Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 610 Yol Bisikleti

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında murat uludağ tarafından paylaşıldı.

1. murat uludağ

murat uludağ Aktif Üye

Adı:
    Murat ULUDAĞ
    Seviye:
    Selamlar.

En son 1 yıl kadar önce Focus Whistler marka bisikletimi sattıktan sonra birdaha bisiklet almamıştım. Gerek işlerden gerekse üşengeçlikten üstüne düşememiştim. Pazartesi günü Sedona 610 53 kadro boylu 2014 model olan bu bisikletimi aldım. Güzel kasası olan hiç ellenmeden kurcalanmadan binilip keyif alınacak bir bisiklet olmuş

601 deki kasaya benzesede 610 biraz daha dolgun kadroya sahip Sora yerine Claris donanım kullanılmış. Kadronun mat olması yine ayrı bir incelik ha deyince cizilmesi kolay değil. Pedaller Wellgo ben değiştirmeyi düşünmüyorum cünki spor ayakkabıyla kullana bilmem gerekiyor ve turdan ziyade iş ev ve günlük şehir ici kullanımında iyi oluyor.

Seleyi değiştirmeyi düşünüyorum cünki bu sele 60 kilogramlık bir adamı bile dayamaz. Ve bisikleti aldıgımız zaman sıfır alıyorsak ayarlamalar yapılırken basında bekleyelim selenin altında ince bir ayar yeri var geri al ileri al tarzında eger cok önde yada cok arkada olursa selenin eğilmesi bir okadar kolay

Bu bisikletten önce Carraro Cr Rc 032 vardı zaten o bisiklet yüzünden biraz sayfada tanınmış oldum :) acık acık satmak icin aldıgımı yazmıstım sebebi ise karbon oldugunu sonradan öğrendiğim ön maşasıydı. Neden karbon diye sattın derseniz bulundugum yer kışın bile 20'' derece sıcaklıkta ki şimdi 40 tan aşagı düşmüyor ve karbon gercekten kendini salıyor bunu cok iyi görüyorum...

Bukadar uzun acıklama yapmamdaki sebeb siz değerli dostlarıma abilerime kardeşlerime şu güzel ortamda destek ve yardımcı olabilmemden öte bişey değildir. Sadece bilgilendirme amaclı yazılan bir yazıdır nacizane fikirlerimdir öte yandan sormak istedikleriniz olursa bilgim kadar yardımcı olurum... iyi forumlar...

2. Furkan Söyler

Furkan Söyler Yeni Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Iyi günler kullanmaya yeni başlamışsınız ama Claris vites sisteminden memnun musunuz ? Birde 610 un ağırlığı ile ilgili bilgi bulamadım sizin tartma fırsatınız oldu mu ?

3. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hayırlı olsun başlangıç için ideal bir bisiklet almışsınız renkleri güzel. :)

Ben 10.5 civarı olduğunu tahmin ediyorum.

4. murat uludağ

murat uludağ Aktif Üye

Adı:
    Murat ULUDAĞ
    Seviye:
    Claris Soradan alt sınıf oldugunu biliyorum fakat ikisinin arasında fark hissettiniz miderseniz gercekten imkansız ahım sahım bi fark yok kullandıgım kadarıyla.

Berke Kazankaya'nın dediği gibi 10.5 falandır heralde tartma fırsatım olmadı.

5. murat uludağ

murat uludağ Aktif Üye

Adı:
    Murat ULUDAĞ
    Seviye:
    Bir kaç tur boyunca 10 kere lastik patladı. Kontrolleri yapılmıs bir bisikletin nasıl olurda jant bandı cekilmez anlamıs değilim şimdi içlastikleri cst sıfır 2 tane taktım ön arka jant band olarakda 3m beyaz mat band onun üzerine 3m kumaş band uyguladım bakalım böylesi nasıl olacak.

6. murat uludağ

murat uludağ Aktif Üye

Adı:
    Murat ULUDAĞ
    Seviye:
    Gerek duyduğum tüm parçaları taktım en yakın zamanda çekimini yapıp atacağım.

7. enzo

enzo Kıdemli Üye

Adı:
    Enes Çatal
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Kazasız belasız kullan usta, giriş seviyesinde güzel bir bisiklet...

8. Oğuzhan Y.

Oğuzhan Y. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    İyi günlerde kullanın.

Lastiğin o kadar çok patlaması normal değil. Her patlaktan son lastiğin içini iyi kontrol edin.

9. enzo

enzo Kıdemli Üye

Adı:
    Enes Çatal
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Çok adi, berbat bir cst lastikle geliyor fabrikadan, jand boşluklarından balon yapıyor bu iç lastik de, aynısı benim de başıma gelmişti...

10. murat uludağ

murat uludağ Aktif Üye

Adı:
    Murat ULUDAĞ
    Seviye:
    Cst lastik vardı defalarca patladı ic lastiği değiştirdim şuanda gayet güzel.

Dediğiniz gibi cok fazla balon yapıyordu cok hafif sekmelerde bile acayip zedeleniyordu şimdi iyi gayet güzel Teşekkür ederim iyi dilekleriniz icin