Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sedona 711 d vs salcano 243- 242

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında osman kocaman tarafından paylaşıldı.

1. osman kocaman

osman kocaman Yeni Üye

Seviye:
    düşünceleriniz nedir şimdiden t.ederim arada kaldım... t.ederim

2. mehmet erinç

mehmet erinç Aktif Üye

Seviye:
    sedona 711 d bence.

osman kocaman bunu beğendi.
  3. Burak B

Burak B Aktif Üye

Seviye:
    Ben olsaydım Salcano'lardan birini tercih ederdim. Sedona'nın fiyatı donanımına göre pahalı.

4. mehmet erinç

mehmet erinç Aktif Üye

Seviye:
    ben salcanodan elcikleri yüzünden vazgeçmiştim ilk anda.yumuşak sünger tarzı uçları boş basit bir elcik diye düşünmüştüm .donanım olarak iyi olsada ilk görüşte edinilen izlenim etkili olabiliyor.almaya gittiğimde salcanoların arasında kron xc 1000 gördüm ve hiç düşünmeden aldım.demem o ki kalite belli bir seviyede olduktan sonra insan içinin ısındığını alıyor.

5. Tolga Ayla

Tolga Ayla Onursal Üye

Seviye:
    Katılıyorum..

6. Burak B

Burak B Aktif Üye

Seviye:
    Haklısınız ama bu işin bir de fiyat performans yönü var. Örneğin ben bisiklete ayırdığım parayla rahatlıkla bir Trek alabiliyordum ama olaya sadece kadro olarak bakmadım. Bisikletin üzerindeki donanımlar benim için önemliydi ve üst seviye bisikletlerin kadroları arasında büyük farklar olmadığını düşündüğüm için Carraro aldım. Söylemek istediğim şu ki; aynı paraya daha iyi donanım sunan bir bisiklet almak varken, neden kadrosunun birazcık daha iyi olduğu söylenen bisiklete ya da markaya para verilsin? Tabi ki bu tercih konusudur. Bir bisiklete bakarsınız çok hoşunuza gider, ben bunu alıyorum der alırsınız. Bu da farklı bir yaklaşım.

Kısacası bir yerde donanımı daha iyi Salcano var, diğer yerde adı daha iyi anılan Sedona var. Şu ana kadar Salcano'larda normal bir kullanımla kırılan kadro görmedim, servisi de pek önemsemiyorum açıkcası.

Tolga Yücel ve osman kocaman bunu beğendi.
  7. osman kocaman

osman kocaman Yeni Üye

Seviye:
    t.ederim arkadasım senın sayende bıraz daha arastırdım salcanonun malzzzemeleri daha ii görünüyo bu kilitleme olayıda sanırım bır + sı daha salcanoda içinden secım yapma ıstersem eger 242 243 arasında o konuda ne dersın sadece 1 2 sey farklı ruble ve vites te degısıklık var 2 si arasında hangısını tavsıye edersın ? şimdiden t.ederim

8. Burak B

Burak B Aktif Üye

Seviye:
    Ben sizin yerinizde olsam Salcano Astro 242 SRD'yi tercih ederdim. X4 Acera'dan daha iyi gibi geliyor bana ama her iki modelde de pişman olmazsınız, şimdiden hayırlı olsun.

9. mehmet erinç

mehmet erinç Aktif Üye

Seviye:
    hepsini canlı görüp hatta deneyip almanızı tavsiye ederim.modeller arasında az çok fikir ve bilgi sahibi olduktan sonra görerek iç rahatlığıyla kararınızı veriyorsunuz.

10. osman kocaman

osman kocaman Yeni Üye

Seviye:

t.ederim :)

Burak B bunu beğendi.
  11. Lütfü Ekşioğlu

Lütfü Ekşioğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Arkadaşlar salcano dayanıksız fikrini kafanızdan atın lütfen.Bisikleti alıp 4 metreden mi atlıyor herkez salcano kötülüyor.Tamam o zaman sedonayıda alın 4 metreden atlayın bakalım sapa sağlam kalacakmı.Arkadaşlar bütün bisikletler üretilirken belli testlerden geçirilip bize sunuluyor.Öyle dayanıksız bir şeyi kimse piyasaya süremez.Salcanoda 241 ile 711v yi karşılaştırırsan sedonaya boşuna markaya para verirsiniz.Üstündeki donanımlar aynı olmasına rağmen.Ama alın ikisinide sürün ikiside sapasağlam.Tabi bisiklete 500 lira bütçe ayırıp onla downhill yapıpta bu dayanıksız demek akıl işi olmaz.

12. kıvanç özkarayel

kıvanç özkarayel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    salcano yu tercih et bence

13. Veysel Yılmaz

Veysel Yılmaz Aktif Üye

Seviye:
    Sedona Borla'yla tam 1 hafta önce çok ağır bir kaza yaptım aniden cıkan arabaya cift fren yüklenince arka teker havaya kalktı ve önde ben bisiklet arkamda iki defa takla attı.O kadar sağlam düştü ki etrafta bulunan 200-300 liralık bisikletlerin kadrosu olsa birşeyi olsa gören arkadas söylüyor gercekten bir yeri yamulur kırılır carpılırdı.Sadece frenlere kaza anında yüklenmeden dolayı o an sadece arka fren sıkıştı ne kadroda ne de başka bir yerde bir sıkıntı olmadı.Acıkcası ben ates olmayan yerden duman cıkmaz düşüncesindeyim.Belki Sedona kadrosu cok öyle aman aman bir kadro degil Salcano'nun yanında ama elbet de bir bit yeniği var ki (bu kadroyla alakalı degil sadece) herkes sıkıntılı bakıyor.Hem 400-500 lira fiyatlardan bahsediyoruz aramızda durumu o kadar iyi var mı bilmiyorum ama ben sırf bu düşünceyi test etmek icin tutup da Salcano alacak kadar madden yürekli degilim.Bir yerden sonra kısmet tabiki ama mümkün oldugunca en sorunsuza yönelmek insanın icinde var.Aynı paraya daha yüksek parcaları gercekten aramıyorsunuz saglam olduktan sonra.En azından üzerine gectigin bisikletin sağlam olmasını istiyorsun.Her markanın mümkün oldugunca gördügüm ürünlerini denemeye calısıyorum ancak diyebilecegim tek nokta bisiklete verilen her kuruşun bir degeri oldugu yönünde.Bu kimi zaman kadro kalitesi kimi zaman işçilik kimi zaman servis olarak degisiyor.

14. osman kocaman

osman kocaman Yeni Üye

Seviye:
    arkadaslar ben bır baslık daa actım WHİSTLE hakında ne düşünüyosunuz cok merak edıyorum canlı gördüm denedım cok begendım ama üzerindekıelr hakkında cok bılgım yok yorumlarınızı beklıyorum :)

15. osman kocaman

osman kocaman Yeni Üye

Seviye:
    TREK 6000 2. EL ALICAM BI ARKIMDAN 800 900 tl arası bı fıyata fıkırlerınız nedır şimdiden t.ederim

dart3 maşa
    deore ayna kol
    deore dual hidrolik kol
    xt rotor 2 adet
    deore caliper 2 adet
    deore rotor
    deore ön vites
    lx arka vites
    kmc zincir
    michelin country trail lastik
    velo elcik
    neco cc 146 furç
    bontrager sele seti
    bontrager gidon seti
    24 telli joytech göbekli jant
    9 lu sistem
    bu bısıklet ıcın fıkrınız nedır ögrenebılrımıyım 2. el bı arkımdan alıcam bugun deneme ıcın 1 gun bende kalıcak fıkırlerınızı ögrenebılırmıyım t.ederım sımdıden ...

16. yusuf çetin

yusuf çetin Yeni Üye

Merhaba bende Astro 242 SRD haziran başında aldım. bisiklet gerçekten çok güzel ve hafif diger markalarda aynı ozellikte olanlarla çok fiyat farkı var bence hiç düşünme çatlıo kırılıo hepsi hikaye tüm parçalar dışarıdan gelip burada birleşiyor.

17. yusuf çetin

yusuf çetin Yeni Üye

Merhaba bende Astro 242 SRD haziran başında aldım. bisiklet gerçekten çok güzel ve hafif, diger markalarda aynı ozellikte olanlarla çok fiyat farkı var bence hiç düşünme çatlıo kırılıo hepsi hikaye tüm parçalar dışarıdan gelip burada birleşiyor.