sevdası :p) bir makine arıyorum. Çok yüksek bir fiyat barajımda yok cunku onada bişey olucak diye rahat rahat kullanamam.
    Yaşım: 16 Boyum: 174 Kilom: 54 :D
    Bana uyacak bisiklet hakkında yardımınızı istiyorum. Benim araştırmam sonucu bana fiyat ve kullanım amacı ularak uyabilecek modelin Sedona 711v veya 751v olduğuna kadar verdim ama Scott marka bisikletlerede bayıldım. Acaba bunlara fiyat olarak denk aynı performansı alabileceğim scott varmıdır? Bunlar ne akdar dayanıklıdır? Yada sizce bu modelleri almalımıyım?
    Çok uzun oldu farkındayım affınıza sığınıyorum fakat artık netleştirmek istiyorum kafamda durumu. Şimdiden teşekkürler.....

2. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Fausst bunu beğendi.
  3. Fausst

Fausst Yeni Üye

Seviye:
    Peki scott aspect 50 yada 60 modelleri sedona nın 711 yada 751 modellerinden daha mı iyidir alırsam.

4. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Kadro olarak güzel de donanım olarak sanırım 751'in gerisinde kalıyolar.

Fausst bunu beğendi.
  5. Fausst

Fausst Yeni Üye

Seviye:
    Siz alsanız hangisini alırdınız. Yani kadroyumu seçerdiniz donanımımı. Bide hep şey diyorlar Kron Scott fln kadroları iyi Sedonanın donanımı iyi. Yani bunu derken sedonanınkiler farkedilir derecedemi kötü.

6. Fausst

Fausst Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar lütfen biraz ilgilenin benle :p Sizce sölediğim modellerden kullanım amacıma boyuma kiloma göre hangisini seçmeliyim yada bana önerebileceğiniz 650 milyon civarında başka bisiklet modelleri varmı?
    Ayrıca kronun kadro sağlamlığını baya övüyorlar. xc1000 düşünüyordum bi ara ömür boyu garanti varmış kadroda. Sedonanın kadrosu pek dayanıklı değilmidir?
    İlginiz için teşekkürler.

7. Fırat Ayanyan

Fırat Ayanyan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Scottların üstündeki donanıma bakarsak fiyatı oldukça şişiktir ama kötü değil şüphen olmasın :in:

Fausst bunu beğendi.
  8. Fırat Ayanyan

Fırat Ayanyan Forum Bağımlısı

Seviye:
    ayrıca uç noktalarda kullanmayacaksan kadronun sadece çok ağır olmamasına dikkat etmen yeterli kron da sedonada hemen su koy verecek kadrolar değil tabi bu bisikletleri limitlerde kullanmayacaksan yani üstündeki donanım hangisinde iyi ise onu al derim ben şunu da belirteyim sedonalara bayılıyorum :D çok yakışıklı veletler

Fausst bunu beğendi.
  9. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    o zaman sende Mosso al.Bende de Mosso var ve kadroları çok hafif oluyor.

Fausst bunu beğendi.
  10. Fausst

Fausst Yeni Üye

Seviye:
    Teşekkürler.

Son iki soru sorayım. 751 ve 711 arasındaki donanım farkı vereceğim fiyata değermi? Bide 751 in v frenlisinin renklerini sevmedim disk frenlisini performanslı olurmu fiyatına göre, bakımı zormudur? (mekanik zannediyorum) Bununla ilgili tüm makaleleri okudum ama kesin bi sonuç çıkaramadım.

11. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Evet 751'in disk frenleri mekanik sanırım.Bence aradaki fiyat farkına değer.751 daha üst zaten 711'e göre ama aradaki paranın hakkını verir.Renklerini beğenmediysen 751'in donanımı üzerine 761 kadro alabilirsin.Onun daha güzel renkleri var.

Fausst bunu beğendi.
  12. Fausst

Fausst Yeni Üye

Seviye:
    711 kadro üzerine 751 donanımı koysam bişe deişirmi? İki kadroda bildiğim kadarıyla aluminium.
    711 751 761 de kadro farkediormu okadar. Bide o mekanik disk freni tavsiye edermisiniz yani v fren daha basit gelio bide disk frenin bakımı fln zor iş diyorlar.

13. MertSayın

MertSayın Kıdemli Üye

Seviye:
    Bildiğim kadarıyla 711-751-761 serilerindeki kadrolar ağırlık bakımından farklı oluyorlar. (yanlışım varsa düzeltin) Ve mekanik disk fren kullanmaktansa kaliteli bir v-fren kullanmak hem performans, hem fiyat, hem de ağırlık açısından daha iyi bir seçim olur diye düşünüyorum.. Teşekkürler :)

Fausst bunu beğendi.
  14. Salih Bisan Pacific 1996

Salih Bisan Pacific 1996 Üye

Seviye:
    Mekanik disk frenle v-fren arasında öyle aman aman bi fark yoktur. Hatta mekanik diskler gereksiz yere ağırlık ekleyebilir. Bisikleti öyle çok ağır şartlarda kullanmayacaksan v-fren işini görür gibime geliyor. Zaten Sedona'daki V-frenler son derece kaliteli. İşaret ettiğin gibi v-frenin bakımı daha kolay hem de ağırlıktan kazanabilirsin. Bisiklet seçimi olarak ise Scott da iyi bir markadır ama sanki fiyatları kompotentlerine göre biraz yüksek kalıyor. Saygılarımla.

Fausst bunu beğendi.
  15. imhoteb

imhoteb Aktif Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    751 için verilen paraya değer ama meridaya da bir bak istersen

Fausst bunu beğendi.
  16. Fausst

Fausst Yeni Üye

Seviye:
    Pekala sayenizde kafamda netleşti iyice konu. Ama mazur görün hala tilkiler dolanıyo kafamda onu sor bunu sor diye :D . Şimdi ben 751V nin rengini (kırmızı siyah) hiç sevmedim. 761 in kadrosuda pahalı gözüktü gözüme. 711 kadrosuna 751 komponentlerini koysam 751 den aldığım keyfi alabilirmiyim acaba. (okuduklarıma göre 711 ile 751 arasındaki kadro kilo farkı 0.8-1 kg filan) Yada mesela kron kadrosuna 751 komponentleri koysam. Kadrosunun baya garantisi varmış. Tavsiye edermisiniz. Pahalıya mı gelir?

Sorduğum sorularla ilgili herşeye bakmaya çalışıyorum sitede ama bulamıyorum pek. Tekrardan teşekkürler.

17. MertSayın

MertSayın Kıdemli Üye

Seviye:
    Merhaba.. 711 ile 751 kadroları arasında 0.8 kiloluk bir fark olmasına imkan yok. Sanırım demek istediğiniz fark 751 ile 711'in toplam ağırlıkları. Ayrıca 711 ile 751 kadro arasındaki performans farkını amatör bir bisikletçi anlayamaz :) Bence 711 kadroya 751 komponentleri ile toplanmış bir bisiklet gayet makul ve fiyat performans oranı güzel bir bisiklet olur :) Saygılar

Fausst bunu beğendi.
  18. drtroy

drtroy Aktif Üye

Seviye:
    almak istediğin kadro ne olursa olsun 711 kadrosu ıle arasındakı farkı fıyata eklıceksın
    bir örnek vereyim
    711 kadrosu 115 €
    761 kadrosu 145 €

yanı 30 € fark var..

275 + 30 = 305 €

ağırlık olarak çok fazla bır sey degısmez..
    zaten 24 vites bir bisikletin agırlığı 13 kg altına inmez.. kadrolar arasında agırlık bakımından bı fark yoktur..
    iyi forumlar
    iyi pedallar

Erdoganlar bisiklet ANKARA

mail:info@erdoganlarbisiklet.com

adamlar böle bişey söylüyo. bencede rengini daha çok sevdiysen 711 toplama mükemmel olur

Fausst bunu beğendi.
  19. Önder Tarım

Önder Tarım Onursal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    arkadaşım sen niye sürekli aynı mesajı yazıyorsun?? aşağıdaki linkteki mesajına bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=30084&page=2
    ve burada dediğini tekrar düzeltiyorum:
    " ...zaten 24 vites bir bisikletin agırlığı 13 kg altına inmez.." derken neyi kastettiğinizi anlamadım.bütçenize göre bisikletinizi hafifletebilirsiniz.Bunun sınırı yoktur yeter ki paranız olsun.Benim bisikletim de 24 vites ama 12.5 kg civarında.

Fausst bunu beğendi.
  20. drtroy

drtroy Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşım belirtiği gibi erdoğan bisikletten adam yazmış bir yere yazdım baktım ağırlık farkının 800 gr olduğu konuşuyodu. tekrar yazmanın faydalı olabileceğini düşündüm. bencede vites ile ağırlık arasında bağlantı çok yok. Ama 711 kadroya genelde aşırı hafif parçalar kullanılmadığı için böyle bir açıklama yapılmış sanırım. Adamlar ankarada günlük topluyolar kadro ağırlığı konusunda ve genelleme yapılmı. kafasında soru işaretleri kalmasın istedik....:boese157:

Fausst bunu beğendi.