Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 711 V ile araniza katildim.Barış Saygın (Didim)

Konu, 'Sedona' kısmında barış saygın tarafından paylaşıldı.

1. barış saygın

barış saygın Yeni Üye

1-2 Aydir forumu okuyorum izlenim olarak bu bisiklette karar kildim.Aslinda amacim borla modelini almakti.Didimden babami almak icin balikesire gittik.O ara bende bisiklet sevdasi doruk noktasina ulasti dedim para da cebimde neden olmasin :) Sonucta didim bu is icin kisir bir yer salcanodan baska birsey yok cesit olarak 1-2 model o da ve diger seçenek ise supermarket bisikletleri demir yigini kendini sispansiyonlariyla cezbettirmek uzerine kurulu bir satis taktigi:) Neyse balikesirde hemen arastirmaya basladim aradim taradim salconun bayisi vardi sadece koskoca sehirde diger bisiklet markalari icin ne destek ne de bayii bulabildim.Hemen donus yolumdaki izmir bayiilerini aramaya basladim internetten ve tel ile aramaya basladim.ellerinde ne borla ne de 711 v vb. kalmisti hepsi tukenmis.701 modelini oneriyolardi.Bende borlanin altina dusmeyi pek istemedim ve aklima bursa geldi sonucunde 2 saatlik yoldu.Hemen arastirdim ve aydinbisikleti buldum.Hemen aradigimda her modelin ellerinde oldugunu ogrendim ozellikle gri borla :) hemen kafamda plan yaptim saat 4 tu aksam palamut yemek icin iyi bir restoranda yer ayirtmistik donmeden once rakili bir ziyafet icin.dusundum tasindim bursayi bilmiyorum hemen pederi ve anneyi kandirma planlari yapip ise koyuldum.Basta cok kizdilar ama dedimki yeni modeeller pahali olucak ozellikle zayiflamak icin bu spora gonul verdim dedim kucukken bisiklet ustunden inmezdim cunku yaris bisikletimle sabah cikardim gece kararana kadar arkadaslarla nereye dusunursek oraya giderdik ve parcaladigim 5-6 bisikletten sonra yas buyuyup de motor ve araba aldiktan sonra ayrica kilo da artinca bu sevdayi yarinlara ertelemis oldum.Ama araya en sevindigim gunlerden birini size anlatmak isterim.Bamam emekli olmadan once ben lisedeyken o zaman biskletler cok yoktu yasim 36 oldugundan mutevellit :) onun tabur komutani oldugu bir zaman kosekoye yanina giderdim arada heöm gezmek hemde eglenmek icin.ucsuz bucaksiz bir alandi cunku.o gunu hic unutamam babamlar helikopterle inis yapiyordu cok uzaklara gitmisler gorev icabi.sinir bolgesine guneydogu galiba.neyse inis yaptilar bi baktim o zaman kimsede olmayan afilli bi kirmizi yaris bisikleti.icim ciz etti yavastan bize dogru geliyolardi.babamin elindeydi o bisklet nasil dedi mustafa bey ogluna almis dedi yardimci pilot olan sahis icin.bi bak bakalim dedi nasilmis ben eriyorum o arada hayalimdeki bisiklet bole olmaliydi cunku.Sonra demezmi hayirli olsun oglum o gun dunyalar benim olmustu.Ve ben 10 sene sonra o biskleti bir baska cocuga hediye etmiştim o kadar saglam bir bisikletti.Dönelim eski konumuza hemen karar verip bursaya gitmek icin yola koyulduk.Hava yağmurluydu ve bizim hizli olmamiz gerekiyordu cunku saat 16.30 da yola cikmistik ve bursayi bilmiyoruz ayrica 7 gibi kapatacaklarini solediler dukkandan.Tabii ki susurlukta durup susurluk ayrani ve tostunu yemeden gitmek olmaz dedim gittimi 30 dk da ogle:) bursaya girdik saat 18.30 yollar hinca hinç dolu is cikisi yolu bilmiyoruz 6-7 kere yola tarifi aldik sinir stress aydinbisiklete ulastik.Onlar da kapatmak uzere calisiyolardi.Dedim ben size bisiklet icin en uzak mesafeden gelen musterinizim ona gore pazarlik yaparim dedim:) elinizde borla varmis demele o duzunelerce kaliteli marka ve biskletleri gormekle icim gene erimeye basladi kafam allak bullak olmujstu cunku.Neyse gri borlaya bakmaya gittik asagiya depoya bisiklet cook guzel gorunuyordu gozume ama tecrubeli bisklet saticisi abi o kadar uzak yoldan geldin eger butcen musait olursa 711 v almani oneririm demesiyle isler degisti.kilitli on amortisorlu masa sistemi 24 vites ve ileriye donuk disk fren takilabilmesi yonuyle bende 711 v de karar kildim.Bana % 20 indirim oldugunu ve nakitte de % 10 indirim yaptiklari icin % 30 luk bir avantaj ile 610 tl ye bisikletime kavstum.Yol uzun oldugu icin cizilmesin diye kutulu olarak almayi sectim ilk önce kontrol ettik her sey yolundaydi fisi kestiler ve biz donus yoluna ciktik ama kendilerine bana iyi bir secim yaptirdiklari,bekledikleri icin aydinbisiklet.com a cok tesekkur ederim.Zaten iyi ve tecrubeli bilgili satici olduklari her hallerinden belliydi.Ve islerine gosterdikleri onemi ellerinde bir suru borla ve 711v olmasiyla da anlamis oldum bolca her marka kaliteli bisiklet vb.sinirsiz ekipmanlar ve aksesuarlar ile dukkana girince cennet gibi geliyor insana.Donus yolunda kitapci okurken bi baktim ilk kurulum olmazsa urun garanti disi kaldigi yaziyordu.Ve kendim montaji yapacaktim dusuncesi hayale donustu neyse ki doruk pedal bisikletci dukkani imdadima yetisti izmire ugrayip oraya ugraik sagolsun mustafa bey cok yardici oldu bana kurulumu bora bey 10 dk gibi bir surede mukemmel sekilde bitirdi yaptigi haraketleri ben bile takip edemedim o kadar hizliydilar.Kendilerine cok tesekkur ederim.200tl lik aksesuar alisverisi sonrasi biskletimin ilk resimlerini cektim.diger resimleri de zamanim oldukca buraya ekliyecem.İns keyifli pedallamalar hepimize nasip olur,buraya kadar yazdiklarimi okuduysaniz size de teşekkur ederim bir hevesle icimden gecenleri sizinle paylasmak istedim.saygılar.Barış SAYGIN.

http://i.imgur.com/ohgVS.jpg

http://i.imgur.com/LU6de.jpg

http://i.imgur.com/fpMWV.jpg

Tamer Varol ve recep sümer bunu beğendi.
  2. Cagkan Dur

Cagkan Dur Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    hayirli olsun
    kazasiz pedallar

barış saygın bunu beğendi.
  3. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Hayırlı olsun :) Kırmızı yol bisikleti vay be :)

barış saygın bunu beğendi.
  4. Sait Hislioğlu

Sait Hislioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    2012 de olduğumuza rağmen bir bayi bana taksitle bu bisikleti 800 tlye satmaya kalkıştı. 720 nakit. yuh dedim. siz 610 tlye almışsınız zamanında. bu model sedonayı avrupa yakasında uygun fiyata nerden alabilirim acaba

M.Burak KARADAĞ bunu beğendi.