Sedona 420 Hakkında?

sonyaz

Daimi Üye
Tepki
408
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kubilay katmerci

giant seek 3'de arka kaset dişli 8 li galiba, donanım olarak sedona ağır basıyor

• Beğen
Tepkiler: Üye Adı
Scudo

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
@kubilay katmerci daha geçen ay adanadan bir arkadaş 1750ye aldı. Duymasın çok üzülür valla (giant seek 3 / sizin yerinizde olsam Giant alırdım)

• Beğen
Tepkiler: sonyaz

Jacobox

Üye
Tepki
56
İsim
Oğuz
Bisiklet
Kron
Sedona ekipman olarak üst seviyede.ben olsam kesinlik ile sedona alırdım.giant renk olarak çok hoş...

dichter13

Üye
Tepki
9
hocam 2015te gidon, sele borusu, boğaz raceface marka ancak 2016da sedona marka yağnii "kırpılmış"

@Jacobox kesinlikle giant alırdım

• Beğen
Tepki
28
Bisiklet
Sedona
3 hafta oldu alalı :) aksesuar olarak bakarsanız daha uygunu yok :)
Son derece keyifli bisiklet kron xc500 den sonra çok iyi geldi açık konuşmak gerekirse :)
Fiyat olarak yerine göre 50 60 tl fark eder ama bence kuruşuna kadar o parayı hak ediyor.

• Beğen

sonyaz

Daimi Üye
Tepki
408
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@kubilay katmerci

bugün Bisikleti aldım. katlanır bisikletten vazgeçemedim. :)

P_20160911_163254.jpg

• Beğen
Tepkiler: kubilay katmerci

chanik chang

Aktif Üye
Tepki
252
İsim
emre
Bisiklet
Sedona
Sedona 420 bisikletimi bugün teslim aldım. Bahçelievler nihat bisikletten sefaköy'e kadar ilk deneme sürüşümü de yapmış oldum. Herşey güzel harika fakat sürüşün 5.km'si civarında ön tekerlekten uğultu ötme gibi bir ses gelmeye başladı. Aklıma ilk olarak fren kaliperinin diske sürtmüş olabileceği geldi, ön freni sıktım 2 kez düzelir gibi oldu ama sonra tekrar olmaya başlayınca kenara çektim kontrol etmek için. Elimle ön tekerleği normal yönde çevirince oluyor fakat ters yönde çevirince ses yok. Biraz daha devam ettim bu kez sesle birlikte kadroda hafif bir titreşim de gelmeye başladı tekrar kenara çektim. Sonra tekerleğin çatalı tam ortalamadigi dikkatimi çekti, bir tarafa daha yakın duruyordu. Kilidi açıp tekerleği gevsettim ve ortalama çalışıp tekrar kilitledim ses kesildi ama şuan tekrar sürmek için tereddütlüyüm biraz. Yarın pazar olduğu için biraz dolaşmaya çıkacaktım ama iptal edip pazertesi ya da sali günü ilk fırsatta nihat bisiklete götürmeyi düşünüyorum, bir sorun olursa getir hemen demislerdi. Bu sesin neden kaynaklı olabileceği yönünde bir fikri olan var mı acaba?

Tepki
4
İsim
Ömer Furkan
Bisiklet
Sedona
@chanik chang Bence bisikletçiye götürmenize gerek yok pazar günü planınızı iptal etmeyin. Tekeri çıkarıp geri taktığım zamanlarda bunu yaşıyorum sizin de bundan kaynaklanıyodur. Zaten düzeldiğini söylemişsiniz sıkıntı yoktur yani.

• Beğen
Tepkiler: chanik chang

chanik chang

Aktif Üye
Tepki
252
İsim
emre
Bisiklet
Sedona
İlk 100 km'yi devirdim. Kondisyon yükseldikçe ve bisikletin mekaniğine hakim oldukça daha çok keyif vermeye başladı. Yaşadığım sağlık sorunlari nedeni ile ilk 1 ayda pek fazla sürüş yapamadım ama bundan sonra hem sürüş sıklığını hemde kilometreleri arttırmaya başlayacağım. Şimdilik bu bisikleti tercih ettiğim için memnunum. Fiyat performans bir alet bence.