Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Sedona 331 hakkında yorum bekliyorum.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Atabeysulku tarafından paylaşıldı.

1. Atabeysulku

Atabeysulku Aktif Üye

Adı:
    atabey sulku
    Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    Sedona 331 almaya karar verdim ama iyi midir? Almaya değer mi? İyi yanlari ve kötü yanlarıyla bilen varsa ve paylaşırsa cok sevinirim..yada 331 yerine başka önerileriniz varsa onları da iletebilirsiniz..

2. Hakan®

Hakan® Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Gördüğüm kadarı ile bu bisikletin benden başka kullanıcısı yok tabi bunun sebebi bisikletin kötü olmasından değil Sedona nın 2012 modelleri piyasaya sürememesinden kaynaklanıyor. 2 aydır kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yada problem yaşamadım. Alırken bende çok araştırma yaptım asfalt üzerinde kullanacağım için bu tarz bir modelin uygun olacağını düşündüm. Ön amortisör başlarda gerekli gibi geliyordu ama ortalama hızı yükseltmek için biraz fedakarlık yaparak 1 hafta önce sabit maşaya geçtim lastiklerini 700x35c den 700x32c slick lastiğe çevirdim. Konfor kaybı yaşadım fakat bisikletin sürüş pozisyonunu ve ağırlığını değiştiğirdiğim için hızlanma ve ortalama hızda değişimi anında hissettim. Üzerinde far-çakar grubu, ayaklık, suluk kafesi ve ağır bir sele varken tarttırdım 11 Kg çıktı. Ufak tefek oynamalarla 10 Kg altına rahatça düşecektir diye düşünüyorum. (RST RFM-7 Sabit maşa takılıyken tartıldı. Amortisörlü orjinal maşası tam 2 Kg.). Eğer amortisör ve hidrolik disk frenleri istemiyorsanız kesinlikle 321 modeline bakın. Ben amortisörden vazgeçtim ama yol bisikletine geçmedikçe hidroliklerden vazgeçmem bir de bisikletin rengi çok güzel yav. Seçim sizin... :D

3. Ömer Soykan

Ömer Soykan Kıdemli Üye

Seviye:
    Sedona 321 kullanıyorum. Üstteki arkadaşın söylediklerine katılıyorum.

4. Mehmaddict

Mehmaddict Üye

Seviye:
    331'in yakın takipçisiyim, günlerdir bayiileri arıyorum önümüzdeki hafta deyip duruyorlar.
    321'i gördüm muazzam bir bisiklet, 331 i görmek henüz nasip olmadı.
    Ağırlık konusunda elbet 321'den daha ağır ama -şahsımın kararıdır- bence amörtisörün olması +. Olmasa şart değil ama olması iyi yurdumun yollarında, gelen darbeleri azaltırken göbeklerinde ömrünü uzatıyor. Velhasıl hiçbir eksisi yok gayet güzel ve şık bir bisiklet, diğer firmalardaki aynı tip bisikletlerle karşılaştırdığınızda arada 300-400 TL 'ler var sırf markadan kaynaklı.
    Inş sahibi olursunuz bende heyecanla beklemekteyim.
    Avrupa yakasında Bike n Outdoor'da varmış fakat ben anadolu yakasından almak istediğim için bekliyorum.

5. Atabeysulku

Atabeysulku Aktif Üye

Adı:
    atabey sulku
    Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    321i de dusundum ardindan yazlari da hafif toprak arazide kullanacağim için amortisörü tercih ettim..hidrolik disk freni seviyorum.secmemde o da bir etken..bizim orda bir bisikletci var yetkili bayii imis.2yil garanti de veriyor..rengi de cok hosuma gidiyor..Hayirlisiyla bende almak istiyorum..

6. Hakan®

Hakan® Üye

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    Eğer 331'de kararlıysanız hafif toprak arazide sıkıntı yaşamazsınız. Eğer yumuşak toprak veya mıcırlı zemin olursa üzerinde gelen lastikler bu iş için fazlasıyla ince kalıyorlar. Sahil yolundayken meraktan bir kez mıcırlı yere girdim güç bela çıkabildim. Janta kadar gömüldüğümü biliyorum. Hayırlısı olsun. ;)

7. Atabeysulku

Atabeysulku Aktif Üye

Adı:
    atabey sulku
    Bisiklet:
    Pinarello
    Seviye:
    benimde amortisörü isteme sebeplerimden biriside buydu...hem yazları biraz bozuk arazide kullanıcak olmam hemde asfalt olsa da ulkenin o muhteşem çukurlu yolları...321 de gercekten guzel ama 331 rengiyle şekliyle ayrı bir albenisi var..

8. mustafa şan

mustafa şan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    merhaba öncelikle cevabınız benim için çok önemli

331 almaya niyetlendim asfalt kullanımım için rahat 10 km dümdüz asfalt var orası tamam da akşamları sahile inip sahil boyu da turlamak istiyorum sahil yolunu bilirsiniz bozuk yol toprak yok sonra beton tırtıklı zemin vs. o tarz yerlerde bisiklet sorun çıkartır mı bir de servis bakım vs. götürmem zor olacak hidrolik fren bir sıkıntı çıkarttı mı size

şimdiden teşekkürler

9. mustafa şan

mustafa şan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    güncel arkadaşlar

10. mustafa şan

mustafa şan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    soruma cevap arıyorum hâlâ

11. serkan akgül

serkan akgül Yeni Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bu bisikleti bu akşam alabilirim. Merida Crossway 40V alacaktım, bayide kalmamış. Merida'yı bekleyeyim mi, Sedona 331'i alayım mı?