Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 341 kafama takılanlar var?

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında Çağrı Cantürk tarafından paylaşıldı.

1. Çağrı Cantürk

Çağrı Cantürk Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Merhaba asıl kullanımım amacım arazi olmasada yer yer araziyede çıkacağım ve bu olay stablize yollardan daha fazlası olacak. yalnız acaba bu bisiklet bunu kaldırırmı kadro buna müsade edermi gibi sorular var aklımda. Birde fren sistemi sram olması ileride parça problemine yol açar gibi bir korkum var. Bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

2. Enis Avcı

Enis Avcı Aktif Üye

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    al bi mtb tak tur lastiği her yere gidersin sınr yok :D (tabi mtb istemessen o farklı)

3. Eser Sevinç

Eser Sevinç Onursal Üye

Adı:
    Eser Sevinç
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Yaaaa demek sadece tur lastiğiyle hallediliyor bu iş!

Keşke bu kadar basit olsa her şey.

Stablize yollarda, toprak yollarda vs.. problem çıkarmaz. Zaten amortisörlü ve kalın lastikli bir bisiklet, düz maşayla giriyoruz stabilize yollara bir şey olmuyor.

Tolga Günsezer bunu beğendi.
  4. Çağatay Çağlar

Çağatay Çağlar Forum Demirbaşı

Seviye:
    Şu bisiklet ve türüne uygun kullanım konusu baya problemli bir olay anladığım kadarıyla. Mtb ler esasen downhill ve türevi etkinlikler için tasarlanmış bisikletler benim ve pek çok kişinin nazarında. Bu bağlamda, şehir bisikletleriyle toprak yola vb alanlara rahatlıkla girilebilir. Ben şahsen giriyorum ve sıkıntı da yaşamıyorum. Mtb, toprak yol bisikleti değildir. Atlarsın, zıplarsın, tepeden aşağı inerken umurun olmaz bisiklet ne olur diye. Şehir bisikleti illa asfaltta sürülecek, topraktan araziden uzak durun manasına gelmiyor. Mtb ye tur lastiği takmak da açıkcası pek mantıklı değil. Öncelikle bisikleti ne amaçla ve nerede kullanacağımıza karar verip akabinde uygun tipte bisikleti alsak sorun kalmayacak bence.

Şafak Başlar bunu beğendi.
  5. ensar33

ensar33 Üye

Seviye:
    ama her zaman öyle olmuyor.mesela arazide sürerim diye mtb alıyor sonra çeşitli sebeplerle çıkamıyor.asfalt yolda sürmek zorunda kalıyor e öyle olunca da tekrardan bisiklet alacağıma tekerleri değiştiririm diyor.mesela ben de mtbden başkası gözüme hoş gelmiyor.tercih meselesii..

6. Çağrı Cantürk

Çağrı Cantürk Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    elbette downhill yapmayacağım ama sınrlarımı tam bilmiyorum mesela 10 cm lik kaldırımdan inmek bu bisiklete zarar verir mi?

7. emrahozkan

emrahozkan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    kaldırımdan atlayacaksan mtb al bence

8. Çağrı Cantürk

Çağrı Cantürk Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ya beni anlamıyorsunuz ya da anlamazdan geliyorsunuz ben size durma kaldırmdan atlayacağım yada sürekli arazide gezeceğim demiyorum ben bu bisikleti şehir içinde ve turlarda kullanacağım yalnız ayda 1 belki araziye çıktığımda bisikleti nereye kadar zorlayabileceğimi bilmiyorum ya da üzerinden inmem gereken bir kaldırım olduğunda burada bisikleti elime alıp mı inmem lazım?

9. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Amotisörsüz şehir bisikletimle 30 cm yükseklğinde kaldırımdan iniyorum bir şey olmuyor. Amortisörsüz şehir bisikleti işini fazlasıyla görür.

10. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Tam 1 aydır bisiklet almaya çalışıyorsun. Bir sürü soru sordun, herkes elinden geldiği kadar cevapladı hala olmuyor.

11. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    kafana ne kadar çok şey takıyorsun. bu bisikletle, kum gibi yumuşak zeminler dışında her yerde gidersin. merdivenlerden bile inebilirsin ki bu nirden çok kaldırımdan aynı andan inmek anlamına gelir. keskin kayalar üzerinde gitmeni önermem lastiklerin yarılabilir. onun dışında kafana takma öyle herşeyi. sonuçta bisiklet alıyorsun evleneceğin kişiyi seçmiyorsun, ki onu seçerken bu kadar da düşünmeyeceğini kapılıp gideceğini şimdiden tahmin ediyorum.

eğer senin gibi düşünürse bir insan ışıklı bir yaya geçidinden bile karşıya geçemez. yüzmek için artık suya girmen gerekiyor. acaba yüzebilir miyim dedikçe suyun kenarında beklersin.

Muhammed Emin AVCI ve Onur Özgün bunu beğendi.
  12. Özcan Çömez

Özcan Çömez Aktif Üye

Seviye:
    hocam normal toprak yolda şehir biiskletide gider tabiki ama. arazi şartları arttıkça yetersiz kalır. eğer çok uzun turlara çıkmicaksan MTB tercih etmelisin. ama sürat yapmayı faln seviyorsanda şehir biiskleti tercih etmelisin.

13. ersen.cem

ersen.cem Yeni Üye

merhaba çağrı,
    mtb mi yoksa şehir/tur bisikletimi diye uzun bir kararsızlık sürecinden sonra, sedona 341 almaya karar verdim ve 3 aydır da kullanıyorum. Görüşlerim şöyle;
    Bi kere 341'in kadrosu mukavemet bakımından piyasadaki bir çok mtb den çok daha iyi. Arkadaşların dediği gibi bu biskleti sadece asfaltta kullanabilrsin diye biri şey asla yok.
    Bu arada dağ bisikletim de var kıyasladığımda 341 ile toprak/stabilize-engebeli yollarda amortisörün de etkisi ile daha rahat gidiyorum ve hiç bir sorun yaşamıyorum..
    Ancak; kaldırımlardan atlama konusunda bu bisikleti zorlamamakta fayda var. Çünkü 28" olması nedeniyle jant telleri daha uzundur ve yükseketen atlayışlarda mtb ye göre direnci zayıf kalabilir.. Kısaca kaldırımlardan atlamak , dik ve sert engebeli yamaçlardan hızla inmek dışında her yola salabilirsin..Dediğim gibi bende mtb de var ancak bisikletle geçen zamanımın % 90'nında 341'i tercih ediyorum. Bir de uzak mesafelere çıkarsan hızı nedeniyle "iyiki almışım" diyeceğine eminim.

Samet Koç bunu beğendi.
  14. Çağrı Cantürk

Çağrı Cantürk Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    tamam çok teşekkür ederim sonunda istediğim cevapları aldım :) anladığım kadarıyla bu bisiklet fazladan ağırlıkları hariç fiyatına göre çok uyumlu donanımlara sahip. amortisör ve disk fren ağırlıkları ileride başımı ağrıtmazsa tadından yenmez

15. Çağrı Cantürk

Çağrı Cantürk Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    bu konuda ciddi misin? :eek: marka model ne acaba?

16. Muhammed Emin AVCI

Muhammed Emin AVCI Aktif Üye

Seviye:
    Bisikleti konya da nereden alacaksın acaba?

17. Çağrı Cantürk

Çağrı Cantürk Aktif Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    adresim bu günden itibaren Aydın olduğu için İzmir Seda bisikletten almayı düşünüyorum aslında Aydın'da Sprint bisiklet Sedona bayisi ama 341 yok 331 var ellerinde