Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sedona 711 vs 781

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında osman ulubaş tarafından paylaşıldı.

1. osman ulubaş

osman ulubaş Yeni Üye

Seviye:
    merhaba ben sedona 711 aldım çoğu parçalarını deore ve deore xt yaptım çok memnunum ama kg sorunum olduğu için kendime rockshox aldım .şu anda çoğu özellikleri 781 den iyi ama kafama takılan birşey var oda 781 kadrosu ile 711 b kadrosu aynı mı yani ağırlıkları eşitmi .yardımcı olursanız sevinirim.ve hidrolik olduğu içinmi 781 711 den daha hafif

2. müjdat dede

müjdat dede Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    sedona 711 ile 781 in kadroları aynı değil 781 in kadrosu daha üst ve kadro açıları da farklı anlıyacağın 781'in kadrosu daha iyi ve daha hafif sen sele sele borusu gidon gidon boğazı jantları lastikleri v.s değiştirdinmi göze görükmeyen en büyük ağırlık onlardadır. anlıyacağın 781 hem kadro hem disk fren hemde diğer saydığım parçalardan dolayı daha haff vbe rock shox maşanın hangi modelini aldın dart yada tora aldıysan onlarda hafif maşalar değil kaliteli ama hafif değiller

3. osman ulubaş

osman ulubaş Yeni Üye

Seviye:
    ben 711 i geliştirdim.781 slx donanıma sahip benim bisiklette deore ve deore xt donanımına sahip.jantlarıda ileride 781 in jantlarından alacağım tek sorunum ağırlık.ben bisikletin hafif olmasını istiyorum ayrıca zeronin gidon gidon boğazı ve sele borusunu carbon aldım(781 iniki zeronin aliminyum).ve de az önce yanlış söylemişim.ben amortisör rst rapide air(1590)gr yani 781 in amortisöründen çok daha hafif.ben sadece hangisinin kadrosunun daha hafif olduğunu öğrenmek istiyorum çünkü ikiside aliminyum

4. müjdat dede

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    TABİKİ 781 FAKAT BU KADAR MASRAF YAPMIŞKEN DAHA İYİ BİR KADRO ALMANI TAVSİYE EDERİM FAKAT BÜTÇENİ BİLEMİYORUM 781 İN KADROSUDA İYİ BİR KADRO FİYATINA GÖRE

osman ulubaş bunu beğendi.
  5. osman ulubaş

osman ulubaş Yeni Üye

Seviye:
    kadroda aşağı yukarı kaç gr fark var.şimdiden tşk ederim

6. müjdat dede

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    İSTERSEN ASLI BİSİKLETİN TTELEFONUNU VEREBİLİRİM YARIN AÇIKLAR TAM OLARAK KAÇ KİLO OLDUĞUNU VERİRLER SANA ÇÜNKÜ İMALATÇISI ASLI BİSİKLET İSTERSEN TABİKİ:)
    :000002158

7. osman ulubaş

osman ulubaş Yeni Üye

Seviye:
    tşk ederim bi tanede benim frenler hala 711 d nin mekanik disk frenleri uzun süreden beri onu deore lx hidrolik yapmayı düşünüyorum fakat hidrolikle mekanik arasında ne fark var ve gr farkı varmı

8. osman ulubaş

osman ulubaş Yeni Üye

Seviye:
    sağolun ama tam cevabı alamadım deore hidrolik frenle 711 d mekaniğin farkı ne ve gr farkı varmı varsa nekadar.yani hidrolikle mekaniğin arasındaki fark ne

9. müjdat dede

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    mekanik tek piton ile çalışır hidrolik ise en düşük çift piston çılışır yani kaliper rotoru hem sağdaki piston ile soldaki balatayı hemde sağdaki piston ile sağdaki balatayısıkıştırır.mekanikteki gibi telin paslanıp sorun yapması olmaz ve fren performansı olarak yarı yarıya daha iyidir ve rahattır tek parmakla fern yapabilirsin. ve daha hafiftir kullanılan malzemeden dolayı istiyorsan sedona 781 kadro var ikinci el ilanlarında fiyatı ise 250 tl
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=51779

osman ulubaş bunu beğendi.
  10. osman ulubaş

osman ulubaş Yeni Üye

Seviye:
    tşk ederim

11. N.Erdem TUGRAHAN

N.Erdem TUGRAHAN Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yanlışın var Tarık abi galiba.Bir yerde kadro ağırlığını 1500 küsür olarak okumuştum 711 in tabi benimkide yanlış olabilir :D

12. semihh

semihh Bisikletkolik

Seviye:
    Doğru duymuşsun erdem kardeş ben yazmıştım ;) Bende 2008 711 var ağırlığı 1520 gram
    2008 781 kadro da 1480 gramdır...
    2009 larda 711 daha ağır ama net olarak bilmiyorum ağırlığını da...2009 781 ise 1500 küsürdü evet...