Sedona 410 Hareketli Maşa

kaydogdu

Aktif Üye
Tepki
332
İsim
Kenan Aydoğdu
Bisiklet
Carraro
Merhaba,
Bu aralar şu şehir bisikletleri için üretilmiş olan hareketli maşalardan bizim 410'lara taksak nasıl olur diye düşünmeye başladım. Geçenlerde mıcırı çok bir yolda 80 km kadar tur yapınca daha çok düşünmeye başladım :) Aşağıdaki maşalar acaba uygun olur mu? Nasıl olur? Fikriniz nedir?

(link) (Özellikle bu çok kafama takılıyor, sanki olabilir gibi geliyor)

(link)

Scudo

Cem Tunç

@bike33travel
Tepki
381
İsim
Cem Tunç
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Triathlon
@kaydogdu hocam, bende de sedona 345 amörtisörlü maşa var, ben de sabit maşa istiyorum, ya da sizin linkini verdikleriniz de olabilir. Linktekiler amörtisörlü müdür?

• Beğen
Tepkiler: kaydogdu

kaydogdu

Aktif Üye
Tepki
332
İsim
Kenan Aydoğdu
Bisiklet
Carraro
@Cem Tunç Merhaba, evet linkteki maşalar amortisörlü, ben swing shock olanı aldım, taktım ama ne yalan söyliyim çokta beğenmedim. Hani madem taktım az daha deniyim diyorum sanırım yakın zamanda eski haline döneceğim.

• Beğen
Tepkiler: Tasogare ve poet

Cem Tunç

@bike33travel
Tepki
381
İsim
Cem Tunç
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Triathlon
Yani bu maşanın amörtisör kısmı küçük bir yay mı var,nedir? Üzerine bastırınca normal amörtisör gibi olmasa da bi esneme oluyor doğru mu?@kaydogdu

Fiyatı,ağırlığı nedir?

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
İsim
Yusuf
Amortisör takıldığında üst resimdeki bisiklet gibi kadroda eğim olmadığı için sıkıntı yaşayabilirsiniz.2015-sedona-325-sehir-ve-tur-bisikleti-12927-40-B.jpg 01.jpg

• Beğen
Tepkiler: poet

kaydogdu

Aktif Üye
Tepki
332
İsim
Kenan Aydoğdu
Bisiklet
Carraro
@Cem Tunç Merhaba, evet bunda amortisör dediğin bir yaydan ibaret ve 3 cm kadar esneme payı var. Bu tamamen şehir bisikletleri için üretilmiş ve hafif engeller ve hafif bozuk yollarda bisiklet sürüşüne bir konfor katması düşünülmüş. Bu açıdan baktığınızda eve işini güzel yapıyor ancak onun katacağı konfor sürüş tekniğiniz ile de sağlanabilirmiş :)))
Ürünün fiyatı kdv dahil 150 TL civarına geliyor, ağırlığı 1.3 kg kadar, bu açıdan kendisi standart amortisörlü maşalardan ayrılıyor, hafif, az esnek ve uygun fiyatlı.

• Beğen
Tepkiler: poet

Yusuf !!WOW!!

Forum Bağımlısı
Tepki
1.504
İsim
Yusuf
@Cem Tunç
Teker kadroya çarpar ? :) anca swing gider 3 cm esneme payı ile gerisi zor bana göre

• Beğen
Tepkiler: poet ve Cem Tunç

poet

Daimi Üye
Tepki
167
naaptın kenan hocam sen eşyanın tabiatına aykırı zaten durum neyse denemedim deme bari

• Beğen

kaydogdu

Aktif Üye
Tepki
332
İsim
Kenan Aydoğdu
Bisiklet
Carraro
@poet Merhaba, denedim denedim ancak memnun kalmadım ve söktüm. Bisikletin dengesi bozuldu gibi geldi bana, özellikle ilk bindiğimde sanki sekiz çiziyor, yola bir türlü oturmuyordu, sonraları alıştım ancak 410'un orijinal haliyle aldığım zevki alamadım. Biraz akıl parası vermiş olduk :) forumda düşünen arkadaşlar varsa bu denemenin onlara faydası olmuştur, denemesinler :)

Ancak şunu söyleyebilirim, şehir bisikleti olup, klasik amortisörlü maşası olan arkadaşlar swingshock maşa ile değiştirip daha hafif, daha rahat bir maşa sahibi olabilirler bunu da bilmiyorum açıkçası, denemek isteyen olursa vereyim maşayı denesin, foruma katkımız olsun bari.

Tasogare

Forum Bağımlısı
Tepki
1.340
İsim
Mugen
@kaydogdu
çok geç kalmışım : ) almayın dicektim ama olan olmuş artık, olduğunuz yerde yollar baya bi kötü galiba ?

• Beğen

poet

Daimi Üye
Tepki
167
ilerleyen zamanda toplama gibi bir fikir oluşursa o zaman işe yarar kaydoğdu hocam

• Beğen

kaydogdu

Aktif Üye
Tepki
332
İsim
Kenan Aydoğdu
Bisiklet
Carraro
@Tasogare Merhaba, aldık artık akıl parası vermiş olduk, diğer arkadaşlar için de incelemiş olduk :)

@poet Evet, aynı fikirdeyim, forumda bir arkadaş istiyordu çok cüzi bir rakama verebileceiğimi söyledim, olmadı dursun elimde, birgün lazım olur.