Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 650 2014 model

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Aytuğ Ş. tarafından paylaşıldı.

?

Sedona 650 2014 için 1590 $ uygun mudur?

1. Uygun

13,7%
  2. Uygun ama daha uygun alternatifleri var

21,9%
  3. Uygun değil

64,4%
  1. Aytuğ Ş.

Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    http://www.sedonabisiklet.com/sedona_bisiklet-650.html Arkadaşlar düşüncelerinizi öğrenebilir miyim? BU fiyata değer mi ?

Yeni alüminyum gövdeli yol bisikleti modeli 2014’te çok satacağa benziyor. Eğimli üst borusu ile etkili bir görünüme sahip. Karbon maşalı, Sram Apex fren ve vites sistemli, Race Face gidon, gidon boğazı ve sele borusuyla yol bisikletine yeni başlayacaklar için iyi bir alternatif olacak. Perakende satış fiyatı: 1590$

2. Engin YAĞIZ

Engin YAĞIZ Kıdemli Üye

Adı:
    Engin YAĞIZ
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Mevcut dolar kuru ile 3200 tl yapıyor, dolar düşmezse biraz pahalı gibi..

3. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    güzel bir bisiklete benziyor aslında sedona nın 2014 modellerini incelediğimde en çok gözüme çarpan modellerden biri bu olmuştu ama fiyatı bana çokta cüzi gelmedi. biraz daha uygun fiyatlı olabilirdi kanaatindeyim.

ufuk şimşek bunu beğendi.
  4. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    SRAM Apex'in neredeyse Shimano 105 ayarında olduğu düşünülürse fena değil ama işte geçen seneki fiyatlara bakıyorsunuz, Salcano XRS030 Apex 2000-2200 liralara satılmış. Bu bisikletten bir eksiği de yok, taş gibi alet. Ne oluyor da bu seviyedeki bisikletler 3000 liradan fazla ediyorlar, anlamak güç. Kimse Salcano ile Sedona farklı demesin, atla deve değiller.

Gerçi daha Salcano da 2014 kılıcını çekmiş değil, bakalım o nasıl bindirecek fiyatlara.

Alicem, enes savaş, Mert C. ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  5. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    evet sram apex i 105 seviyesi düşünürsek mosso 722 105 modeli 2400 tl civarıydı fiyatı hatta forumda 2000 liraya alan arkadaşlarda vardı. ki mosso da yabana atılacak bir firma değil 105 set li modeli gayet tutulan ve sevilen bir model olmuştu. bu sene gerçekten fiyatlar yüksek gibi. salcano nun da çok uygun fiyatlar vereceğini zannetmiyorum şahsen ama bekleyip göreceğiz.

ufuk şimşek ve ProfessionaL bunu beğendi.
  6. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bu örnek de güzel evet, jantları eksik 722 105 modelinin. Hoş, 250-300 liraya tamamlanıyor o da giriş seviyesindeki modellerle. Yani işte fiyatlar ortada. Canyon'un sitesinden Ultegra 6800 setli, 7,9 kiloluk modeli getirsek vergisiyle 4000 anca ediyor. İnsan niyeti bozacak gibi oluyor bazen.

ProfessionaL bunu beğendi.
  7. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    evet maalesef ki ülkemizde bisiklet sporu çok pahalı ve en az saygının gösterildiği spor. bu şartllar altında bir sporcu nasıl yetişsin ki. biz vergisiyle beraber ultegra 6800 set li bisikleti 4000 tl ye getirebiliyoruz adamlar orada vergide ödemiyorlar ne hoş. sedona burda 3000 tl ye 650 satıyor apex set li. burda amaç sedonayıda kötülemek değil aslında. sedona kendisi ne üretebiliyor ki. kadroyu dışardan al teker setini dışardan al grup seti al. üzerine güzelde bi kar marjı koy montajla sat. sedona salcano yerli firma diyoruzda neyimiz yerli ki. şahsi görüşümdür türkiyede bisiklet malzemeleri üretip kendi ürünümüzü satamadıkça bu fiyat sıkıntılarını çekeceğiz.

8. Aytuğ Ş.

Aytuğ Ş. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Herkesin sikayet ettiği ortak yer. Destek yok. Beklenti cok. Sedonanin bir Türk firması olarak kendi parcalarını uretecek yatırıma sahip olması taraftariyim. Yeni nesil bisikletlerle birlikte büyüdü ve bu nesille birlikte birçok şeyin değişeceğini düşünüyorum. Daha iki yil öncesine kadar kimse bisikletle kizilayda gorunmezken artik görünür oldu. Umarim bundan sonra bir şeyleri degistirmek icin bazi adimlar atılır. yorumlariniz icin teşekkür ederim. Sedona alirsam bir gun fiyatinin uygunluğundan cok dizaynina vereceğimi biliyorum. fiyat olarak da galiba ortak görüş biraz daha uygun olabilirdi.peki sizce alternatifi olan bir bisiklet var mi ? Bu fiyatlarda ?

Herkes emin fiyatlarin bizlere kitleneceginden :D Neden her zaman sedona bir adim onde tutuluyor ?

9. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bende en çok bu bisikleti bekliyorum ama fiyat konusunda hayal kırıklığı yaşadım, doğru salcano o modeli 2000 liraya bile veriyordu üstelik diğer bileşenler ritchey marka donanım aynı maşa karbon gövde alüminyum 1000 lira fiyat oynuyor buna göre sedona almak salaklık oluyor ama salcano görünüşü yapamıyor bugüne kadar hiç salcano rengine/tasarıma vayy işte budur bu sefer olmuş diyemedim bakalım 2014 ler nasıl olacak eğer 650 karşısına iddialı bir renk/tasarım ile çıkarsa salcano daha çok satar.

10. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    alüminyum kadro ve sram apexe (kendisi sram'ın en düşük sistemi olur) 1590 dolar vermek :)
    trek madone 2. el alınır çok rahat hemde

(TREK MADONE 3.1 2013 --> 2290$ liste fiyatı)

11. Çetin Güzel

Çetin Güzel Kıdemli Üye

Seviye:
    Sram'ın alt modeli olabilir diğer serileriyle arasındaki fark ağırlık ve kullanılan malzeme öyle birşeyde var. Yanlış hatırlamıyorsam kendileri 1.1 geçiş veriyordu.

Salcano şekilli bir ürün çıkartmazsa, bende sırf görünüş itibariyle sedonayı tercih edeceğim. Çünkü sedona ve salcano arasında jant ve teker dışında bir fark göremeyeceğiz.

12. Serkan Mıstınoğlu

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    yol bisikletine 3 bin lira veriyosam hiç olmazsa kadro karbon olsun isterim hepsi bu :)

13. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Trek Türkiye'de dolar ile satış yapmıyor Amerika ya da Kanada sitesine bakmış olmalısınız.
    2014 Trek Madone 3.1 2290 Euro (6280 TL) Kadro/Maşa karbon, donanım Tiagra/105

3.000 liraya karbon kadrolu yol bisikleti görmedim, 4.5-5 ten başlıyor bildiğim.

Berke bunu beğendi.
  14. Serkan Mıstınoğlu

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    :eek: evet şimdi farkettim euro

var, fakat türkiyede değil :)

15. Çetin Güzel

Çetin Güzel Kıdemli Üye

Seviye:
    Benim ilk bisikletim olacak, onun için karbon mu aleminyum benim için önemli değil. Ben bu yol şartlarından dolayı aleminyum tercihim olacak. Ekipman cart curt 9 kg olur; şuan kullandığım bisiklet 15kg ekipman hariç. İlerde carbon olur mu? O belli olmaz:)

16. ahmetcan44

ahmetcan44 Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    İkinci elde 3750 liraya mı ne, Cannondale Synapse Apex satan bir arkadaş vardı, üstelik jant ve lastikleri daha iyileriyle yenilemişti. Sıfırından farksız. Hani bu tip fırsatlar varken 3000 küsür liralar bu modellere komik kaçıyor. Tabi illa sıfır olsun diye direteceklerin başka seçenekleri de yok.

17. Serkan Mıstınoğlu

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    benim anlayamadığım nokta 1500 liralık yol bisikletleriyle bu 3binlik sedona arasındaki fark ne. kadro geometrisi? :eek:

18. Çetin Güzel

Çetin Güzel Kıdemli Üye

Seviye:
    Kadrolar aleminyum ama ağırlık farkı var ve üstündeki bütün sistemler

19. Murat B.

Murat B. Forum Trolü

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Güzel görünüyor ama Cannondale ve Specialized gibi markaların Tiagra grupsetli modelleri ile neredeyse aynı fiyatta. Ben tercih etmezdim şahsen...

Berke bunu beğendi.
  20. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Aynı fikirdeyim ;)

Berke bunu beğendi.