Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 610 Jant'ın İç Lastiği Patlatma Problemi

Konu, 'Sedona' kısmında Sabri YILDIRIM tarafından paylaşıldı.

1. Sabri YILDIRIM

Sabri YILDIRIM https://www.instagram.com/tarz.tisort/

Adı:
    Sabri YILDIRIM
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar benim başıma geldi, buradan bir arkadaşın başına geldi ve bir farklı arkadaşda aynı problem ile karşılaştığı için genel bir sıkıntı olabileceğini düşünerek burada belirtmek istedim.

Fabrika çıkışı bir sıkıntı söz konusu olabilir ama tabi %100 emin değilim her 610'da olur diyemem.

Bisikleti belli bir km (500km) kullandıktan sonra olması da ayrı bir mevzu çünkü. Lastik patladı ve ben bunu cam çivi gibi bir malzeme neden oldu herhalde diyerek, iç lastiğimi yama yaparak onarıp tekrar kullandım ama ilk sürüşte aynı problem tekrarladı ve iç lastik yine patladı. Bu patlama evimin sokağına geldiğimde olmuştu. Evde söktüm aradım taradım bulamadım patlatan bir madde. İç lastiği yeni bir iç lastik ile değiştirdim, hava bastım ve kenara koydum hiçbir problem görünmüyordu. Arka lastiğimi de değiştirip yamasız iç lastikler olsun (yama hava kaçırırsa yolda tekrar uğraşmak istemedim) dedim.

Tam arka lastik ile işim bitmişti ki, ön lastiği elime aldığımda havasının sıfır olduğunu gördüm. Kontrol ettiğimde iç lastikte iğne deliği gibi bir kaçak vardı. Bu arada iç lastiği takmadan önce kontrol etmiştim problem yoktu, dış lastiğimin iç yüzeyini ve jant içini de kontrol ettiğimde kesici bir madde bulunmuyordu. Yama yapıp tekrar taktım şişirdim ve 5dk sonra tekrar hava sıfır olunca problemin janttan kaynaklandığını tespit ederek Sedona'yı aradım.

Beklemediğim şekilde ilgilendiler ve jantları kendilerine göndermemi istediler. Gerekli kontroller neticesinde bana jant içine yapıştırılmak üzere 2 takım şerit, boşuna patlayan iç lastiklerim için 2 hediye iç lastik ile birlikte gönderdiler. Jant içine taktığım şerit neticesinde bu problem ortadan kalktı. Diğer arkadaşa da aynısı olunca oda Sedona ile görüştü ve aynı prosedür uygulandı.

Sedona 610 kullanıcılarının bilgisine :)

enqinHLC ve Güncemden bunu beğendi.
  2. Mehmet Cemre Kısa

Mehmet Cemre Kısa Kıdemli Üye

Seviye:
    Salcano olsa ne yapardı ? Hadi komplo teorileri kuralım.

3. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    normalde jantın iç yüzeyinde iç lastikle temasını önlemek amacıyla plastik bant olması gerekiyor ki sanırım sedona bunu atlamış.
    sedona gibi vizyon sahibi olduğunu iddia eden bir firmadan böyle basit bir hata görmek biraz şaşırtıcı oldu. ama çözmüş olmaları olumlu tabii.
    bir tanıdığım bisiklet aldığında önce lastiğini söker bu bantın mevcut olup olmadığına bakarım.

önce dikenli yerlerde niye geziyorsunuz derdi, sonra şiddetle kınardı. üzerine bir de "ölü taklidi yapayım da gitsin" mantığı güderdi. ah salcano ah. milletin çok başını yaktı.

4. Güncemden

Güncemden Zamane Gezginlerinin Güncesinden...

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    @Sabri YILDIRIM böyle birşeyi atlamaları çok garip ama müşteri memnuniyeti bu olsa gerek:)

5. Sabri YILDIRIM

Adı:
    Sabri YILDIRIM
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben tam diyordum ki Türk malına para verdik yine ağzımız yanacak ama böyle olmadı sağolsunlar :)

@Kuzey Ege Şöyle bir durum var, kantın iç yüzeyince bant vardı ama plastik bir banttı ve çok ince idi. Galiba bu istenen performansı veremedi ondan dolayı bezimsi bir ek bant gönderdiler.

6. Kuzey Ege

Kuzey Ege Single Speed

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    @Sabri YILDIRIM eczaneden flaster aliyor ve iki kat yapistiriyorum. Gayet guvenli. Sorun yasamadim.

7. Sabri YILDIRIM

Adı:
    Sabri YILDIRIM
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    @Kuzey Ege Şimdilik ben de yaşamadım ama tekrar sıkıntı olur ise deneyeceğim :)