Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

sedona 611 ile ilgili görüş

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında turky tarafından paylaşıldı.

1. turky

turky Aktif Üye

Seviye:
    bfatih bunu beğendi.
  2. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    Daha tecrübeli arkadaşlar daha faydalı yorum yapacaktır ama benim görüşüm tiagra donanımlı , carbon maşalı bir yol bisikleti için 1.200$ 'lık fiyat gayet iyi. 0 yol bisikleti alacak olsam kesinlikle bu modeli alırdım hem makul fiyatlı , hemde sürekli gelişmeye çalışan bir türk firması.

Ancak ona yakın bir fiyata 2009 Corratec Dolomiti var.Oda tiagra donanımlı, ağırlığı 8.7 kg.Maşası karbon değil aliminyum.Eğer sedonanın ağırlığı 8.7 kg'nin altındaysa onun yerine bu model düşünülebilir ;

http://www.deltabisiklet.com/new.aspx?_Args=ProductImage,2294,DeltaBisiklet,2075

bfatih bunu beğendi.
  3. bfatih

bfatih Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Benim Sedona 411'im var. Sanırım bu 611 de 411'in yeni versiyonu. Aralarındaki en önemli fark maşa olmuş. 411'in maşası da alumimyumdu.

Ben 411'den genel itibariyle çok memnunum ama ben çok fazla binmeyen amatör bir kullanıcıyım. Dolayısı ile bir yol bisikletinden ne beklenmeli tam bilmiyorum.

Sedona 411 ile en önemli şikayetim rublesinin 11-23 olması idi. Ankara'da 11-23 rubleli bir bisiklete binmek zor olabiliyor.

4. yusuf Orkun Tibet

yusuf Orkun Tibet Yeni Üye

Seviye:
    611'in geometrisi, kadronun ağırlığı gibi bilgiler mevcut mu? Ben bir türlü bulamadım, kadro ne kadar, maşa ne kadar bilen birileri söylese bari. Ayrıca ne zaman gelecek bu bisiklet?

5. folieadeux

folieadeux Yeni Üye

8 kilo civarındaydı sanıırm

6. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    sedona 321 ' in kadrosu 1400 gr civarıymış..611 en fazla 1400 - 1500 gr civarıdır..

7. Ali Hekimoğlu

Ali Hekimoğlu Bisikletkolik

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Kadro yeterince rijit mi ona bakmak lazım diğer şeyler okadar önemli değil.

8. Ongun Yücesan

Ongun Yücesan Aktif Üye

Seviye:
    Sırf carbon, en az 105 donanımlı olmasında büyük yarar olur, bayağı bir para veriliyor, ancak az biraz daha maliyete razı olup, bir üst modellere uzanmak gerekebilir...
    Gene de, bisikletin doğru yolda ilerlediğini söyleyebilirim... Titreşim absorbasyonu önemli ancak denemeden bilmek mümkün değil... Bir üst modelini rahatlıkla çıkarabilirler..

Ali Hekimoğlu bunu beğendi.
  9. Hasan ERKAN

Hasan ERKAN Yeni Üye

Seviye:
    Özellikle üst borusu ile bu yılın en özel kadrolarından birine sahip. Tamamiyle Shimano Tiagra ekipmana sahip. 6069 alüminyum kadroya sahip olan 611'in kadrosu ise Carbon Fiber.

Sitedeki açıklamaya biraz dikkat etselermiş keşke yayıma koymadan önce.

10. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Geometrisi iyi olmuş.Sürüş özellikleri de iyi ise;yani çeki borusu rijit pedal bastığında atılgan ve titreşim konforu da iyi ise alınabilir.Fiyat olarak makul duruyor.Bir sıkıntısı lastikler.Schwalbe Lugano'ya hiç güvenmem ben.Güvenilir bir yol tutuşu yok.Bisikleti kullanmadığım için yorum yapamayacağım ama kullanan arkadaşlar daha iyi yorumda bulunabilir.

Ali Hekimoğlu bunu beğendi.
  11. şükrü sarıkoç

şükrü sarıkoç Yeni Üye

Seviye:
    yeni bir bisiklet sedona bu konuya daha yeni yöneliyor deneyim için daha zaman var sonra tercih söz konusu olabilir