İnceleme Sedona 410

berkuai

Üye
Tepki
8
İsim
Berkay
Bisiklet
Sedona
Kayseri'de sedona 410 Ü olan arkadaş var mı ? Geçen 29 ekimde görmüştümde

Scudo

Hastateker

Forum Bağımlısı
Tepki
772
İsim
Osman Özgün Yıldız
Bisiklet
Trek
Yeni kasa 410 hakkında bilgi sahibi olan var mı arkadaşlar? 2017 model

Hasan Ç.

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Hasan
Bisiklet
Merida
@berkuai Özelden mesaj atabilirsin

Değerli dostlar 410'a gidon yükseltici takan var mı ? Varsa resim ve bilgi alabilirsem sevinirim.

• Beğen
Tepkiler: berkuai

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@h.kozan Ben "Aslı Bisiklet" ürünlerinden bile imtina edeceğim. Adamlar sürekli anlamaz rolündeler..ama parayı isterken öyle değilller.

Alex1024

Üye
Tepki
2
Sedona ya göbek dinamosu takılabilir mi? yada sedona nin 410a benzer sabit maşalı dinamolu bisikleti var mıdır?

Hasan Ç.

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Hasan
Bisiklet
Merida
Arkadaşlar 2016 410'un maşa tutma çapı kaç biliyor musunuz ? Gidon boğazı değişikliğine gideceğim o yüzden soruyorum.

Hasan Ç.

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Hasan
Bisiklet
Merida
@Yuppata İşte 25.4 e cevirebilirim. O yüzden soruyorm

@Yuppata (link)

(link)

Bizim bisikletlerin maşa taç borusu çapı 28.6 mm imiş. Doğru muyum?

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
@Hasan Ç. Şöyle söyleyeyim şuan üretimi yapılan bisikletlerin %99'unun şaft borularının ölçüsü birdir, değişmez. Sedonaya taktığın boğazı gidip canyon veya santa cruz a da takabilirsiniz. O kısmın ölçüsünü bilen nadirdir bende bilmiyorum gerek yoktur çünkü. İşiniz olmaz o kısım ile. Papatya ile ilgili bir sorun varsa o konu farklı.
Eğer gidonu yerleştireceğiniz yerin yani Boğaz ile gidonun birleştiği yerin ölçüsünü soruyorsanız 31,8 dir. 3 çeşit ölçü var o kısımda; 25,4 - 31,8 - 35,0. Sedonaların geneli 31,8 dir. İstediğiniz boğazı istediğiniz bisiklete takabilirsiniz. Yalnız gidon da değişmek zorundasınız mecburen.
Umarım yardımcı olabilmişimdir.

dukemmukem

Üye
Tepki
1
İsim
ugur
Bisiklet
Sedona
@Hasan Ç.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161113/96a86da966a627002fb3ee93c86b4663.pnghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20161113/b733f2b24a35c54f498980ae2988f7e9.pnghttp://uploads.tapatalk-cdn.com/20161113/b20d38570433e9bd5a93724c3814454c.jpg

Hem yükseltici hem de açılı gidon boğazı almıştım. İkisine 100 lira vermiştim. İkisini de beraber taktım. Sürüş pozisyonun dikleşiyor. Ama orjinal selesi dik oturuşta daha da rahatsız edici oluyor haliyle.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Hasan Ç.

Hasan Ç.

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Hasan
Bisiklet
Merida
@dukemmukem Doğru söylüyorsunuz hesaba katmadım seleyi. Ne yapmaya calışsam engel çıkartıyor yanlış seçim yapmışım sanırım.

Son olarak yükselticinin marka modelini öğrenebilir miyim?

@Yuppata @h.kozan Lastik almayı planlıyorum. Bike komponentden lâstik ve lastik ölçüsü hakkında karar veremedim.

1. Hangi ölçü almayalım en fazla 1-2 günlük turlara çıkacağım. Genelde turlar köy yollarından oluyor. 700X ?

2.Continental touring plus - schwalbe marathon - lastik hamurunun fazla yumuşak olmasını istemiyorum. Hem zırhlı olsun hem de fazla hızımı kesmesin istiyorum.

Yorum yaparsanız sevinirim.

h.kozan

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
H.Kozan
Lastik

@Hasan Ç. 1.35 veya 1.40 lik lastik al tavsiyemdir. Çamurluk takacaksan ,1.40 lastikler bazı çamurluk modellerinde teker boşluğuna sığmada sorun çıkarabiliyormuş. @kuşlar gibi özgür (muzdaripti en son bu konudan) Marka olarak da Marathon Greenguard tavsiye ederim. Bende 28 lik olanları var. 110 psi basıyorum. Eski lastiklerle rampalarda inişlerden sonra hızım kesilirdi şimdi bir rampadan kazandığım yuvarlanma direncimle hiç pedal çevirmeden en az 200 metre daha fazla yol gidiyorum. Zırhlı yapısına rağmen akıcılığını koruyan bir lastik olması sebebiyle Marathon Greenguard tur lastiği seçilebilir.

Uygun fiyat olsun dersen Rubena'nın 5mm zırha sahip bir modeli var. Çok övüyorlar. Belki yuvarlanma dirençleri bir Schwalbe değildir ama işini fazlasıyla görebilir. Ben şahsen uzun turlar için 1.38 lik olanlarından bir çift alıp deneyeceğim. 28'lik lastik asfaltta çok tatlı ama bilmem vazgeçilebek miyim :)

Sele

Brooks marka sele almaya gücü yetmeyenlere de özellikle sele şikayeti olan arkadaşlar daha dikkatle okusun. Bu üründen ben de bugün yarın bir tane alıp deneyeceğim aynı zamanda. Tur için biçilmiş kaftan olduğu hususunda birçok kullanıcı tarafından denenerek onaylarını almış yıllar içinde. Forumda da selenin gerekli araştırmasını yaptım.

(link)

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Tepki
403
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
+Schwalbe Marathon Plus 38C yi Temmuzdan beri kullanan biri (tahmini 1000 km) olarak ufak bir inceleme yazayım . Yağmur performansını nedense beğenemedim. Düşük psi da bile lastik kayıyor . Sabunlu zeminde gider gibi hissediyorum. Geçen gün de düşmüştüm.
Lastik Temmuzdan beri jant delmesi dışında hiç patlamadı . Tavsiyelerinizi alabilirim :) iyi forumlar

• Beğen
Tepkiler: Hasan Ç.

Hasan Ç.

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Hasan
Bisiklet
Merida
@h.kozan Bende Marathon düşünüyordum zaten plus bana çok ağır kaçar. Dün grupta turlarken bir arkadaş kullandığını yumuşak hamurlu olduğu için hızı kestiğinden bahsetti. Continental touringin daha sert olduğunu vs. Söyledi o yüzden sorayım dedim.

@kuşlar gibi özgür Öğrendiğim iyi oldu. Continental de 700X37 var nasıl olur acaba.700X35 koyamamışlar touring serisine.

Şuan en mantıklısı schwalbe marathon greenguard gibi duruyor.