Sedona 650B ucuzluğunun sebebi?

Tepki
3
Bisiklet
Salcano
Öncelikle herkese çok selamlar, yaklaşık 20 gündür foruma üyeyim ve sürekli okuyorum ve bisiklet dünyasını naçizane tanımaya çalışıyorum. Sürekli bir araştırmalar halindeyim.
araştırırken şöyle bir bisiklet ve fiyata denk geldim;

Sedona 650B 27,5" : 850 dolar (link)

Aynı zamanda hemen hemen aynı aksama sahip

sedona 759 29" : 975 dolar (link)

Sedona 650B almaya yakın duruyorum şimdilik, önerileriniz nedir?

Scudo

Deniz Caz

Daimi Üye
Tepki
63
Bisiklet
Salcano
759 kesinlikle daha üst parçaları var ondan ve 29 bisikletin parçaları daha pahalı sedona 759 aynakol 30 vites maşa birçok özellikle üstün o nedenle fiyatı daha pahalı

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
29" için çoğu firma bir talep patlaması bekliyordu ama bu durum gerçekleşmedi. Tabii ki ilgi var ama beklenen düzeyde gerçekleşmedi. Bu neden 27,5" ile ara yolu bulup talebi artırmaya çalışacaklar. Siz ruhunuz,bedeniniz ve bütçeniz hangisinden huzur bulacaksa onu alın derim. Saygılar.

Tepki
2
Bisiklet
Merida
Kesinlikle 759 daha üst diyemeyiz! Bazı parçalar büyüklükten dolayı pahalı. Bu üst sınıf olduğu anlamına gelmiyor.
vites 650b nin 27 - 759 un 30. Eğer buna takılıyorsan, şuna ne dersin; black code 20 vites??
komponentler denk.

Benim yorumum şu; 27,5 lastik piyasada hiç yok. Yurdışı sitelerinde bile çok az. Biraz düz bir desen aradım, bulamadım mesela. Yeni çıktı bu boy. Tutup tutmayacağı belli değil. Yaygınlaşsın diye çıkış fiyatını düşük tuttuklarını düşünüyorum. Hatta 27,5 rakamını iyice öne çıkarmak için her tarafına yazmışlar. göz aşinalığı olsun diye. Alanlar için risk tabi. eğer beklenen olmazsa, Yaygınlaşmazsa lastik bulmak sorun olacak.

Bende bisikletimi değiştiriyorum. 650b almaya karar verdim. şuan en uygun fiyat verecek yer araştırıyorum.

Bu arada 650b nin 13 kilo olduğunu öğrendim. Muhtemelen 26" olsaydı 12 kilo olurdu. 759 un ağırlığına bakmadım ama aynı hesapla 14 kilo olabilir. Çünkü lastik, jant, amortisör boyu gibi şeyler fazla ve ağırlık yapıyor.