Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sedona 711 v(2010) mi trek 3700(2010) mü almalıyım?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında İlker ELLİDOKUZOĞLU tarafından paylaşıldı.

1. İlker ELLİDOKUZOĞLU

İlker ELLİDOKUZOĞLU Aktif Üye

Seviye:
    merhaba arkadaşlar. bende bu camiaya katılmayı düşünüyorum çok yakın zamanda. bunun için bütçeme uygun bi bisiklet bakıyorum. bütçede max 800 tl. bi arkadaşımın tavsiyesi ise sedona yada trek'ti. sizce hangisini ve neden tercih etmeliyim. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

2. Zekeriya Gecenoğlu

Zekeriya Gecenoğlu Kıdemli Üye

Seviye:
    Trek bence.

İlker ELLİDOKUZOĞLU bunu beğendi.
  3. ÜmitKARAOT

ÜmitKARAOT Forum Demirbaşı

Seviye:
    ikiside olur bence ikisini al :)

4. İlker ELLİDOKUZOĞLU

Seviye:
    valla 10 gündür bakınıyorum ve bu işin sonu yok anladığım kadarı ile:) birileri trek 3700 ve 3900 serilerinin kadrolarına çok önem vermiyor fakat parçaları iyi diyor. birileri trek alabileceğin paralara sedonada daha iyi modeller alabilirsin diyor. anlamak zor doğrusu. ben aslında biliyorum başıma geleceğin ne olacağını. ben bir tane bisiklet alıcam bir süre kullanacağım ve kullana kullana anlayacağım ha bu böyleymiş bunu değiştirirsem bu olacak. ama gelin görünkü başlangıç biraz sancılı oluyor. dün de trek 3900 gördüm bir an daha henüz hiç görmediğim sedonolardansa trek mi almalıyım dedim. şimdi de şuna takıldım. 711 beni idare edebilecekken. kendimi biraz zorlasam bütçe olaral. sedona 741 yada trek 3900 mü alsam. biraz daha akıl verebilir misin bana bi zahmet....

5. kdRuNL

kdRuNL Üye

Seviye:
    Bende Trek taraftarıyım;)

6. HofSorroW

HofSorroW Üye

Seviye:
    Merhaba ,
    bende aynı ayrımdayım :boese157: 741 d yada 3900 d den birine karar vereceğim .Araştırdıysan farkları aşağı yukarı biliyorsundur ancak özetlemek belki yararlı olur:

Vites : Sedonada acera alivio karışık,Trekte ise bildiğim kadarıyla seri dışı shimanolar var .ikiside 24 vites ,burada sedona önde bence .
    Zaten bu ayarda bisikletlerde çok uçuk farklar olmadıkça dikkate almaman gerekir bence çünkü bu bisikletlerin amacı gezi trekking vs,yarış değil .

fren : burada sedona önde shimano hidrolik disk var,trekte ise mekanik disk,rotorları da shimano değil başka bir marka .

jant / lastik : göbeklerde sedona da shimano acera var ,trekte ön formula arka shimano .jant ve lastikte sanırım aynı ayardalar biri bontrager diğeri alex rims+scwalbe,kullanmadığım için net birşey söylemek yanlış olur .

maşa: ikisindede suntour var,sanırım sedona da v2 var,çok yakın özelliklerde belki aynı olabilir .

gidon / boğaz /sele borusu : biri bontrager diğeri amoeba,aynı ayar olması lazım .

kadro tasarım : tek kelime : trek :D ( tabi zevkler ve renkler.... )

kadro dayanıklılık : tabiki trekin haklı bir namı var bu konuda,ömür boyu garanti vs .burada kendine sorman lazım,ben bu bisikleti ne kadar zorlayabilirim diye ? sahilde,kırda bineceksen dayanıklılığın farkını düşünmene gerek yok .Şahsen benim sedonaya da güvenim tam bu konuda,geçen senden beri takip ediyorum kadro kaynaklı bir şikayet görmedim .karar senin .Tabi eğer kilolu isen trek belki daha uygun olabilir .

bisiklet almak gerçekten zor iş arabada bile bu kadar sıkıntı etmemiştim kendime :D birde benim eş faktörüm var :eek: tam aldık derken ya bunun rengi pek şey değil diyiveriyor ve haydaa dön başa :D

sedona az bir hareketli bir tasarım yapsaydı ve etrafta canlı görebileceğim bir örneği olsaydı pazar günü siparişini verecektim ama şu an bekliyorum,ne kadar bekleyebilirim emin değilim :cool:

benim kafamda bu iki model :

Trek 3900 D : tasarım+imaj+yeterli donanım
    Sedona 741 D : iyi donanım+yeterli dayanıklılık

karar vermek zor

İlker ELLİDOKUZOĞLU bunu beğendi.
  7. İlker ELLİDOKUZOĞLU

Seviye:
    gerçekten zor arkadaşım. ben bütçemi disk fren fiyatlarına kadar zorlayamıyorum valla. o yüzden v fren alacağım. şu sedonalar hele bir gelsin en güzeli o zaman karar vermek. bayilere sordum bu hafta sonu yada gelecek hafta başı geleceğini söylediler. ben netten baktım geçen seneki sedona kadrolarını çok beğendim (renk ve görüntü olarak). bu seneki modellere aynı kadro tasarımını değilde üst boruyu yuvarlak hatlarda kullanmışlar ve de renkler geçen seneki modellerin ki kadar ilgimi çekmedi. ama dikkat ettiyseniz trek 3900 v nin iki rengide (matt black ve matt orange) gayet şık gözüküyor. tasarımda dediğin gibi trek ağır basıyor. bu arada boy 1,72 kilo 75 yani bu bisikletler için fazla sorun yaratmam herhalde:)
    1 hafta daha sabır yapacak bir şey yok benim için şu an.
    detaylı açıklamaların için teşekkürler.

8. HofSorroW

HofSorroW Üye

Seviye:
    aklını karıştırmak gibi olmasın ama haftaya bianchi türkiye üretimi Carraro marka bisikletlerde bayilere geliyor .
    onların politikasıda diğer yerli markalar gibi,görece yüksek donanımlı bisikleti daha ucuzasunmak.
    senin hedefin olan 800 ytl için v breakli bir model var .

buradan bakabilirsin bunun artıları ekipmanı daha üst seri olan deore,ayrıca maşası gidondan kilitlenebiliyor, ama jantları,jant telleri baya bir soru işareti,çok atlayıp zıplarsan sürekli akord isteyip,bir süre sonrada akord tutmamaya başlayabilir.Yine gidon ve gidon boğazı da soru işareti gibi geld bana.
    http://www.carrarobisiklet.com/435-daytona-v-brake.aspx

kemal mama bunu beğendi.
  9. İlker ELLİDOKUZOĞLU

Seviye:
    aradım bugün aslı bisikleti. 1 aya anca dağıtımı olurmuş 2010 modellerin. bekle bekle daral geldi:) birde arkadaşlar bu sedona 751'in fiyatı 800 usd ve geçen sene 635 usd mış. bu kadar artış normal mi. ayrıca v fren mevut üstünde. disk değilmiş diskli olanıda yokmuş. sizce bu parayı hakeden bi bisiklet mi?

10. CREST

CREST Aktif Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Sedona da bu sene 711 D Görünüm ve fiyat açısından en cazip olanlarından birisi...ben sedona derim....şimdiden hayırlı olsun...:)

11. semih24

semih24 Aktif Üye

Seviye:
    Bak kardeş,bu işler çok karışıktır.Senin yapman gereken şu.Güzel bir kadro beğenecen.Çok da donanımına takılmadan.Bir sene kullanacan sonra adam akıllı kafana göre donanımını yükseltecen.Olay bu.
    yani kısaca trek .

12. İlker ELLİDOKUZOĞLU

Seviye:
    eyvallah haklısındır kardeşim. kadro olarak trek diyen çok oldu zaten. ya yeni başlıyoruz ya mideme kramp gircek bu işlerden. sedonalarıda yakından görmeden almıyım diyorum trek 3900 ü. sonra olurda beğenirim içim gider vallahi:)

13. İlker ELLİDOKUZOĞLU

Seviye:
    aynen hocam Allah yardımcımız olsun. ama benim için iyi olan 2 marka arasında takılıp kalmak. senin seçenek maşşallah baya varmış. ben 2 markanın içinde 5 model arasındayım.(trek 3700, trek 3900. sedona 711 V, 741 V, 741 D ve abartarak son nokta 751:)) ben sedonalar gelene kadar beklicem dediğim gibi. sonra bakcam başımın çaresine.

14. izzetatala

izzetatala Yeni Üye

Seviye:
    merhaba almısken biraz daha para eklersen 639 euro ya corratec motion hıd dısc fren full deoreli bisiklet var incelemeni tavsiye ederim

15. Gogitoğlu

Gogitoğlu Aktif Üye

Seviye:
    trek kadrolarının görsel açıdan çok zayıf oluşu bir tek benim mi dikkatimi çekiyor?
    "trek" yazısı çok kaba duruyor bence.

16. İlker ELLİDOKUZOĞLU

Seviye:
  17. coskunk

coskunk Üye

Seviye:
    Amoeba Hussar varmıki piyasada ?

18. kemal mama

kemal mama Üye

Seviye:
    Carraro 435-daytona-v-brake. Tavsiye ettin için teşkkür ederim :)