İnceleme Sedona 410

Scudo

h.kozan

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
H.Kozan
@Hasan Ç. Kaldirimda ne isim var?)) Orasi yayalara ait. Ben kaldırimda bisiklet asla kullanmam. 28 lik lastiklere 60 psi basinca aman aman konfor kaybi olmuyor sehir icinde. Tekerleğin omrunden yiyor yemesine bu dusuk basinc ama olsun. Her yıl yenileriz tekerlekleri farketmez. Asfalta uzun yola cikacagim zaman 100 psi'ye dönüyorum. Kapsamli bir turculuğa başlarsam 40'lik lastiğe geçeceğim ama ona da zamanım yok zaten. Param olsa ne fark edecek.:)

Hasan Ç.

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Hasan
Bisiklet
Merida
@h.kozan Kaldırım vs derken neyi kastetmek istediğimi anladığınızı düşünüyorum. Ben ya da siz kaldırımda gidiyorsunuz demedim. Kaldırım da gidilir de demedim. Ben yaşayacağınız sarsıntılara örnek için söyledim.

h.kozan

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
H.Kozan
@Hasan Ç. Ben bildiğimiz kaldırım olarak anladım. Bazı bölgelerde kaldırımlar geniş, bisikletçiler oralara yöneliyor, bisiklet yolu olmadığı için.

ahmetyavuz

Günümüzde uygarlaşmanın ölçütü bisiklete binmektir
Tepki
352
İsim
ahmet karakaya
Bisiklet
Giant
@Yuppata 8000 kmyi devirdin! Ön arka aktarıcı zincir ne durumda? Dişlilerde sorun var mı? Neler oldu?:)

Celiko29

Aktif Üye
Tepki
80
İsim
Orhan Çelik
Bisiklet
Mosso
Sele altındaki bagaj delikleri standart değil mi arkadaşlar küçük gözüküyor sanki

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
@ahmetyavuz abi selamlar 8000km deyiz ama ekstrem bişey olmadı şükür :)
3000kmde schwalbe marathon plus tour lastikleri takmıştım şuan 5000kmdir kullanıyorum ön arka değişmedim hiç 2bin daha böyle gider sonra ön arka değişirim büyük ihtimalle. 1 kere patladı o da ön tekerin havası inikti bayağı kemik girdi. Daha da hiç patlamadı yama setim çürüdü resmen :D
Arttırıcılarda problem yok çok şükür sadece ara ara kadro kulağı esnemiştir belki diye kontrol ediyorum.
Baradine siyah kırmızı modeli olan pabuçları 1800km de arkaya takmıştım hala değiştirmedim. Yarıya geldi.
Ön tarafı 1200kmde siyah kırmızı almıştım. 3750kmde 3renk olan kartuşları taktım hala kullanıyorum yarıdalar.
Saymadım ama ön arka göbeklerin bakımını 1500'de veya 2000'de bir yapıyorum. Zaten yapmazsanız kendisi sizi uyarır ama fena uyarır. Tekeri çevirince sürtme gibi bişey yapar anlayınki gresle beni diyor :)
Şuana kadar sadece bir kere janta akor yapıldı o da bagajda arkadaş beni taşıyordu ayakkabı janta girince küt bir adet nur topu gibi teli kırdım. Hamza abiye(esta bisiklet) gittim ufaktan tellere dokunayım dedim 3tel kırdım ellerim dert görmesin :) sonuç olarak akor işi böyle mecburiyeten oldu 4000lerdeydi yaptırdığım zaman.
Zinciri 1200kmde iken kardeşime verdim sağolsun 500metre gitmeden zinciri kırdı bakla ekletip devam ettim ve hiç kırılmadı.
Ruble 4800 e kadar hiç atlama yapmadı daş gibiydi maşallah yalnız zincir öyle durmuyordu eklem yerindeki halkalar göbek atıyordu resmen. Yedekte zincir rublem olduğundan vede bir yere giderken başım ağrımasın diye değiştireyim dedim. 11-34shimano acera ruble, KMC zincir ile yeniledim.
İki kere ön attırıcının teli koptu huy edindi kendine galiba. İlk 4500km de koptu bütün telleri yeniledim. Daha sonrasında da ön attırıcının teli yine koptu 7000de o değişti.
Elcikler neredeyse delinecekti 7200de de 30tlye iki taraftan vidalı elcik buldum iş görür vaziyette onu kullanıyorum yetiyor. Boynuzlu elcikler pek hoşuma gitmediğinden bizimkine benzer şekilde ama dönmeyeninden aldım.
Pedallar, gidon boğazı, gidon, park ayağını değiştirmedim olduğu gibi kullanıyorum.
Sormak istediğin(iz) bir soru varsa alabilirim abi :)

ahmetyavuz

Günümüzde uygarlaşmanın ölçütü bisiklete binmektir
Tepki
352
İsim
ahmet karakaya
Bisiklet
Giant
@Yuppata Allah razı olsun!:) Genel olarak sıkıntı olmadığını anladım. Bu soruyu sana özelden sorardım fakat bu değerli bilgilerden forumdaşlarımızda istifade etsin diyerek forumda sordum. Teşekkür ediyorum. Surly mizi alacak bütçemizi yapana kadar bisikletimiz işimizi fazlasıyla yapacak gibi duruyor.:)Selamlar!

• Beğen
Tepkiler: Yuppata

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
@ahmetyavuz bu kadroyu kırmak kolay değil baya sağlam gerçekten yapılacak en güzel şey eskittikçe parçaları yenilemek en sonunda kadro kırılınca da ki bu 2 seneden fazla sürer. Daha sonrasında da bütün parçaları yeni kadroya geçirmek olacaktır bu surly olur koga olur Vsf olur sorun olmaz. Ne demek abi iyi etmişsin buradan sorarak :)

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
@Yuppata
Ben 4 arkadaşa sedona 410 aldırdım yakında bu rakam 6-7'yi bulacak gibi.
Sizin tecrübeleriniz de bu bisikletin bu fiyat aralığında doğru bisiklet olduğunun kanıtı.
Bisikletle günde ortalama kaç km yapıyorsunuz.
Yani türkiye turu falan mı yapıyorsunuz bunu merak ettim de.

Hasan Ç.

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Hasan
Bisiklet
Merida
IMG_20161020_160211.jpg
Rengi fena olmamış. Üst kısmı trek fx gibi ince yapmışlar.

• Beğen
Tepkiler: h.kozan

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
O ne biçim maşa lağğnn

Aynakolu giriş seviyesi yapmışlar ayrıca arttırıcılarda değişmiş. Bi zahmet düşsün fiyat. 2015 f/p vede fiyat olarak en iyisiydi. Dolar fırlamayaydı eyiydi.

• Beğen
Tepkiler: ahmetyavuz

h.kozan

Forum Demirbaşı
Tepki
681
İsim
H.Kozan
2016 dan çok fazla ucuz olmaz bence. 2016 da dusuk kalite malzemeye ragmen 2015 modeline oranla, fiyat farkı koydular. Tutulan bir model olarak da ele alırsak fiyat yükselmesin de ucuzlaması orda kalsın diyebiliriz. 410 benzeri yurtdışı bisikletler 1700 -1800 arası.

@Yuppata Bana göre 2016 modeli 2015 kadar satmadı. Evvelki yıldaki satış rakamı peşindeler büyük ihtimal.

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
Bisiklete her baktığımda farklı birşeyle karşılaşıyorum. Park ayağı ortaya alınmış vede maşası hakkaten çok basit. Zamanın düz maşa 26" jant Peugeot bisikletlerindeki maşadan koymuşlar. 2016dan fiyatı uygun yaparlarsa bilinki baya malzemeden kısmışlar. Kullanan alan olur muhakkak birde onlardan dinlemek gerek tabi.

@h.kozan 2016 modeli, 2015 modelin yarısı kadar bile satmamıştır. 2017 de ne kadar satar muallak. Dolarla alışveriş yapınca olan yerli firmalara oldu. Bu yerli firmalar uyguna satmak zorunda eğer satmazsa piyasa iyice yükselecek öyle olunca da millet ithal markalardan almak isteyecek.