Sedona 701 mi Salcano ng 303 mü?

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
Arkadaslar gecenlerde actıgım konuda verdigim 3 linkten birisi olan sedona 701 önerilmişti.Şimdi ise oturdugum yere cok yakın bir yerden bir ilan gördüm Salcano ng 303 v frenli modeli.Ancak bu ikinci el ve 350 lira fiyat istiyor.linkleri vereyim resimlere özelliklere bi bakın yorumunuzu alayım arkadaslar.

Buyrun bu 2. el olan ürün
(link)

Bu da sedona 701
(link)

İşin sıkıntı tarafı salcano ng 303'e 16" kadro boyu yazmıs sordum özellikleri kopyaladıgım yerde öyle yazıyordu degistirmedim dedi ancak boyu 1.88'mis arkadasın ve ona kücük gelmiyormus.Bugün bisikleti görmeye gidicem sele borusunu tamamen yükseltmiş olması sayesinde ona öyle gelmiyor olabilir mi? Acaba tam olarak hangi yüksekligi ölcersem benim icin sıkıntı olmaz.Simdiden tesekkürler arkadaslar yorumlarınızı acilen beklemekteyim.

Scudo

Ayhan Cihangir

Daimi Üye
Tepki
269
Kardeşim genelde sedonası olanlar sedona der salcanasu olanlar salcano. bunlar genelde aynı ayarda bisikletler. Ama okuduğum kadarıyla ng 303 ler uzun yol yapacaklar için rahat değil diyorlar. Bir de 16" o arkadaşa normal gelebilir belki öyle seviyordur daha pratik oluyordur. Gerçi boyunu kilonu yazmamışsın ama belki sana rahatsızlık verecek. Deneme imkanın olursa iyi olur.

• Beğen
Tepkiler: Veysel Yılmaz

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
Cevaplar icin cok tesekkürler öncelikle.Dediginiz gibi o öyle alısmıs olabilir.Zaten ilanda koydugu fotograflarda sele borusu tamamen kaldırılmıstı.Benim boyum 1.79 kilom 91 cok sıkıntı yaratırmı aynı sekilde kullansam?Ne gibi zorlugu olur mesela? bir de ölcmek istesem o sele kelepcesinin oldugu hizadaki uzunlugu ölcecegim degilmi?

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
Ayrıca vites degistiricinin üzerinde yıpranma mı diyeyim pas mı diyeyim bi eskime görünüyor.Ne gibi sıkıntısı olabilir?Pas sökücü spreyler yeterli olabilirmi?

Ayhan Cihangir

Daimi Üye
Tepki
269
Sele borusundaki max çizgisini aşmadığı sürece sorun olmaz. Ama mesela 1.85 adam da 16 inç kadro alıyor ve ben her gördüğüm merdivenden iniyorum her gördüğüm tümsekten atlıyorum ordan burdan geçiyorum filan diyor :) Ben 1.76 yım 18" kullanıyorum ve gerçekten fabrika sanki benim için üretmiş gibi hissediyorum o şekilde bütünleştim bisikletimle :) yani bu şekilde kafanda büyütme onu deneyemiyorsan bile git yakın biyerden 16" kadro bul bi dene bakalım belki o sana daha iyi gelecek.

Pas sorununu da WD40 halleder işlevselliğinde bi sorun yoksa tabi.
Elimden gelen bu kadar :)
Ayrıca seni yanıltmak gibi olmasın ama param olmasa bile ben bisikletimi ikinci el almazdım. At,avrat,silah misali benim atım bisikletim doğumundan ölümüne kadar o benim olmalı :)

• Beğen

mtbcandir

Forum Bağımlısı
Tepki
739
Bisiklet
Scott
Valla değerli arkadaşım ben tarafsız konuşabilirim bu işe başlarken ki ilk bisikletim

Hilltop Downhill güya - 30 kg ' dı ama 13 yıldır tek çatlak yok
Scott - Dağ Bisikleti
Marin - Dağ Bisikleti

Son ikisini ve ayrıca 10 tane haricinde üst düzey bisiklet topladım...

Valla benim bildiğim bu salcano kadar üzerine ekipman veren bir firma daha yok.... Tam çok üst düzey değil ama her şey marka ...

Tavsiyem disk frenli bir salcano bisiklete çok güzel bir kadro al derim... Kendim topla zararın verdiğin paranın yarası kadar olsun derim ben

• Beğen
Tepkiler: AHMET67

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
Arkadaslar mesajlarınız icin tesekkürler.

@Ayhan Cihangir
Hocam gördüm bisikleti her ne kadar ilanda çekici de olsa ikinci el bisiklet almak nedense düşündürdü baya.Bende aklımda birsey olmasın zaten parası yüzünden degil komponentleri icin almayı düsünüyordum.Hani binilir binilmez diye birsey yok ama 18 varken ya da 0 temiz binmek varken 2. el su an icin cok iyi olmadıgı sürece aklımda degil.Kredi kartım 1-2 gün icinde elime ulasır en iyisi performans bisikletten sedona 701'i çekmek :)

Bu arada pas degilmiş zaten pislikmiş hocam resimdeki :)

@Emre Nan
Hocam cıkabilecegim max deger ne yazık ki 500 lira.Ve pek de fazla bilgim olmadıgından bir toplama yapayım dedim 1000 lirayı buldu bi anda o yüzden ona da pek gücüm yok.He nolurdu parca parca alır zamanla birlestirir param oldukca toplardım ama acıkcası beklemek istemiyorum bir de nedense pek öyle uygun da toplayamadım o yüzden onu gözden cıkardım.
Sedona'nın ölüsü yeter diye bir yorum aldıktan sonra acıkcası bu salcano'yu alasım gelmedi.

Mesajlar icin tesekkürler arkadaslar.Eğer 500'e kadar önerebileceginiz güzel bisiklet olursa yorumlarınızı beklerim.Şimdiden teşekkürler

Hakan Yaş

Aktif Üye
Tepki
87
Bisiklet için tavsiyeden ziyade boy için bir tavsiyem olacaktır. 179 cm biri için 18" kadro boyunu tavsiye ederim. 16 boy size küçük gelir. Kendimden örnek vermem gerekirse ben de bisiklet almaya giderken 18" diye gittim ama 20" cuk diye oturdu. Bu arada boyum 186.

• Beğen

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
@Hakan Yaş

Anladım hocam.Bende bunu dinleyerek 16"i denemek dahi istemedim.Direk 18" alacagım zaten.Bisiklet icin de cok arastırma yaptım ancak edirne'de salcano ve bianchi'den baska bisiklet markası pek fazla görmedigimden satıcıyla yüzyüze konusup uygun fiyat saglama sansım da pek yok.O yüzden performans bisikletten almayı düsünüyorum.İndirim yapar mı acaba varmı tanıyanız yardımcı olacak kimse?

Joyrider

C'mon, join the joyride, everybody
Tepki
201
İsim
ZEA
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
@Erdinç ALTINÇEKİÇ
Benim de karar öyle oldu erdinç hocam.En kısa zamanda sedona alıyorum.Mantıklı kaliteli salcano veya bianchi modellerine acık olsam da sedona'nın kötüsünün dahi yetecegini düsünmekteyim.

Ama birşey soracagım arkadaslar muhtemelen agırlıgı ne kadardır kullanan varmı sedona 701'i? Hic bir yerde yazmıyor da...

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
Muhtemelen 13,5 kg. civarıdır kardeşim. Bu arada kulağına küpe olsun. Amerika'da kadro eğitimi almış bir abimiz "siz siz olun 14 kg. üzerindeki dağ bisikletine sakın ola ki para vermeyin" demişti.

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
@Önder AŞIK
Çabuk cevabınız icin tesekkürler hocam :)
O zaman alınabilecek bir bisiklet degilmi?

Acıkcası kararsız kalmamın en büyük sebebi bir agırlık kısmıydı bir de nakit peşin alabilecegim tek markanın salcano olmasından dolayı acaba iyi bir salcano mu sedona mı kararsızlıgı vardı hep.İlanlara baktıkca ürün inceledikce yorum okudukca gittikce de artıyor.Aslında en son karar verdikten belli bir doygunluga ulastıktan sonra bir daha ugrasmadan almak gerekiyor onu keşfettim :) Bir de çıktıkca cıkıldıgını aslında yolun basında olundugunu ve gercekten hobide alısveriste hep en iyisini almak istegini :)

konuyu dagıtmadan şunu da sorayım hocam.Birçok arkadasım sedona'nın ölüsü yeter dedigi icin bircok bisiklete bakmadım.Ancak fiyatlarındaki makulluk ve burada yüzyüze satıcılarının oldugundan anlasabilme imkanım beni salcano'ya itse de sedona dan da kopmak istemiyorum.Şu anda ise Salcano Astro 241 SV modeliyle sedona 701'i kıyaslamaktayım.

Ancak söylediginiz üzere sedona 701'in agırlıgı da oysa daha yukarısına cıkmama gerek yok gibi geliyor.Size soracagım son olarak bu iki ürünün ayrımı.Şimdiden teşekkürler arkadaslar kusura bakmayın sorularım cok yeni oldugum icin herseye ulasmak erişmek zor oluyor fikirlerinize ihtiyac duymaktayım simdiden sagolun :)
buyrun son seceneklerim.

(link)

(link)

(link)

• Beğen
Tepkiler: Ƥinokyo

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
Bu işin sonu yok. Ne kadar araştırırsan o kadar karışacaktır kafan. Ne alırsan al akln hep diğerlerinde kalacaktır. Bence ilk etapta bütçeni belirle o bütçe ile alabileceğin en iyi bisikleti araştır.
Salcano'yu hiç bilmiyorum bilen arkadaşlara sormak gerek ama işin ehli arkadaşlar harbiden bisiklete binmek istiyorsan Sedona Borla'nın altına düşme derler. 701 de zaten Borla'nın bir üstü.
Çıkabiliyorsan eğer ben 701 yerine 711 derim.

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
@Önder AŞIK
Geç de olsa sonunun olmadıgını ve bisiklet elime gecinceye kadar kıyaslama vs. yapacagımı farkettim.711 cıkılabilecek bir seviye degil ne yazık ki benim icin.Forumdan da okudugum kadarıyla ekleme ve yükseltme yapılabilecek güzel bir başlangıc bisikleti denilmiş ancak benim bütcem max 500'ü görebiliyor.Bütcem belli hocam.Zaten bütcem dahilinde olan ürünlerle ilgilenip onları buraya koyuyorum.Mesajınız icin teşekkür ederim.

• Beğen

Ƥinokyo

Forum Demirbaşı
Tepki
596
İsim
Önder
Bisiklet
Trek
@Veysel Yılmaz

Zorlama bence o zaman kendini. Borla bile işini görür. 1 sene - 2 sene pestilini çıkar makinenin. Baktın yetmiyor o zamanki duruma göre daha üst seviye bir bisiklet bakarsın.

• Beğen

Veysel Yılmaz

Aktif Üye
Tepki
65
@Önder AŞIK

Doğru diyorsunuz.Yani sedona 701 en mantıklı karar.Gerçi yanlıs bilmiyorsam düzeltin 701 modeli Borlanın altında.Yani ilk modeli.Borla bununla 711 arasında sanırım.Olsun bu bana hayli hayli yeter.Tesekkür ederim simdiden.

• Beğen