Sedona 331 Cyclocross'a Çevrilir mi İşe Yarar mı Gerekli mi ?

mustafa şan

Daimi Üye
Tepki
57
Bisiklet
Sedona
Şehir bisikleti kesmez oldu ufak tefek performans arttırmak için bir şeyler yapılabilir mi gerek var mıdır ne dersiniz ve ön amortisörden vazgeçemiyorum

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Çevrilemez. En fazla gidonu dropbar yaparsın. Edip Bey yapmıştı Trek FX 7.5 ile bunu. Yapabileceğin en iyi şey, bisikletini iyi bir fiyata elden çıkarıp, acil satılık olanından bir Salcano CYC02 Apex kovalamak olur.

(link)

Nakiti koklatınca, iyi pazarlık olur. :)

mustafa şan

Daimi Üye
Tepki
57
Bisiklet
Sedona
@ahmetcan44

bu salcanoların yol bisikletine göre farkı nedir acaba v fren değil onu anladım da onun dışında bilemedim bir de ön amortisörlü cyclocross yok mu acaba :D yollar çok bozuk da

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bence senin amortisör takıntın var. :) Yol bisikletine göre farkı, daha kalın lastikler kullanması. Yol bisikletinin atikliğine sahip fakat girebileceği yollar çok daha çeşitli.

Cyclocross alacaksan, amortisörü falan boşver. Çakma cyclocross, gerçeğinin yerini tutamaz zaten.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Kişisel fikrime göre bu tip bir dönüşüm yapmak çok sağlıklı olmayacaktır..
Çünkü, yol gidonlu bir bisiklette zaten ön maşaya yeterince yük bindiriyorsunuz, üzerine bir de amortisör takılı olursa ilk frende üstünden uçmanız işten bile olmaz..

mustafa şan

Daimi Üye
Tepki
57
Bisiklet
Sedona
@ahmetcan44

ama maşa kitliyken bozuk bir yola ,çukura girince kadroya acıyorum içime oturuyor falan zaten 1 yıl falan bineyim bunu satmadan yol bisikleti alırım olur biter

Bu arada forumda sadece ikimiz varız gibi bu saatte :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben erkenciydim bugün, sabah bi' 30 kilometre pedalladım geldim. :) Uyku düzenimi sağlamak adına yoruyorum biraz kendimi. Gece kuşu olmamam lazım. :D