Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 701 Alıcam ama sorularım var

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında kanaat bektas tarafından paylaşıldı.

1. kanaat bektas

kanaat bektas Üye

Seviye:
    Yapılan yorumlar-internette yaptığım kısa araştırmalar sonucunda Sedona 701 Almaya karar verdim.

http://www.sedona.com.tr/tr/BisikletDetay.aspx?ID=46

Kron XC 250 ile hep karşılaştırılmış. ama bana sedona 701 daha uygun geldi.

Sorularım:

Sedona 701 iyimidir?. 60-70 Kilo birisini rahatça taşırmı? .

Bu bisiklet beni günde 2-3 saat sürmeyle 1 seneden fazla idare edermi?

Aliminyum kadro olduğu için bisikletten düşersem kırılma-çatlama meydana gelirmi?
    Eğer olurda kadrosu aliminyum olduğu için kırılırsa ücretsiz olarak değiştirirlermi?

Bulunduğum ilçede bunun bayisi yok internetten sipariş edicem. O montaj için gerekli olan anahtalar bende yok. İlçemde bulunan bisikletçilere montajı yaptırabilirmiyim?. Eğer ileride üründe sorun çıkarsa- viteslleri gevşerse- frenlerde sorun çıkarsa başka bisikletçiye yaptırdığımda garantisi gidermi?

Bunun kadrosu ömür boyu garantilimi?

İnternetten sipariş için hangi siteden alışveriş yapmalıyım?. Eğer izmirde güvenilir internet sitesi olan bisiklet satıcısı bayii tavsiyeniz varmı?

--------

başınızı çok ağrıttım. Minnettarım şimdiden.. Yani bu bisiklet iyimidir? almalımıyım. Bütçem en fazla 450 olabilir. :D Bu bisikleti sevdim bayağı görünüş olarak

2. Veysel Yılmaz

Veysel Yılmaz Aktif Üye

Seviye:
    Güzel bir dag bisiklet serisine giris icin alınabilecek bisikletlerden birisi.Acıkcası hala dahil borla'yla 701 arasında gidip geliyorum ben su an borla düşünüyor olmama ragmen :)

sorularının bir kısmına cevap vereyim.Bisikleti mümkünse deneyerek binerek al hem kadro boyu konusunda sıkıntı cekmezsin hem belki indirim imkanın olur.Eger internetten alırsan montaj icin gerekli parcalar yoksa dahi bisikletciler 15 dk'da vites fren ayarı dahil hazırlayıp veriyorlar.

Bildigim kadarıyla sedona'da ömür boyu kadro garantisi yok.Kron da mevcut ama xc250 ömür boyu kadro garantili mi bilmiyorum.Yani o seri de kadro boyu garantisi varmı bilmiyorum ancak ikisini de alırsan al rahat edecegine eminim.

Boyuna uygun kadro alırsan yüzde yüz eminim iki bisiklet de seni baya baya taşır.Kilondan dolayı sıkıntın olmasın.İcin rahat etsin istiyorsan bir de bisikleti görerek al.Bugün borlayı da 701'i de gördüm.Görünüş olarak da saglam bisikletler.

Hangisi sana güzel geliyorsa renk olarak da olsa hani uyumlu olanı sec :) Güzel secim baslangıc icin en azından yolda bırakmayacak bisikletler.Şimdiden hayırlı olsun.Diger soruları da arkadaslar cevaplandırır muhtemelen :)

kanaat bektas bunu beğendi.
  3. kanaat bektas

kanaat bektas Üye

Seviye:
    hocam yanıtınız için teşekkür ederim :)

4. Umut Karataş

Umut Karataş Üye

Seviye:
    Ben de bisiklet almadan önce 701 i incelemiştim. Açıkcası çok olumlu yorumlar duymadım, hem de bisikletçilerden. Israrla bana 701 alacağına Borla al demişlerdi. Siz de isterseniz bisikletçilerden de bir görüş alın.

kanaat bektas bunu beğendi.
  5. kanaat bektas

kanaat bektas Üye

Seviye:
    internetten sipariş verme ihtimalim yüksek. bütçem en fazla buna yetebilir.