Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 711 V ile Trek 4300 arasında kaldım.

Konu, 'Sedona' kısmında Mülteci tarafından paylaşıldı.

1. Mülteci

Mülteci Üye

Seviye:
    Arkadaslar merhaba 3 gun icersınde Sedona 711 alacaktım.Fakat Trek 3900 ile arasında kaldım.Sanırım Trek'in goruntusu cok daha hsuma gittigi icin oldu bu.Ben işin tekniğini sizler kadar bilmiyorum.O yuzden yardım istiyorum sizden.Aralarındaki fark nedir.Hangisini tercih etmeliyim.Kız arkadaşımada alıcaktım 711 ama bugun o da Trek 3700 gordu onu daha cok begendi.Tercıhımız hangı yonde olmalı.Lutfen sızden rıcam objektıf yaklasmanız konuya.

2. Deniz

Deniz Üyeliği iptal edildi.

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Hangisini alırsanız alın, bir süre sonra komponentlerinden dolayı size yetmemeye başlayacak. Bu yüzden ileride parçaları yükseltme durumunuz olduğunda Trek daha avantajlı olabilir. Böyle dememdeki sebep; Trek'in kadro görüntüsünü sevmenizdir. Sedona ileride size daha soğuk gelecek, ama Trek kadro üzerinde yeni parçalarınızı gördükçe bisiklet hevesiniz sürekli artacaktır. Yeni bisiklet alanlar için görüntünün çok önemli olduğunu biliyorum, bence Trek alın...;) :in:

3. nuri oran

nuri oran Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Ben Trek 3900 Disc kullanıcısıyım .

Trek 3900'ün kadrosunun herhangi bir özelliği yok ömür boyu garantisi haricinde , çok sert kullanıp tepelerden ordan burdan atlamayacaksanız , kargo garantisinin hiç bir esprisi olmaz . 3000 serisi trek markasının başlangıç serisidir , görselliğe sakın para vermeyin.

Trek 3900'ün rakamı 900-1000 tl arası , bu rakama baktığımızda donanım olarak hiç bir artısı yok , mesela ben bisikletimi aldıktan sonra ön maşam ve lastiklerim hariç bisikletimin herşeyini değiştirdim . Bisikletin bana maliyeti 1500 tl'sının üzerinde oldu ...

Buna göre hareket edecek olursak , mesela sedona 711 V değilde , sedona 751 v ye bakın 900 tl civarı bir rakamı var , bu bisikleti aldığınızda parçaları modifiye etmenize gerek kalmayacaktır.

İzmir'de oturuyorsunuz okuduğum kadarıyla, bende gaziemirdeyim , trek bisikletten memnunum , ama izmir bayisinden memnun değilim , bunu da size belirtmeden geçemem .

bisikletimi aldıktan sonra o kadar çok pişman oldum ki , verdiğim paranın biraz üzerine sedona , mosso , geeotech gibi markalardan çok daha donanımlı bisikletler alabilirdim . bu bisikleti satan bayilerde çok bilgili ve tecrübeli insanlar .

doruk bisiklet , seda bisiklet ve motis bisiklete bakmanızı tavsiye ederim.

aklınızda sorular varsa , elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım , selamlarımla ;)

4. nuri oran

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Trek 3900 den bahsetmişim , 3700 ü unutmuşum , bu bisiklete de olumlu yorum yapamacağım , güzel beyaz rengi haricinde artısı olmayan bir bisiklet ;)

5. Anıl Kuşaksız

Anıl Kuşaksız Forum Bağımlısı

Seviye:
    trek 3700 ile 711v arasında kaldıysanız 711v almanızı tavsiye ederim çünkü 3700'ün maşası çok kalitesiz lockout veya sertlik ayarı bile yok düz maşa sadece

6. Mülteci

Mülteci Üye

Seviye:
    teşekkur ederım yorumlarınız ıcın

7. Mülteci

Mülteci Üye

Seviye:
    Peki arkadaslar trek 4300'un rakibi hangı model sedonada .751 mi ? 711 ıle arasındakı fark nedır

8. sessiz_dj

sessiz_dj Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    sedona 711 al kardeş .ben bır senedır sedona 711 v break kullanıcısıyım gayet memnunum acıkcası arazıde olsun asvaltta olsun istediğin verımı alacaksın ileride 27 viter yaparsan daha cok memnun kalcaksın trek dıosan'da daha ust model bır trek düşünmenı önerırım kardeşim...

9. nuri oran

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    daha üst model eşittir = çok para :)

10. sessiz_dj

sessiz_dj Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    o zaman sedona 711 v break senın işini görecektır sakın mekanık dısk frenlı 711 modelı alma derım sana benım gıbı ilerde 27 li sistenede gecersende cok rahatlıkla kullanırsın vede suruşde keyıf alırsın.Yarişlara sanırm katılmayı düşünmuyorsun kız arkınle beraber sahıl turu fılan yapacaksınız onada 711 alabılırsın kardeş...