Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 341, Selamlar..

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında Mehmaddict tarafından paylaşıldı.

1. Mehmaddict

Mehmaddict Üye

Seviye:
    Öncelikle bisikleti almamda yardımcı olan herkese sonsuz teşekkürler...
    321 mi alsam merida mı alsam yok yok 331 daha iyimiş derken Sirkeci Sedona Bayii'deki Sinan Abi'nin büyük katkılarıyla Sedona 341'ime Cumartesi günü kavuştum..

Bütçemi aştım kendimi zorladım ama olsun bu işler kısmet işi, bisiklet seçmek zor işmiş bunu öğrendim..

Gel gelelim 341'e..
    Bazı arkadaşlarda bakıyordur şu aralar eminim sorular vardır kafalarında nasıl bu bisiklet diye..
    Öncelikle şunu söylemeliyim.Inanılmaz yakışıklı ve dikkat çeken bir aletmiş bu.. Bunu gördüm.
    Teknik bilgilere gelince, daha önce bu tarz bir bisikletim olmadı bir bisikletede bu kadar para vermedim açıkcası.. Ama ilk defa şunu gördüm
    Bastıkça giden, duran, atik hareketli bir bisiklet bu.Ve evet amortisör inanılmaz derecede iyi çalışıyor. Göründüğü gibi değil hiç..
    Üstelik bu bisiklet hafif değil.Kilo bazında öyle durabilir ama derler ya psikolojik ağırlık diye, hayır hafif değil..

Heyecanla aldığım ekipmanları taktım üzerine.. Çok mutluyum. Yola çıkıyorum..Erenköy'den tur başladı..
    Rüzgar akıyor, mutluluk tavan sanki bisiklet değil sürdüğüm, sanki uçuyorum.. Caddebostandan Pendiğe bir gideyim dedim. Deneyelim değil mi?

Dragosa geldiğimde biraz sorunla karşılaştım. Evet sorun var. Daha önce ağrımayan yerlerim ağrıyor.Eski bisikletim Carraro Ride'dı. Onda bu ağrılar yoktu.
    Evet kesinlikle sorun var.
    Bisikleti ilk aldığımda Elciklerin kalitesizliğini gördüm.Hiç ergonomik değiller ve sabitte değiller.. Mutluluğum düştü.. Pendiğe geldim.. kollarım bitti, ellerimin içleri adeta su topladı ki eldiven var elimde.
    Bisiket vuruyor artık ellerime adeta..

Sorun var.. Ve çözüm arıyorum...

Benim tespitlerim:
    1)Elciklerin kalitesizliği yada sabit olmayışı.
    Belki değişmeliler?
    2)Oturma pozisyonum yanlış, yük omuzlarımdan kollarıma biniyor.
    3)Evham yapıyorum alışırım..

Yazıyı okuyan herkese saygılar. Bu arada Ben Mehmet, 24 yaşındayım. Haftasonu olan hafif tempolu turlara katılıp tanışmak isterim.
    Herkese saygılar, sevgiler...

caglar, özençekçen ve Ahsen Okyay bunu beğendi.
  2. Ahsen Okyay

Ahsen Okyay Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    çok güzel okudum ortasından sonuna doğru üzüldüm ya. bayağı heveslisiniz ve mutlusunuz ama sorunlar çıkmış. bana göre muhtemelen yeni bisiklet olduğu için alışma evresidir denebilir. bu herşey için böyleidr. her yeni şeyin alışma evresi olur diyorum. aynı modeli kullanan arkadaşlar sorunlarınıza daha net cevap verecektir. bence çok güzel bir bisiklet sahibisiniz karamsar olmayın sorunlar halledilir;)

3. İsa Öcel

İsa Öcel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    321 le kadro gidon sele hepsi aynı , bendede bileklere ağrı yapıyordu başlarda alıştım. ama sağ bileğimde bir sorun var bilmiyorum ağrısı geçmiyor. elcikler de kayma oluyor siyah beyaz elciklerdense sizinkilerde bir türlü simetrik yapamadım ikisini :D bu arada resimler gözükmüyor

4. özençekçen

özençekçen Kıdemli Üye

Seviye:
    paşam öncelikle bisikletin hayırlı olsun bende 321 ime yeni kavuştum elcikler üstünde gelen siyah beyaz elcikler ama bir sıkıntı yok ağrılara gelince bence biraz zaman ver ben memnunum bisikletten fakat bel kısmınız da ağrı varsa kadro boyunda hata yapmış olabilirsiniz bu arada mtb sahibi arkadaşlar alınmasın fakat orta üst bir mtb den sonra şehir bisikleti tadından yenmiyor diyeceğim=) saygılar.

5. İsa Öcel

İsa Öcel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    özen fotoları atmayı düşünüyormusun, kadro boyunu merak ediyorum açıları vb nasıl değişiyor.

6. özençekçen

özençekçen Kıdemli Üye

Seviye:
    isa dün fotoğrafları çektim ama çok kötü çıktılar gerçekten paylaşmadım ama beklediğime gerçekten değdi m kadro açıları tam bana göre akıcılık muhteşem en kısa zamanda düzgün bir makina ile çekip paylaşacağım

7. Mehmaddict

Mehmaddict Üye

Seviye:
    abi çok sağolasın ya sanada hayırlı olsun. Medium aldım kadro boyunu 1.83 boyum. yeterli geldi alırken. Zaten 341in large'ı maalesef ana depodada yok şuan. Yok abi ağrı direk eller ordanda dirseklerde

Ergon Grips bayağı meşhur, güzelde yorum yazmışlar şunları bir desenem mi diye düşünüyorum.
    Birde sabit olması gerekmez mi? Neden dönüyor abi bunlar :D

Aynen o lanet siyah beyaz elcikler.. bence tasarımı da rezalet çalışmasıda..
    Carrarom vardı çok orta bisikletti müthişti yahu.

8. özençekçen

özençekçen Kıdemli Üye

Seviye:
    elcikleri değiştir ozaman biraz konforsuz açıkçası mesela ben seleyi aldığım gün değiştirdim selleitaly kullanıyordum evde vardı taktım ve çiçek gibi oldu. Sanırım üzerine aynakol dışında bir takviye yapmayacağım

9. Mehmaddict

Mehmaddict Üye

Seviye:
    Evet evet, sele de değişmeli kesinlikle.. handle ları bir değiştireyim bakalım o zaman nası olacak.